janulka1310 janulka1310 komentáře u knih

Prodej, nebo prodají tobě Prodej, nebo prodají tobě Grant Cardone

Tato kniha se mi od Cardoneho líbila asi nejvíce, i když nečetla jsem ještě všechny jeho knihy. Jeho přístup k prodeji je prostě dokonalý. Myslím, že nikdo nemůže mít pochyb o tom, že to, co Grant píše, že je tomu sám naprosto oddaný a že to také dělá přesně tak, jak popisuje. Klobouk dolů :)

09.06.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Pokud se práce dělá s dobrým záměrem a čistým úmyslem, je vždycky smysluplná, i když to trvá desítky let...tahle krásná povídka je toho důkazem..

05.06.2017 5 z 5

Deoduši Deoduši Jan Werich

Tak trochu jiné pohádky, než na které jsem zvyklá...Jsem ráda za poslední kapitolu od Františka Cingera, který mi pomohl trochu osvětlit některé metafory z báchorek. Přecejen, kdo ve Werichově době nežil, dle mého ani nemůže mít moc velkou představu o tom, jak nesvobodná ta doba byla...

01.06.2017 4 z 5

Těhotenský kalendář Těhotenský kalendář Annette Nolden

Pěkně zpracovaná knížka, která popisuje jednotlivé týdny vývoje miminka v bříšku :)

28.05.2017 3 z 5

Neviditelná dívka Neviditelná dívka Mariel Hemingway

Kniha je v podstatě jakousi zpovědí malé holky, která postupně dospívá. Její pohled na svět je velmi obohacující, protože kolikrát si dospělí spoustu věcí neuvědomují. Určitě bych uvítala delší vyprávění, klidně až do dospělosti. Pohled na rodinu Hemingwayů zevnitř je velmi zajímavý.

21.05.2017 4 z 5

Jsem žena 2 Jsem žena 2 Galina Šeremetěvа

Druhý díl navazuje volně na první. Velmi dobře se čte, celkem jasné principy a myšlenky...myslím, že kniha je v hodná pro každou ženu. Každá si tam totiž najde to, co potřebuje.

09.05.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knihu jsem přečetla celkem rychle, což svědčí o tom, že je čtivá a docela mě bavila. Ze začátku mě velmi zaujala forma knihy a to, že se setkám s různymi dvěma pohledy na stejný příběh. Tak to ale nakonec dle mého vůbec nebylo, spíše se oba příběhy doplňovaly a vyvstávaly tak na povrch nové skutečnosti, což se mi ve výsledku i líbilo. Nicméně, co se mi nelíbilo vůbec, bylo to, že snad žádná postava v knize neměla normální vztah. Vím, že dnešní doba je hodně hektická a vztahová inteligence se příliš nevidí, ale aby opravdu každá postava (že jich bylo určitě přes 20), byla rozvedená, podváděná nebo sama podváděla, to mi prostě přijde až moc. Možná jsem naivní, ale stále věřím, že existuje spousta milujících se věrných párů...Co se mi naopak velmi líbilo, že oba hlavní hrdinové se nebáli rozjet svá podnikání a zkoušet nové příležitosti :)

01.05.2017 3 z 5

Uzavírání: příručka profesionálního prodejce Uzavírání: příručka profesionálního prodejce Grant Cardone

Grant Cardone evidentně ví, o čem mluví. Jeho knihy jsou psané s dokonalým postojem k prodeji, že máte pocit, že ten člověk snad dokáže prodat i neviditelnou jitrnici :)

28.04.2017 3 z 5

Tichá dohoda Tichá dohoda Elia Kazan

Knihu jsem četla velmi dlouho, protože jsem se do ní nemohla vůbec začíst, hlavní postava mi neskutečně lezla na nervy a vůbec jsem příběh nechápala...zřejmě je to tím, že téma pro mě není vůbec aktuální, myšlenky a pocity muže v středních letech mi jsou asi hodně vzdálené...na závěr knihy jsem si zase spoustu věcí uvědomila, takže nemohu říct, že by to byl marně strávený čas, ale spíše příliš složité téma pro můj věk a pohlaví :)

17.04.2017 3 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Do knihy jsem se začetla od prvních stran. Vyprávění z pohledu pětiletého chlapce mě velmi zaujalo, protože jsem se mohla vcítit do emocí malého dítěte, což u většiny knih není možné. Zajímavé pro mě bylo i chování ostatních postav, Mami, babičky, doktorů a dalších z pohledu Jacka. Nejvíce mě zaujalo, jak Jack vnímal život Venku a chování dospělých - jako velký zmatek, stres, spěch, konvence, zdvořilostní chování...běžně si to člověk neuvědomuje, ale někdy neškodí se podívat na náš svět Jackovýma očima a uvědomit si spoustu jiných aspektů, které nám dospělým unikají..

10.04.2017 5 z 5

Úspěch 101 Úspěch 101 John C. Maxwell

Knihy od Maxwella mám ráda, ale upřednostňuji "plné verze" :) Tyhle maličké jsou ideální pro začátečníky, informace v nich nejsou probrány moc detailně. Jinak je to takový výbor hlavních principů úspěchu.

04.04.2017 3 z 5

Jsem žena Jsem žena Galina Šeremetěvа

Kniha ruské psycholožky velmi otevřeně popisuje rozdíly mezi ženskou a mužskou energií a vypichuje důležitost ženy a její energie ve světě mužů. Rady a poznatky autorky určitě stojí za přečtení. Každá žena se v knize najde a dle mého si uvědomí, v které oblasti svého života ženskou energii nevyužívá.

18.03.2017 4 z 5

Máte právo být bohatí - Osvědčený program Napoleona Máte právo být bohatí - Osvědčený program Napoleona Napoleon Hill

Klasická napoleonovská filosofie...většina myšlenek a principů je už několik desítek let stále stejná...některé se mění postupem času... v knize se hodně myšlenek opakuje, někdy jsem měla problém udržet pozornost.

12.03.2017 3 z 5

Jsem v tom! Těhotenský manuál českých maminek Jsem v tom! Těhotenský manuál českých maminek Kateřina Komárková

Kniha, u které jsem se hodně nasmála a taky jsem si u spousty věcí vytvořila svůj vlastní názor. Tím, že se nejedná o encyklopedii, tak jsou veškeré informace podávány lehkou formou, jsou velmi srozumitelné a hlavně ze života:)

01.02.2017 5 z 5

Na baru s Masarykem Na baru s Masarykem Roman Polák

Když znáte osobně autora povídek, tak mají povíkdy úplně jiný šmrnc, než když autora neznáte :) Ale objektivně - perfektně napsané, každá povídka s pointou, zajímavé příběhy...už teď se těším na román, který doufám, že brzo přijde :)

31.01.2017 5 z 5

Jednejte jako vítěz, myslete jako vítěz Jednejte jako vítěz, myslete jako vítěz Steve Harvey

Zase jiný pohled na úspěch od člověka ze zajímavé branže. Ale jako vždy, ty hlavní principy zůstavají neměnné.

25.01.2017 4 z 5

Proč odcházíš… Proč odcházíš… * antologie

Krásné, ale smutné povídky ze života...

30.12.2016 4 z 5

Dobrý lídr pokládá skvělé otázky Dobrý lídr pokládá skvělé otázky John C. Maxwell

Prostě Maxwellovky jsou top knihy o leadershipu...:) Dají se číst pořád a pořád a nikdy neomrzí, protože tam je stále co objevovat a učit se.

28.12.2016 5 z 5

Melouch Melouch Michal Viewegh

Na tuhle knihu jsem se moc těšila, protože jsem čekala zase jiný žánr a námět si mi velmi líbil. Bohužel mě velmi zklamal styl vyprávění, kdy se scénárista snaží svůj příběh prodat producentovi. Postava producenta Joža mi přišla opravdu nesnesitelná a vůbec jsem nepochopila smysl celého toho rozhovoru. Myslím, že knížce by více prospělo, kdyby zmíněný rozhovor tam vůbec nebyl a příběh by byl sám jako takový, třeba více propracovaný. Nevím ale, zda je to vůbec ještě v autorových silách.. :(

27.12.2016 2 z 5

Jak efektivně komunikovat Jak efektivně komunikovat Stéphane Etrillard

Rychlé, praktické shrnutí základních pravidel efektivní komunikace. Já osobně raději preferuji podrobnější knihy:)

21.12.2016 3 z 5