janulka1310 janulka1310 komentáře u knih

Pravidla sýrárny Pravidla sýrárny Michael Paterniti

První věc, kterou je třeba podotknout, je ta, že po celou dobu čtení jsem měla neustále chuť na víno, sýry, chorizo, hrozno a vůbec na cestu jet do Guzmánu. Autorovi se mistrně podařilo vykreslit atmosféru, vůni i zvuk kastilské vesnice...Vyprávění bylo pro mě zvláštní tím, že se prolínal příběh Ambrosiův a příběh samotného autora a kolikrát ani nebylo zřejmé, co je vlastně hlavní dějová osa..kniha vznikala několik let a proto se také spousta informací odkrývá postupně a s novým autorovým pohledem. Oceňuji velmi historická fakta, zajímavé příběhy, úryvky a poznámky pod čarou. Tím vším byla kniha pro mě výjimečná. Chce to ale také trochu trpělivosti, protože je kniha opravdu obsáhlá a někdy jsem měla pocit, že když se tak dlouho psala, tak ji i tak dlouho budu číst:) Hodnotím jako velmi kvalitní dílo.

18.12.2016 5 z 5

6minutový kouč - Najdi skutečnou sebedůvěru! 6minutový kouč - Najdi skutečnou sebedůvěru! Pierre Franckh

Knihy od Pierra Franckha mám moc ráda, jsou to takové knihy "vracečky", ke kterým se člověk rád vrátí :)

29.10.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zajímavý způsob vyprávění. Kniha mě bavila, těšila jsem se na jednotlivé kapitoly, líbila se mi i zvolená témata. Jediné, s čím jsem měla problém, že jsem se občas trochu ztrácela v těch postavách a musela jsem listovat, abych si dala do kupy, kdo s kým co..náhodných setkání bylo opravdu hodně, ale zase na druhou stranu, kam jinam s takovými příběhy, než do knihy:) Jinak až podle komentářů níže jsem zjistila, že se tam prý objevuje pořád slovo "bábovka", to mi úplně uniklo:) a také jsem se ztratila v těch 250 tisících...Dá mi někdo odpověď, jak to s nimi bylo? Budu ráda, když mi někdo hodí vysvětlení do zprávy nebo to budu muset asi číst znovu :)

29.10.2016 4 z 5

The Amway Idea The Amway Idea Ron Ball

Autor popisuje úspěch jedné z největších firem přímého prodeje ze své pohledu. Zmiňuje hodnoty a principy firmy, uvádí příběhy lidí, s kterými se v rámci Amway potkal a které nějak ovlivnil on sám nebo naopak kteří ovlivnili jeho.

09.10.2016 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Dokonalé propletení smyšleného příběhu na pozadí reálných historických událostí...Kniha mě tak zaujala, že jsem okamžitě začala studovat historii vily Tugendhat a rozhodně se chystám na návštěvu. Autor velmi dobře popisuje pocity jednotlivců, proto je velmi jednoduché se vcítit do postav. V knize je krásný jazyk, je zajímavě koncipována, no prostě má vše, co by kvalitní kniha měla mít..

25.09.2016 5 z 5

Zajímavý příběh hlavní hrdinky doprovázený příběhy vedlejšími postavami..takže v podstatě několik příběhů v jednom..kniha se dobře četla, líbily se mi odkazy na knihy a taky závěr...určitě doporučuji všem milovníkům knih :)

22.08.2016 5 z 5

Pět jazyků lásky pro muže Pět jazyků lásky pro muže Gary Chapman

Knihy od Garyho Chapmana mám velmi ráda, a tahle mi ukázala zase pohled z jiné strany... A taky jsem si zopakovala svoje a manželovy jazyky lásky:)

22.08.2016 5 z 5

Navždy tátovo děvče Navždy tátovo děvče H. Norman Wright

Jedná se o celkem náročnou knihu, ale určitě bych ji doporučila každé ženě a v podstatě i každému otci, který má nebo bude mít dceru. Autor zde popisuje všechny možné typy vztahů mezi dcerou a otcem, od těch nefunkčních až po ty pevné. Nejdůležitejší ale je, že zde nabízí i možnosti řešení problému, zabývá se i odpuštěním, uvědoměním vlastní hodnoty a prochází zde spoustu dalších situací, které ženě pomohou (pokud je potřeba) srovnat si v hlavě svůj vztah k otci. Je pochopitelné, že se autor zabývá i vztahem k Bohu a skrze něj řeší vztah k otci.

10.08.2016 4 z 5

My dokonalé My dokonalé Klára Mandausová

Krátké, vtipné, výstižné. Za mě řadím do knižní kategorie "čekanky". Ideální čtení při čekání u lékaře, při čekaní na vlak, při čekání, než vám donesou oběd, při čekání na schůzku atd.

24.07.2016 4 z 5

Pravidlo 10X Pravidlo 10X Grant Cardone

Když jsem knihu četla, tak jsem si myslela, že autor je opravdu blázen :) Na druhou stranu, jeho praktiky, nápady a způsoby práce jsou určitě inspirující a stojí za to mrknout na nějaké video či rozhovor. Knihu bych doporučila všem, kteří začínají s nějakým novým projektem, zakládají novou společnost či potřebují restart v té stávající. Tři hvězdy dávám za to, že by kniha šla napsat dle mého na menším počtu stran.

24.07.2016 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Příběh mě velmi upoutal, protože byl prostě neuvěřitelný.. autor má opravdový dar vyprávět a také velmi obdivuji jeho vědomosti... sama jsem dokonce při čtení knihy studovala historii, abych se trochu zorientovala. A snad poprvé jsem udělala to, že asi uprostřed knihy jsem se podívala na konec, protože jsem to nemohla vydržet :) Za mě úžasná kniha, teď se chystám na film.

21.07.2016 5 z 5

Jak být psychicky odolný - resilience Jak být psychicky odolný - resilience Ulrich Siegrist

Tyhle tipy knihy mi příliš nesedí, kniha je plná shrnutí a sama o sobě je v podstatě takovým shrnutím, takže je tam dle mého moc informací na malém prostoru :) Ale aspoň jsem se dozvěděla, co je to resilience :)

30.06.2016 3 z 5

Lucie, postrach ulice Lucie, postrach ulice Ota Hofman

Je to zvláštní přečíst si po letech dětskou knihu, navíc když ji znáte hlavně z filmu:) Hned mě to inspirovalo k tomu, mrknout na Lucku na počítačové obrazovce a připomenout si tak Vládkyni všech moří :)

30.06.2016 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Kniha se velmi dobře čte, je jednoduchá, názorná, spousta zajímavých nových informací. Na základě knihy jsem se zúčastnila i školení a myslím, že pan Ludwig ví, co dělá. Některé jeho metody se mi již podařilo zavést do svého života, na jiných teprve pracuji. Věřím, že pokud se čtenář rozhodne řídit touto knihou, že mu to určitě přinese pozitivní výsledky.

24.06.2016 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Přečteno za odpoledne...klidně bych četla dál...nejen o Hanuli a Jozovi, ale i o dalších postavách ze Želar...po přečtení knihy Želary jsem v sobě nesla podobné emoce, jako po přečtení Žítkovských bohyní...a když jsem četla Jozovu Hanuli, zjistila jsem, že se autorka nechala inspirovat oblasti moravských kopanic...stejně jako Kateřina Tučková.. Evidentně má ta oblast něco do sebe...a dokonce bych si dovolila připodobnit styl psaní obou autorek...krásné čtení, češtinářská lahůdka :)

12.06.2016 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Po knize jsem šáhla poté, co jsem viděla v televizi film Želary. Kniha se mi opravdu moc líbila, ale jsem ráda, že jsem viděla nejprve film. Pomohlo mi to lépe se zorientovat v postavách, kterých je tam požehnaně a jejich osudy jsou dokonale propletené. Atmosféra knihy mi připomínala Žítkovské bohyně. Jazyk nádherný, spousta metafor, přírovnání a dalších zajímavých jazykových obratů. Po 50 odstínech to byla opravdu slast číst ;-) Těším se již na Jozovu Hanuli, podle které je vlastně film natočený.

11.06.2016 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné, lyrické čtení..ani není více co dodávat...

07.06.2016 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Knihu jsem začala číst v domnění, že jde o pokračování příběhu, nějak jsem tomu totiž nevěnovala pozornost. V půlce knihy mě to už nebavilo, protože je to prostě převyprávěný stejný příběh akorát jinak. Nebýt výzvy, tak to už ani nedočtu :( Ale nakonec jsem ráda, že jsem to dočetla, posledních 50 stránek bylo asi nejlepších z celé knihy. Nicméně, pokud budou ještě další pokračování, tak už to číst nebudu. Protože pokud u čtení knížky přemýšlíte o jiné knížce, tak to není dobré :)

29.05.2016 3 z 5

Jak řídit svůj život - sebekoučink Jak řídit svůj život - sebekoučink Stephanie Demann

Tahle knížka mi moc nesedla. Možná proto,že na tohle téma už jsem četla mnoho knih a proto jsem asi zvyklá na podrobnější rozpracování. Kniha je v podstatě takový seznam rad, který ale nejde moc do hloubky.

20.05.2016 3 z 5

Jak myslí milionáři Jak myslí milionáři Charles-Albert Poissant

Tahle knížka mi docela sedla, četla se svižně, dobře. Principy úspěchu jsou prokládány příběhy deseti úspěšných lidí, tím pádem jsou principy konkrétní, jasné a ukázané na skutečných událostech.

14.05.2016 5 z 5