janqa410 janqa410 komentáře u knih

Vězeňkyně Vězeňkyně Shannon Drake (p)

Neuvěřitelně statečný, mladý bojovník za Skotsko a majetkem nezkažená anglická hraběnka, to je trošku předvídatelný pár, ale v této knize, byl příběh Brendana a Eleonory podán tak pěkně, že mě kniha ani chvíli nenudila. Bitvy a setkání s Wallacem mě bavily, vždy jsem jeho postavu měla ráda. Obdivuji ho a od dob, kdy jsem si zamilovala i Statečné srdce s Melem Gibsonem, má pro mě Wallace vždy jasnou podobu. Brendan se mi líbil velmi, byl až překvapivě vyspělý na to, koli mu bylo, ale to tak bývalo. S Eleonorou to mezi nimi jiskřilo od začátku a jsem moc ráda, jak to s nimi dopadlo. Dále Briddie s Larsem, fajnový Corbin, Erik s Margot a sympatický obr Hagar, všechny postavy jsou velmi příjemné. Jen mě trošku mrzelo čtení v pasážích o Erikovi a Margot, protože Vítězného rytíře, jsem četla již před časem. Ale i přesto tuto knihu mohu doporučit.

24.02.2018 5 z 5

Nespoutané myšlenky Nespoutané myšlenky Teresa Medeiros

Odvážná Pamela, křehká Sofie, která bez zaváhání použije na obranu i deštníček a Connor, kterého ta rána musela i pobavit. Docela poutavý začátek příběhu, který naštěstí vydržel celou knihu. Postupně se rozvíjející vztah překrásného Connora a dle popisu, docela tuctové Pamely, je psán příjemně, čtivě a přesto, že sebou byli naprosto okouzleni už od začátku, jde hezky krok po kroku, pak skok po skoku. Dalo by se říct, že při scénách v pavilonu, to bylo i doslovné a v tu chvíli, při 3/4 přečteného příběhu, jsem si oddychla, že k tomu konečně došlo a s nadšeným "hurá!!!", jsem přímo hltala každé slovo. Co si budeme povídat, dostat se do takové situace a být zamilovanou Pamelou, věřím, že i ty z nás, které se obávají tmy, by v tu chvíli asi s nadšeným výskotem a šaty již kolem krku, do pavilonu přímo vlétly. Trošku mi chybí třetí díl série, a to věnovaný Sofie a Crispinovi, protože jejich začínající vztah byl podán velmi vtipně, ale nevadí, třeba se někdy dočkám.

02.02.2018 5 z 5

Hříšné myšlenky Hříšné myšlenky Teresa Medeiros

Už od prvních slov mě tohle dílko zaujalo. Nejen kvůli neohrožené Catrioně a neodolatelnému Simonovi, mezi kterými to jistří od prvního setkání. Velmi se mi líbil styl vyprávění, někdy navážno, jindy s vtipným nádechem a ty žhavé scény - dokonalé zpracování. A dalším plusem bylo i to, že přesto že se příběh odehrává i ve Skotsku, nikde není nic o bitevních scénách na bojištích ,situovaných do válek, které jsou v mnoha knihách tohoto žánru, se Skotskem tak rády spojovány. Pozor, válčení mě nevadí, docela ráda si krvavé scény představuji, ale v tomto dílku není o válce ani zmínka a to je příjemná změna. Už se těším na pokračování a na to, co se z Connora nakonec vyklube. Jdu na to a doufám, že jeho vyprávění bude přinejmenším také tak poutavé.

13.01.2018 5 z 5

Ustláno na růžích Ustláno na růžích Shannon Drake (p)

Moc hezké, ikdyž Tristana bych někdy tím pohrabáčem vzala taky. A Genevieva by si taky možná zasloužila ránu k prozření. Ale četlo se to příjemně, děj měl potřebné napětí a spád. V závěru a jsem tajila dech a písmenka téměř hltala. Stojí to za to :) A úplně na konci nakladatelství představuje "Cizí muž v mém náručí" a Lisu Kleypas jako novou autorku tohoto žánru. To mě potěšilo, nejenom proto, že je to stejně jako Shannon, má velká oblíbenkyně, ale také proto, že LK jsem vlastně četla jako první :)

08.01.2018 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

Gwen je velmi symptatická a to nejen proto, že většinou je hrdinka, vysoká, překrásná, štíhlá jako proutek a přesto tolik ženská. Gwendolyn je krev a mlíko a to je příjemná změna :) Netvor je od prvopočátku přitažlivý, ta záhadnost mu sluší. A jak to mezi nimi jiskří, to je přece radost číst :)

21.12.2017 4 z 5

Nevinná svůdkyně Nevinná svůdkyně Teresa Medeiros

Velmi milé dílko, plné vtipných, milých a romantických situací. Příjemné potěšení pro oko i fantazii :)

21.12.2017 4 z 5

Nezapomenutelný polibek Nezapomenutelný polibek Teresa Medeiros

S tímto příběhem jsem velmi spokojená. Nemám co bych mu mohla vytknout, snad jen délku. Mohl by být delší! Velmi příjemně se četl, často jsem se s chutí a bez donucení zasmála. Ze začátku mě trošku štvala Diana, ale jakmile to sama rozjela s Thanem (což bylo maličko předvídatelné), názor jsme změnila. Nicméně, jediné co bych tam přidala, by bylo asi pár pohlavků pro Lotku, protože v mnoha situacích to byla jen rozmazlená princeznička, která si myslela, že ji snad vražda projde? Měla štěstí, že jí prošly ty dva naštěstí nevydařené pokusy. Já být Laurou a uvědomit si, že anděla shodila ona, tak bych jí ten zadek jinak zmalovala.

08.12.2017 5 z 5

Království za polibek Království za polibek Teresa Medeiros

Poslední dobou schválně nečtu přebaly, abych neměla ani představu o tom, co se v knize bude odehrávat. A konkrétně u této knihy, se mi to vyplatilo. Zhltla jsem ji jedním dechem a po dočtení jsem nad tím vším, ještě hodnou chvíli přemýšlela. A pak jsem si sama pro sebe jen tak řekla: "Sakra jo, to by šlo!" Conn mě trošku zklamal, když Gelinu tak rychle odsoudil za smrt přítele, ale ono se mu na druhou stranu nešlo ani divit,že? Po takových zkušenostech... Ale láska zvítězila, když spolu s neuvěřitelnou touhou táhla za jeden provaz. Nicméně, Rodney - u závěrečné scény na pobřeží, mu meč do břicha měla vrazit sama Gelina... Kniha velmi čtivá, děj svižný a plný zvratů, jen mě trošku mrzí, že nezůstali žít v tom jezerním domečku. Já bych se tomu vůbec nebránila :)

23.11.2017 5 z 5

Něžná pomsta Něžná pomsta Teresa Medeiros

Gareth, záhadný vousáč, ale v hloubi srdce, chlap na správném místě. Rowena typická kráska s blond vlasy, která by si uměla omotat kolem prstu kohokoli, ale jelikož byla vychovaná kdesi v díře, je skromná a příjde mi, že si ani svoji moc neuvědomuje. Byl to pár, mezi kterým to svým způsobem fungovalo od začátku i přes to, že ze začátku šlo spíše o odpor než lásku. Nicméně, Marlys, tak ta mi trochu krkem lezla. Krásná, ale dosti nevychovaná potvora, neváhající nechat popravit i milovaného bratra? Potřebovala by pořádně dostat přes zadek.

21.11.2017 4 z 5

Králův rytíř Králův rytíř Shannon Drake (p)

Trošku předvídatelné, ale přesto moc fajn čtení!

06.11.2017 4 z 5

Okouzlující únosce Okouzlující únosce Shannon Drake (p)

Tak tady můžu s klidným svědomím říct, že jde o povedené dílko. :)

28.10.2017 4 z 5

Nerozvážnost Nerozvážnost Shannon Drake (p)

Já ani nevím proč, ale nějak zvlášť mě děj asi nezaujal - opravdu jsem se byla schopná začíst až v posledních kapitolách, pak to bylo super. A možná za to nemůže ani tak kniha, jako má nesoustředěnost. Nicméně, dobře to dopadlo, konec byl opravdu zajímavý, že jsem ho přímo hltala. Katy i Hunter k sobě patřili a bylo to jasné od začátku, a já doufám, že až příště po jejich příběhu sáhnu, užiju si ho naplno.

24.10.2017 3 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot Teresa Medeiros

Caroline, je taková nenápadná myška, zato Adrian lev salonů. Příběh je čtivý a napínavý, ale i tak mi mi příjde, že druhý díl, je lepší.

02.10.2017 3 z 5

Síla osudu Síla osudu Lisa Kleypas

Nikolaj je opravdu komplikovaná osobnost. Chvílemi jsem se ztrácela a to ve chvíli, kdy se Nikki vrátil v čase. Ale pak už dobrý a do knihy jsem se začetla tak, že jsem ji musela dolousknout i za cenu nevyspání do práce. Ema se mi líbila svým přístupem, jak je zvířatům, tak tím, že přesto že byla kněžna, ráda chodila v kalhotách, což by v té době pohoršilo snad všechny - má svůj styl a není to žádná nanynka, která by si cokoli nechala diktovat tehdejší společností!

25.09.2017 5 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Velmi příjemný návrat k těm švihlým čekankám! Natálii bych v situaci, kdy Hannah vyháněla z terasy, nejraději vykrákala za vlasy, mladého pána shodila přes zábradlí, jako on ten porcelánový hrníček a panu Bowmanovi staršímu bych za jeho opovržlivé chování, ten příčesek ve spánku přilepila k pleši sekundovým lepidlem. Nicméně i tak - Rafe - bože, asi ho taky miluju :D :D :D Kniha je příjemně krátká (přečteno jedním dechem asi během 3 hodin!), děj je správně svižný. Místy jsem se neudržela a s chutí hlasitě zasmála (scéna, kdy se Rafe smál, že sestry neumí spívat a Daisy mu to vrátila, že sám řve jako zraněný slon nebo scéna, kdy se Hannah chtěla svěřit Lillian, ale postupně přicházely všechny čekanky a naprosto bez obalu si tam vše vyslepičily. Hlavně, že bylo vždy zmíněno, že jde o VELKÉ tajemství). Nakonec, jako vždy, vše dobře dopadlo a díky svěžímu stylu psaní, kterým je dle mě Lisa vyjímečná (znám několik autorek, které mají příběhy podobné-nechci ale tvrdit, že to je špatně, taky se mi líbí), mě znovu přesvědčila o tom, že je v mé knihovně opravdu TOP a jsem velmi šťastná, že se mi podařilo sehnat a shromáždit kompletní sbírku :)

21.09.2017 5 z 5

Válka srdcí Válka srdcí Shannon Drake (p)

První díl - Erin s Olafem, super. Stejně tak Rhiannona s Erikem. Je mi velmi lít, že to musím napsat, ale třetí díl série mě občas přišel zdlouhavý. Občas jsem se do čtění musela nutit, především přibližně v polovině příběhu. Konec už by znovu svižnější a nakonec to dobře dopadlo. Líbí se mi a doufám, že až ji někdy znovu vezmu do ruky, třeba si ji užiju víc.

19.09.2017 2 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Teresa Medeiros

První má kniha od TM. a Velmi se mi líbila. Červená knihovna tak trochu po upírsku!

15.09.2017 5 z 5

Nesplněný slib Nesplněný slib Teresa Medeiros

Billyho jsem si oblíbila velmi a jeho matka, tak ta na mě udělala velký dojem. Ženská od rány. Kniha je čtivá, ale občas jsem narazila i na pasáže, které mě moc teda nenadchly. Ale ty byly jen krátké a nebylo jich mnoho.

12.09.2017 4 z 5

Na křídlech touhy Na křídlech touhy Shannon Drake (p)

Sabrina se Sloanem. No, to byla jasná kombinace již v prvním díle "Ten pravý", kde se Sabrina i Sloan objevili. Mezi nimi to rozhodně muselo fungovat.

12.09.2017 5 z 5

Ten pravý Ten pravý Shannon Drake (p)

Co si budeme povídat, do Jestřába bych se snad zbláznila i já! A žít ve vesničce s lidmi, kteří uctívají přírodu jako posvátnou věc a umí s ní žít v naprostém souladu... Jo, takový život bych si po boku urostlého milujícího poloindiána, dokázala klidně představit.

12.09.2017 5 z 5