Transmetropolitan #2 - Život je pes

Transmetropolitan #2 - Život je pes

reportér Spider Jerusalem pokračuje v průzkumu světa budoucnosti. Při svém putování narazí na komunitu lidí, poskládaných z miniaturních strojů, setká se s rozmrazenými nešťastníky z našich časů a zavítá i do historických rezervací, kde konfrontuje samotné dějiny. Ve Městě ho zatím očekává první velký protivník – totiž jeho exmanželka. Respektive její hibernovaná hlava. A banda zabijáckých farmářů. A psychopatický policejní kastrát. A také monstrum, kterému říká „táto“. Život totiž není jenom zábava. Život je pes. Budoucnost není růžová. Hraje všemi barvami a vrhá temné stíny. Ve druhém díle komiksového opusu Transmetropolitan se scenárista Warren Ellis a kreslíř Darick Robertson vracejí do světa, kde je módním trendem proměna člověka v inteligentní prach, kde se minulost zavírá do rezervací a kde lidé vypisují petice za smrt nenáviděných novinářů. Ano, takových, jako je třeba Spider Jerusalem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33419/transmetropolitan-2-zivot-je-pes-WjP-33419.jpg 4.473

Transmetropolitan (2.)

Lust for Life (1998)

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno:, BB art, Crew

LordSnape

Ještě více hlášek i brutálně tmavého humoru a ještě více absurdna, než první díl. To, jak se nechá "pozměnit" přítel Spiderovy asistentky je vážně masakr. Myslím si, že kouzlo Transmetropolitanu tkví v detailech na které při procházení futuristického města můžeme narazit.

JankoSvec
14.01.2017

Transmetropolitan 2 je strašne úchylná a zároveň geniálna kniha. Pripravte sa na stretnutie s hlavou Spiderovy manželky, s jeho bezhlavým dieťaťom, šialenými farmármi a jednou pornohviezdou.
Už sa teším na ďalšie diely.

borknagar
07.04.2016

Musím se přiznat, že světu Transmetropolitanu přicházím na chuť. Je to plné zvráceného humoru, hlášek, koček, dalších koček, hnusných psů a skvělého reportéra/novináře Jerusalema. Druhý díl se mi líbil více. Sice se jedná a kupu menších příběhů, ale čím více se odhalují střípky ze života postav Transmetropolitanu, tím více si tento vytříbený pamlsek užívám a dosyta vychutnávám. Mám před sebou ještě osm dílů, netuším, kam by příběh mohl směřovat, ale ať se odebere kamkoliv, bude to nechutná a hlavně naprosto něpředstavitelně zvrhlá zábava........

memphisz
26.07.2015

Několik minipříběhů bez hlavní dějové linie a tím o něco méně přehledné než první díl, který se mi líbil více.

Wries
12.01.2015

Život je jednooký pes aneb Spider Jerusalem proti všem. O něco méně konzistentní a s téměř absentující hlavní dějovou linkou sledujeme osudy (a témata pro sloupky) navrátivšího se novináře s vytetovaným pavoukem na hlavě ve dvou kratších povídkách a jedné delší, rozdělené na tři kapitoly.

V knize se tak podíváte na mrzuté osudy rozmrazených lidí z naší doby, do několika simulací kultur (např. Mayové) nebo poznáte rodinku svérázného hlavního hrdiny. Konkrétně z tohoto tématu se dalo vytřískat určitě více, a to nejen z námětu rodiny, ale i jednookého psa, kterému nechal Spider uříznout jeho mega péro, kurva, jo. Nejzábavnější tak zůstává přeměna Zianga z úplně prvního příběhu.

OldaB
13.01.2014

Souhlasím, tahle kniha je lepší ještě než ta první. Od melancholické povídky o znovzobnovení člověka z jeho hlavy, až po setkání Spidera s jeho rodinkou. V paměti mi zůstane scéna, ve které chtějí "oblíbeného" novináře zabít. Jeho rychlé reakce s pistolí mají něco do sebe.

Kapis
12.03.2013

Série si drží vysoko nastavenou kvalitu. Náš nihilistický zfetovaný žurnalista, s rovným a zdravým pohledem na život, zažívá opět spoustu neuvěřitelných dobrodružství, Ellisova představivost a Robertsonova schopnost to krásně výtvarně ztvárnit vytvářejí opravdu jedinečný zážitek a je to radost se tím pročítat. Transmetropolitan mě baví, i když tento díl komplexně vyzněl kapičku slabší než první kniha. Už se těším na další díly.

grellenort
29.05.2011

Já jsem se osobně u tohoto dílu pobavil!!

spdb

Jestli byl prví díl skvělý, tenhle je ještě lepší. Budoucnost vstoupila do přítomnosti a Spider Jerusalem při psaní svých sloupků potká jednookého policejního psa, hlavu své ex a další.