Vypečený život flákače

Vypečený život flákače https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47283/scott-pilgrim-vypeceny-zivot-flakace-47283.jpg 4 149 12

Scott Pilgrim série

Scott Pilgrim se má báječně. Je mu 23 let, hraje v rockové kapele, zrovna je bez práce a chodí s roztomilou středoškolačkou. Všechno je skvělé, dokud se mu ve snu nezačne prohánět úžasná a nebezpečná Ramona Flowersová. A nejen ve snu, Scott se najednou s tou elegantní kurýrkou na bruslích začne potkávat i na mejdanech. Získat Ramonu Flowersovou ovšem není žádná procházka růžovým sadem. Scottovi v cestě ke štěstí stojí Ramoniných sedm ďábelských bývalých kluků. Dokáže Scott padouchy porazit a získat Ramonu, aniž by svůj milovaný život obrátil vzhůru nohama? ... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

Scott Pilgrim´s Precious Little Life , 2004

Atlantis
13.12.2022 3 z 5

Když si vybavím film, který mne svojí unikátností a ujetostí neskutečně bavil, tak u komiksu jsem spíše zklamaný. Nevadí mi jednoduchá, ale vtipná kresba. Vadí mi, jak všechno bylo jalové a nijaké. Nezasmál jsem se, nepobrečel jsem si, nebyl jsem nadšený... nic. Do dalšího dílu se nepoženu.

JanB.
29.08.2021 5 z 5

Srdcová záležitost

franzkfk
10.04.2020 5 z 5

Geniální a komplexně alegorický náhled na problematiku romantických vztahů.

Covenant
01.05.2019 4 z 5

Čekal jsem, že jde o komiks pro puberťáky, no a on asi je, ale mně to baví. Nevím jestli je to tím, že jsem taky basák v kapele a hrajeme jak šumaři, nebo je to tím občasným humorem, ale je to pohodový čtení. Takže:,,Tahle píseň je pro chlápka,který furt něco pořvává z balkónu a jmenuje se: Nesnášíme tě, prosíme, umři." ,,Super! Písnička pro mě!"

bara9550
20.09.2018 5 z 5

Já Scotta prostě miluju.
Tady nemusím nic rozepisovat!
Čtu až po shlédnutí filmu, který je pro mě naprostou špicou mezi vším a kniha tedy nemůže být žádným odpadem!

Skvost mezi komiksy!

Heisenberg
05.03.2018 5 z 5

Nejšílenější komiks (a to se jedná o teprve první knihu ze série), co jsem kdy nejspíš četl. Dlouho se mi u komiksu nestalo, abych se u něj takhle nahlas smál. Kresba je jednoduchá, ale přidává na originalitě. Jsem velice zvědav na další díly... "Hádej, kdo se opiiiiil!" "Hádám, že Wallace." "Tak to hádáš správně!"

hroubek
20.12.2017 4 z 5

Pamatuji si, že poté co jsem viděl film jsem jednu nebo dvě knihy o Scottu Pilgrimovi četl, ale nedotáhl jsem to do konce. Nedávno se mi podařilo sehnat všechny díly, takže Scotta Pilgrima znovu doháním a zas se u něho příjemně bavím. Je to správně oddechové čtení plné skrytého humoru, který neobjeví a nepochopí všichni. I já se místy nechytám o co jde. O’Malley stvořil zajímavý komiks a také zajímavé postavy, které nejsou dokonalé a dělají spoustu chyb a místy jsou to dost sobecké existence. A tohle je docela dost osvěžující číst. A já jsem rád, že jsem si celou sérii pořídil.

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Úžasná komiksová série o naštvaném kanadském hrdinovi. A nejde o Wolverina! Po zhlédnutí zábavného filmu jsem neváhal a vrhl se na tuto předlohu. Autorův jedinečný styl, do značné míry inspirovaný mangou, nesoucí si rysy amerického stripu se zrovna každému nemusí trefit do vkusu. Stejně tak i místy překrásně absurdní humor (nejednou jsem se při čtení smál na celé kolo) i příběh. Chvílemi se v něm trošku obtížněji orientuje pro značné množství postav a narážek, z nichž mnohé na "první zátah" čtenář nepochytí. Tím spíš se k tomu všemu ale rád vrátím. Hlavní i vedlejší postavy mají odlišné charaktery a každá z nich je něčím zajímavá. Já si krom ústředního dua (Ramony a Scotta) asi nejvíc oblíbil Scottova homosexuálního spolubydlícího Wallace s jeho cynickými poznámkami. Podtrženo sečteno: zamilujete si to, nebo vám to nic neřekne. A já si to zamiloval. Je věčná škoda že se u nás nedočkáme barevného vydání, protože to musí být dokonalé!

JankoSvec
21.01.2017 3 z 5

Komiks ktorý ma veľmi príjemne prekvapil, pohodové nenáročné čítanie plne skvelých postav, dialógov, humoru. Tento komiks je vážne geniálni, teším sa na ďalšie diely.

Putnas
10.06.2016 4 z 5

Dobrý otvírací díl, ale na ostatní prostě nemá.

Yanna0
06.01.2014 3 z 5

Komiks jsem si přečetla až po shlédnutí filmu. Ačkoli se obsahem nikterak neliší, film mě bavil mnohem více. Proto dávám jen tři hvězdy.

scr00chy
24.09.2011 3 z 5

Komiks jsem četl před vydáním filmu a vůbec mě to nezaujalo. Nebavilo mě to. Film naopak považuju za téměř geniální záležitost. Tak si to nějak přeberte :)

komiksy

Bryan Lee O’Malley
kanadská, 1979
2010  87%Vypečený život flákače
2011  87%Proti zbytku světa
2012  91%Hodina slávy
2011  89%Nekonečný smutek
2011  90%Na vlastních nohou

Kniha Vypečený život flákače je v