jankor jankor komentáře u knih

Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou Vladimír Procházka

V knize jsou popisovány otřesné podmínky života, nikdo by to něměl a nechtěl zažít, ale můj pocit z celé knihy není úplně na 5 hvězdiček. Tedy pokud se bude hodnotit téma, tak samozřejmě 5, ale zpracování mi místy přišlo jako přečtení seznamu na nákup....stalo se to a to a to, naštěstí měla hrdinka vždycky štěstí a ze všeho vyvázla....takové šité horkou jehlou. Nejhůř se mi četlo místo kde popisuje na konci války likvidaci dětí. Jedna věta, která mnou otřásla víc, než celá kniha.

22.02.2021 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Nebudu se pouštět do obsáhlých filozofických komentářů.... Rybí krev jsem přečetla a rozhodně jsem si ji užila víc, než Selský baroko. Dočetla jsem ze zvědavosti, jestli přece jen nepřijde něco zásadního, ale nepřišlo. Po přečtení recenzí níže Dešťovou hůl už shánět nebudu a posílám dál :) Měla jsem pocit, že je zpracování mělké a téma populistické, děj stojatý. 3*

05.02.2021

Domácí konzervování ovoce a zeleniny Domácí konzervování ovoce a zeleniny Libuše Vlachová

Podle mně dobře zpracovaná kniha, která se může v dnešní době zdát za vodou, ale možná se zavařování zase dostává do kurzu......obsahuje i netradiční recepty a to nejen sterilování, ale i zamražování.

23.12.2020 5 z 5

Vánoce v hotelu Vánoce v hotelu Hermína Franková

Nevelké dílko popisující vzpomínky na ráznou, ale hodnou babičku. Občas se objeví něco poplatného době, ale je to úsměvné. Připomnělo mi to Betty McDonaldovou, léčení TBC.
Nic, co by se nedalo pěkně přečíst, po pár stránkách mě to chytlo.

17.12.2020 5 z 5

Můj Míša Můj Míša Zinaida Alexandrovová (p)

moje dětství....horkotěžko jsem ji sháněla, mám ji aspoň ve slovenštině a vnukovi "přebásňuji" do češtiny, je spokojený a má krásné obrázky :)

29.11.2020 5 z 5

A v srdci láska A v srdci láska Favel Parrett

Lákavý obal, lákavé téma. Avízovaná zápletka, na které má být děj vystavěn je však upozaděná a nic moc neobjasňuje. Jakoby se tu hrálo na oblibu retra socialismu. A taky se nepamatuji, že by na spartakiádě byla skladba družstevníci (že by špatný překlad?).Teta Máňa je skvělá kuchařka, ale k obědu dělá housku se sýrem a se salámem a její sestra dává vnukovi ke snídani housku s máslem a vodu :) Dle mého názoru by si knížka zasloužila zpracovat víc do hloubky, ale četla se pěkně. Oddychovka na jedno odpoledne.

20.11.2020 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Příjemné čtení, ale měla jsem pocit, že ke konci tomu docházel dech, přesto 5*. Starší dějová linie mě bavila víc.

19.10.2020 5 z 5

Královský Babylon Královský Babylon Karl Shaw

Tak tohle je špičková záležitost ve svém druhu literatury, historie nepřikrášlená, naprostý opak nezáživných hodin dějepisu, pokud jste neměli štěstí na dobrého dějepisáře, který by Vám podal látku záživněji než jen snůžku letopočtů. Báječně čtivé.
Rozhodně doporučuji, za mně 5*.

18.10.2020 5 z 5

Lovkyně štěstěny Lovkyně štěstěny Daisy Goodwin

Snažila jsem se, ale odložila jsem.....téma Sissi mám ráda, ale tohle se nedalo. Pořád dokola jen řeči, koně, fotografování, postavy jedna přes druhou pořád to samé a půl knihy se nic neděje. Lituji, ale pro mě to není.

28.09.2020 5 z 5

Dež sem se narodil a co belo potom Dež sem se narodil a co belo potom Petr Linduška

Tu knížku jsem si objednala kvůli svým kořenům na Hané, ale velmi, velmi mě příjemně překvapila, smíchy jsem místy brečela a snažila se číst úryvky manželovi. To se mi zase tak mockrát v životě nestalo. Za mě 5+ !!!

25.09.2020 5 z 5

Povídky Povídky Božena Němcová

Milé, uklidňující čtení a krásná čeština... a Pan učitel - kéž by mohl každý říci, že někoho takového potkal ! Nádhera!

20.08.2020 5 z 5

Král, dáma, kluk Král, dáma, kluk Vladimir Nabokov

Mě se to četlo hodně špatně, bohužel a to jsem byla zvědavá na Lolitu, ale po této zkušenosti nevím....přeskakovala jsem a nemohla jsem se ponořit do děje. Není to můj šálek kávy.

07.08.2020

Ve třpytném moři je Kréta ... Ve třpytném moři je Kréta ... Václav V. Tošovský

Četlo se to krásně, obzvlášť když je člověk z kraje (autor je rodák z Proseče). Možná by si děj zasloužil jít místy více do hloubky a trošku ubrat nádechu červené knihovny, ale kdyby to někdo zpracoval jako filmový scénář, byla by to bomba !!! Lidi byli pokornější......krásné čtení.

20.07.2020 5 z 5

Jana a Jan (1-3) Jana a Jan (1-3) Jiřina Trojanová

Dnes musím konstatovat, že možná jsou tam momenty poplatné době, ale když jsem ji četla v 17 letech a sdílela stejné osudy a stejná jména jako hlavní hrdinové, tak to bylo úúúúžasné !

09.07.2020 5 z 5

Darebák Motl Darebák Motl Šolom Alejchem (p)

Půvabná knížka o životě židovského chlapce v chudých podmínkách a jeho životní pouť za oceán, to vše viděno jeho bezstarostnýma očima, vlastně je to humoristické dílko i když o smutné době. Nejvíc čtivá je na začátku, ke konci to trošičku klesá, ale hodnotím vysoko.

03.07.2020

Hanče Hanče Jindřich Šimon Baar

Krásné čtení....fandíte zamilovaným a tajně doufáte, že přece jen dojde na happy end....dál nechci prozrazovat :), Ale nikde se tu nemluví o druhé povídce Pro kravičku. Podle mě je to ještě silnější příběh, musíte smeknout klobouk před tou nekonečnou dřinou a před sny a touhami obyčejných venkovských lidí, rozhodně dát přečíst dětem...obávám se, že si to ani neumí představit, jak se dřív žilo. A taky krásná čeština.

25.06.2020 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Zaskočilo mě zjištění, že je to psané stylem pro děti mladšího školního věku a jako takové je to asi fajn. Pro mě to bylo jako psané horkou jehlou, představovala bych si daleko hlubší zpracování historické roviny. Záslužný skutek, ale pro mě jako dospěláka spíš zklamání nad zpracováním. Přečteno za hodinu a půl.

26.05.2020 4 z 5

Věra Skálová Věra Skálová Vlastimil Blažek

Krásné počtení pro ženy a dívky, psáno jazykem poplatným době vzniku, ale román se čte kráááásně. Láska Věry Skálové a Petra Kučery od studentských let, přes válečné roky, životní peripetie až do happy endu, jak se sluší, áách .....:). Měla jsem tu knížku moc ráda, ale musí ustoupit jiným....

18.05.2020 5 z 5

Červené dlaždice Červené dlaždice Filip Sklenář

přečetla jsem.....posléze jsem zjistila, že je zařazena mezi literaturu pro homosexuální menšinu a takový pocit jsem z ní taky měla, na pomezí mezi pornem a literaturou pro gaye. Poslala jsem dál zdarma a koukám, že jsem udělala chybu (podle hodnocení níže)? :):)
Je to příběh homosexuálně zaměřeného kněze.

08.05.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nebylo to špatné, ale místy jsem se nemohla začíst a pletly se mi postavy, vždycky jsem si při posunu děje ujasňovala, kdo je kdo. Ale rozhodně to nebyl lehký život!

05.05.2020 4 z 5