JankoSvec JankoSvec komentáře u knih

V ľudskej koži V ľudskej koži Jørgen Brekke

Toto že má byť úvod najdrsnejšej nórskej krimi série ?
Kniha má skvelý námet , telá posťahované z kože, paralelne na dvoch kontinentoch, niektoré dokonca zaživa.Dvojicu nezvyčajných vyšetrovateľov, nórsky vyšetrovateľ trpí výpadkami pamäte, americká kolegyňa s traumou z dospievania. Chvíľu som si myslel že to bude fakt skvelá kniha, mňa však nebavila a určite by som o nej netvrdil,že je najdrsnejšia, je to priemer čo si svojich priaznivcov nájde.
Pre mňa obrovské sklamanie !

26.03.2017 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Úvod knihy perfektný, vtiahne do deja, po čase nastal v knihe veľký zlom, celý dej sa
odklonil od hlavného prípadu, čím viac sa blížil koniec tým viac ma kniha nudila.Bez napätia, zato plno nepravdepodobných a nelogických zvratov, postavy nedostatočne vykreslené, nelogické skákanie v čase, nevysvetlené veci napr. ako Jozef vypátral Evelyn ...
Kniha bola totálnym sklamaním.

14.03.2017 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Detektívka musí mat svoju logiku a preto ma prekvapuje to množstvo kladných hodnotení.
Kniha sa síce číta dobre ale je to celé pritiahnuté za vlasy, nereálne postavy, neskutočne nereálne chovanie postáv a konečne odhalenie vraha je na zamyslenie.

09.02.2017 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Táto kniha ma sklamala.
Celé to bolo strašne nudne, nelogické konanie niektorých postav, niektoré pasáže boli trochu pritiahnuté za vlasy, alebo zbytočne zdramatizované.Kniha je rozťahaná a koniec mi prišiel odfláknutý. Kniha nebola najhoršia, ale už som čítal desiatky lepších kníh.

29.01.2017 2 z 5

Indiana Jones omnibus. Kniha první Indiana Jones omnibus. Kniha první Dan Barry

Dobrodružná klasika a povinnosť pre všetkých fanúšikov Indiany Jones.

22.01.2017 3 z 5

Proti zbytku světa Proti zbytku světa Bryan Lee O’Malley

Výborný komiks, plný vtipných hlášok ktorý stojí za prečítanie.

22.01.2017 3 z 5

Sérioví vrazi. Odhalení nejznámějších případů vražd na světě Sérioví vrazi. Odhalení nejznámějších případů vražd na světě Brenda Ralph Lewis

Fascinujúce nahliadnutie do chovania a modus operandi 25 najznámejších
masových vrahov súčasnosti.

22.01.2017 2 z 5

Na koho to slovo padne Na koho to slovo padne M. J. Arlidge

Kto si zaslúži smrť?
Cez deň sú to vzorní manželia, v noci klienti s pochybnými chúťkami.Zápletka je jednoduchá, niekto brutálne vraždí klientov prostitútok...vyrezáva svojim obetiam srdcia. Vraždy sú dôkladne naplánované a je ťažké odhaliť páchateľa, ktorého motív je v tomto prípade naozaj
originálny.Kniha sa číta rýchlo napomáhajú tomu krátke kapitoly, je dynamická plná krvavých nechutných opisov.V príbehu vládne tá správna atmosféra, autor ma držal až do poslednej chvíle v napätí.Knihu nebudete chcieť odložiť skôr ako ju dočítate.Podľa mňa lepšia ako prvý diel.

22.01.2017 4 z 5

Vypečený život flákače Vypečený život flákače Bryan Lee O’Malley

Komiks ktorý ma veľmi príjemne prekvapil, pohodové nenáročné čítanie plne skvelých postav, dialógov, humoru. Tento komiks je vážne geniálni, teším sa na ďalšie diely.

21.01.2017 3 z 5

Transmetropolitan #4 - Nová lůza Transmetropolitan #4 - Nová lůza Warren Ellis

Slabši scenár, kresba ma nezaujala.
Jednoznačne najslabší diel

21.01.2017 3 z 5

Transmetropolitan #3 - Rok parchanta Transmetropolitan #3 - Rok parchanta Warren Ellis

Je to sprosté, je to hnusné, je to drsné...výborné pokračovanie satirického komiksu.
Skvela paródia a kritika našej spoločnosti.Politika je svinstvo, tento komiks útočí na podstatu politickej moci a ukazuje ako by to vypadalo keby sa novinári nemuseli podriaďovať ekonomickým tlakom.

15.01.2017 4 z 5

Jeden musí z kola von Jeden musí z kola von M. J. Arlidge

Najskôr dvaja nezvestní, neskôr jeden mŕtvy, žiadny motív ani podozrenie. Neznáma žena sa zahráva s ľudskými životmi a dáva im na výber ... Chceš prežiť? Musíš zabiť. Kniha vás prinúti zamyslieť sa, ako by ste sa zachovali vy pri takej voľbe. Pútavý príbeh aj keď v niektorých momentoch troška predvídateľný. Chýbal mi tu aspoň kúsok napätia, alebo čokoľvek čo by knihu povýšilo nad pomerne obyčajnú detektívku.

15.01.2017 2 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tretia časť svetoznámej trilógie je dielo ktoré sa nezmazateľne zapísalo do zlatého fondu literatúry a aj do sŕdc mnohých ľudí, je úžasným vyvrcholením už tak dokonale rozpracovaného príbehu.Tolkien konečne rozhoduje o osude prsteňa a celej bájnej Stredozeme!
Geniálne dielo, úžasné zakončenie celej trilógie ... To je Návrat Kráľa.

15.01.2017 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Druhá časť svetoznámej trilógie Pán Prsteňov, právom patrí medzi klenoty svetovej literatúry.
Sledujeme osudy ôsmych postáv pričom dej je rozložený na tri dejové línie, ktoré na seba
plynule nadväzujú. Frodo so Samom putujú do Mordoru a zvyšok bývalého spoločenstva bráni krajinu Rohan pred spojenectvom dvoch veží.
Na tému boja dobra zo zlom bolo napísaných veľa kníh, ale len niektoré vo vás zanechajú takú hlbokú stopu ... jednoducho užasne .

15.01.2017 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Večný boj dobra a zla, hodnoty vyzdvihnuté v tomto veľkolepom diele by sme mali vyznávať
dnes a vôbec vždy. Fantastický dej, skvelá charakteristika postáv, nádherné prostredie
Stredozeme spojené s mytológiou, neuveriteľne prepracované dielo s veľkou hĺbkou.
Fantastická kniha...od začiatku až po koniec, nemám žiadne výhrady a kto ich má vôbec nepochopil, o čo ide.Odporúčam pre každého náročného čitateľa, táto kniha vás určite nebude nudiť!
Nadčasové dielo od vynikajúceho autora.

14.01.2017 5 z 5

Transmetropolitan #2 - Život je pes Transmetropolitan #2 - Život je pes Warren Ellis

Transmetropolitan 2 je strašne úchylná a zároveň geniálna kniha. Pripravte sa na stretnutie s hlavou Spiderovy manželky, s jeho bezhlavým dieťaťom, šialenými farmármi a jednou pornohviezdou.
Už sa teším na ďalšie diely.

14.01.2017 3 z 5

Plačící drak 5 Plačící drak 5 Kazuo Koike

Dôstojná rozlúčka so zaujímavým komiksom.

14.01.2017 4 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Výborná ako zatiaľ každá od Červenáka, ktorú som čítal, aj tretí prípad kapitána Steina, notára Barbariča a ich verného pomocníka kaprála Jaroša sa autorovi vydaril. Perfektné vtiahnutie do deja, ktorý podporí vašu fantáziu a vizuálnu predstavivosť.Kniha je veľmi zaujímavá aj z historického hľadiska. Spleť postav a príbehov vás núti nepoľaviť ostražitosť až do poslednej stránky.Tak ako vždy musím napísať výborná, kniha obsahuje všetko čo má dobrá kniha mať zaujímavú zápletku, humor, napínavý dej, nečakané rozuzlenie.
Ďakujem a teším sa na pokračovanie.

14.01.2017 5 z 5

Transmetropolitan #1 - Zpátky v ulicích Transmetropolitan #1 - Zpátky v ulicích Warren Ellis

Spider Jerusalem je zábavní, inteligentní nekonvenční novinár, ktorý sa s ničím nesere, či už ide o aktivistov, prezidenta, politiku, alebo náboženstvo.Nechýbajú hlášky, čierni humor a detailná a dokonala kresba.Je to zábavná a ostrá satira na súčasnu ľudskú spoločnosť.

"Ty jsi to nejlepší z toho, co tvý matce zaschlo na stehni",

14.01.2017 4 z 5

Batman: Rok jedna Batman: Rok jedna Frank Miller

Vydávame sa do prvého roku, ktorý Bruce Wayne po nociach trávi ako Batman.Komiks je o tom, jak sa rodí Batman , ale je aj o tom, jak sa rodí jeho vzťah k Jimovi Gordonovi.Príbeh sa tak už od začiatku rovnomerne delí medzi Batmana a Gordona a sleduje ich osudy, ktoré sa navzájom dotýkajú, až sa v závere samotného príbehu spoja.Motívy všetkých postáv sú perfektne rozpracované a štýl vyprávania, charakteristický pre Millera mne osobne sadol. Toto je dramatický príbeh, ktorý rozhodne stojí za pozornosť.

13.01.2017 4 z 5