Janizoun Janizoun komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tato kniha mě tedy moc nebavila. Nebyla úplně špatná, ale ani nic moc. Byla to má první kniha od tohoto autora a za mě zklamání. Zkusím jinou knížku, abych autora hned "neházela do jednoho pytle..." , dám mu šanci :-)

18.08.2022 3 z 5

Tato knížka mě velmi zaujala, četla jsem jí dvakrát hned za sebou :-) Knížka je velmi zajímavá. Jedna z těch, kterou by si měli všichni přečíst a možná by bylo na tom světě i o trochu lépe ;-)

14.08.2022 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Četla jsem v mládí několikrát, četla jsem i nedávno znovu. Co dodat, tato kniha a i ostatní od autora jsou dokonalost sama. Ve své době to nejlepší v tomto žánru, pro mě jsou tyto knihy nejlepší dodnes.

12.08.2022 5 z 5

Stephen King: Nejen horor Stephen King: Nejen horor Hans-Åke Lilja

"Stephen King : Nejen horor" je pro mě velmi vydařená knížka, přečtená jedním dechem, ve které se dozvíte další zajímavosti o tomto vynikajícím spisovateli, jeho knihách a nejen to, ale najdete v knize i rozhovory s Mistrem.
Dozvíte se, že Stephen King není ledajakým spisovatelem, není ani spisovatelem, který píše jen horory. Věděli jste, že napsal i muzikál, nebo pohádku...?

Sama horory nečtu, nemám ráda tento žánr knih a proč nyní čtu a vyhledávám vše co se týká Stephena Kinga? Protože mě jeho psaní okouzlilo a jeho knihy ve mně zanechávají hluboký zážitek a takové knihy zbožňuji.
Pro mě je psaní Stephena Kinga návykové a objevila jsem knihy Mistra a i tuto, díky Databázi knih a díky mým oblíbeným čtenářům zde a za to Vám moc děkuji.

25.05.2024 5 z 5

Žížalí pomazánka pro Davida Žížalí pomazánka pro Davida Blanka Čapková

Příběh dětí ze sídliště - Val, Davida a Kláry, kteří zůstávají doma o prázdninách, společně se setkávají a jejich pohled na události, které prožívají.
Val s Davidem se znají letmo ze školy a Klára se přistěhuje zpět na místo, kde dříve bydlela. Spolu s Davidem se znají ze školky, kam dříve chodila, ale s Val se teprve seznámí.
Val píše své zážitky do deníčku, David je vypráví, Klára píše kamarádce. Příběh nám ukazuje, jak každý z nich vidí stejné zážitky jinýma očima.
Dětem se čtení líbilo, na večerní čtení se těšily.
Dnešní doba si žádá moderní příběhy pro děti, s mobilem, s psaním sms..., raději se nebudu rozepisovat :-)
S nostalgií jsem si jen vzpomněla na úplně jiné čtení, na Vojtěcha Steklače a partu kluků z Holešovic, která mi leží v hlavě i v srdci dodnes.

04.02.2024 4 z 5

Jak šli zajíci do školy Jak šli zajíci do školy Jindřich Balík

Milé, veselé pohádky o zvířátkách, o údolí, ale i třeba o sluníčku, které jsou vhodné i pro první čtení se moc líbily nejen dětem, ale i mně. Na konci příběhu jsou i otázky, "kdo to ví, odpoví", kde hned zjistíme pozornost u našich malých posluchačů.
Krásné ilustrace, krásné čtení, knížka vhodná pro předškoláky a malé školáky, která se opravdu povedla.

Jak si sluníčko jednou pospalo

Poslouchejte, co se nestalo - sluníčko jednou ráno vůbec nevstalo!
Hodiny na věži už dávno odbily pátou, bing bing, už táhlo málem na devátou, ale po sluníčku ani vidu, ani slechu. Sladce spalo někde v mechu. Kdesi za horama mezi lesy. Spalo jako o půlnoci.

17.01.2024 5 z 5

Strýc Jakub a Petříček Strýc Jakub a Petříček Helena Rudlová

Tato kniha je o přírodě a o přátelství lidí a zvířátek, kteří si navzájem pomáhají. Dozvíte se, jak se Petříček se strýcem Jakubem seznámil a třeba i to, jaké má doma zvířecí kamarády a jaké nové pozná. Krásná kniha, milé vyprávění, nádherné ilustrace Jiřího Trnky. I když tato dětská knížka už hodně pamatuje, rozhodně jí to neubírá na kvalitě obsahu a určitě stojí za přečtení. Dětem i mně se tuze moc líbila a určitě se k ní budeme s radostí vracet.

02.09.2023 5 z 5

Tábor smůly Tábor smůly Jaroslav Foglar

Kdo se chce vrátit v čase do "Foglarových časů", ten si určitě přijde s touto knihou na své a nádherně si počte. Vyprávění, pro nás už z dob dávno minulých, se mi moc líbilo. Pan Jaroslav Foglar mě nezklamal a "Tábor smůly" u mě smůlu nemá, dávám této knize plný počet hvězd a moc ráda se k této knize zase někdy vrátím.

16.08.2023 5 z 5

Logopedické pohádky Logopedické pohádky Jana Havlíčková

Hezky pojatá kniha, učí pozvolna děti výslovnosti. Pohádky - příběhy jsou vždy zaměřené na nějaké problémové písmenko. U každého příběhu je napsané na jaké písmenko se zaměřuje a které písmenka neobsahuje. Dětem se čtení moc líbilo. Potřebuji procvičovat mladšího syna a to bylo a je horší, nechce se mu a nebavilo ho to, ani touto cestou, ač jsem se moc snažila všemi způsoby. Ale pevně věřím, že tu pořádnou mluvu nakonec dáme s knihou i bez knihy ;-) Tuto knihu určitě doporučujeme.

07.08.2023 5 z 5

Slova o naději Slova o naději Helen Exley

Nejprve jsem sháněla knihu "Zázraky okamžiku" , jako vždy mě zaujal zde komentář mého oblíbeného čtenáře a spolu s ní jsem si rovnou pořídila i tuto knížečku "Slova o naději" od stejné autorky. Je to opravdu malinkatá knížečka, ale v ní jsou velmi pěkné citáty o naději. Škoda, že nemá tato knížečka čtenáře. "Naděje umírá poslední", tak si jí možná někdy sám čtenář najde jako jsem si jí našla já :-) Mně se moc líbí.
Citát z knihy:
Pro lásku je rizikem neopětovaná láska. Pro naději je rizikem rozčarování. Ale riskovat se musí, protože největším rizikem v životě je nic neriskovat. Osoba, která neriskuje, nic nedělá, nic nevidí, nic nemá a ničím není. Nemůže se učit, měnit, cítit, růst, milovat a žít.

15.07.2023 5 z 5

Co věděla moudrá želva Co věděla moudrá želva Iva Gecková

Tato pohádková knížka je velmi citlivě napsaná. Chválím autorku. Knížka se zabývá problémem, když žije dítě samo s maminkou a najednou se maminka chce vdávat za svého přítele. V této knize je hlavní postavou Lukáš, desetiletý kluk a stará moudrá želva mu velmi jemně vysvětluje, co je v životě důležité. Zajímavá knížka, má první dětská knížka s tímto tématem mě mile překvapila a dětem se líbila. Po dočtení jsme si ještě o knížce pěkně popovídali. To u nás bylo ještě potřeba. Aby děti vše pochopily :⁠-⁠)

03.10.2022 4 z 5

Čenda a spol. Čenda a spol. Vojtěch Steklač

Další mé oblíbené knížky z mládí, Bořík, Marek, Aleš, Mirek, Čenda, ty kluky a knížky "žeru" ještě dnes :-) A četla jsem je i svým dětem.
Pan Vojtěch Steklač a jeho knihy jsou další má srdeční záležitost. Doporučuji dospělým i dětem. Vždyť je to fajn a krásný počteníčko :-)

23.08.2022 5 z 5

Čtení o vepříkovi a kůzleti Čtení o vepříkovi a kůzleti Václav Čtvrtek (p)

Nádherné pohádkové příběhy, které se líbí nejen mně, ale i dnešní generaci dětí. "Čtení o vepříkovi a kůzleti" je u nás velmi oblíbená knížka a rádi se k ní často vracíme. Nejvíce se dětem líbí "Jak dobývali pařezy" a "Jak spolu pletli svetr". Knížka se hodí i jako první čtení pro začínající čtenáře, má větší písmena a dobře se čte.

Vosy! Celý roj! Hrnou se z díry pod pařezem. Bzučí a zlobí se a krouží a ... "Mankote, jejínku!" vykřikli vepřík s kůzletem.
Pak utíkali. Kůzle hodně, vepřík víc a potom oba dohromady moc a moc. Přes paseku, lesem, po mezi, pěšinou, silnicí domů upalují vepřík s kůzletem. Za nimi se ženou vosy: "Bzum, bzum, bzum!" Už je dohánějí! Už je budou mít! Už si brousí žihadla!
V tom tu rybníček... A vepřík do něj po hlavě. Kůzle za ním po ocásku! A vosy... Ba ne, ty tam za nimi nešly. Vosy se vody náramně bojí.

18.09.2023 5 z 5

Robin, pes a já Robin, pes a já Dagmar Lhotová

Tento příběh vypráví školačka Marka. Vypráví o svém sourozenci Robinovi, o své rodině, dozvíme se třeba i jakou mají sousedku.... Ale hlavně také vypráví o tom, co je s Robinem potkalo při nalezení zaběhnutého pejska a co nového do života jim tento pejsek přinesl. Celé dobrodružství se dětem líbilo.

22.08.2023 4 z 5

Zázrak okamžiku Zázrak okamžiku Helen Exley

Citáty patří ke mně jako k Popelce její střevíček. Moc se mi líbí a velmi často je sama používám. A tak mě tato útlá knížečka pohladila po duši a zahřála mé srdíčko. V knize jsou krásné citáty, krásné ilustrace a je v ní vlastně i život sám. Krásná knížka, která se dnes u mě zabydlela, byla mnou hned "zhltnuta", teď zdobí mou knihovnu a určitě se k ní budu ráda vracet.

14.07.2023 5 z 5

Tom Jones - Znovu na vrcholu Tom Jones - Znovu na vrcholu Tom Jones

Tom Jones je opravdová legenda. Vyprávění tohoto zpěváka, který má nádherný hlas se mi moc líbilo. Jeho život popisuje upřímně, "co na mysli, to na jazyku", což se mi krásně četlo. Kdo má rád hudbu a Tom Jones mu ani nic moc neříká, ať si třeba poslechne jeho nejlepší hudební pecky a třeba až uslyší ten nádherný hlas tohoto výjimečného zpěváka, třeba si potom rád přečte i tuto knihu s jeho životním příběhem.

14.07.2023 5 z 5

O Vendulce a drakovi O Vendulce a drakovi Vhrsti (p)

Byl to rozhodně neobyčejný a zajímavý příběh. Dětem se líbil 6 a 7 a půl let. Chválím pěkné ilustrace a nápad umístit děj do knihovny. Na mě pak už byl děj příběhu určené pro 7 leté děti až moc moderní, ale jsem už starší ročník :-) Mládí vpřed, hodnotí děti a dávají 4 hvězdičky :-)

07.03.2023 4 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Tak tyto knihy jsou příjemné čtení pro ženy.
Přečetla jsem všechny tři díly a vlastním je i ve své knihovně, protože se mi líbily. Je pravda, že je to "pohádkové čtení", ale upřímně, která žena by tu svou "pohádku lásky" nechtěla zažít ;-) Za mě doporučuji.

22.08.2022 4 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Přečtená druhá kniha od pana spisovatele Joe Hilla, kterého jsem ještě nedávno vůbec neznala a už vůbec jsem zprvu netušila, že pan Stephen King je jeho otec. Knižní mezery jsem doplnila, knížku si ráda přečetla a strašidelné povídky se mi líbily. Líbilo se mi, že nejsou až tak hororové, ale spíš byly záhadné. Pan spisovatel zdědil skvělou fantazii po svém otci a ráda si ho přidávám do mých oblíbených spisovatelů.

31.12.2023 5 z 5

Pan a paní Skřítečkovi - Vánoční pohádka Pan a paní Skřítečkovi - Vánoční pohádka Vlasta Švejdová

Tato velká vánoční pohádka začíná 23. prosince ve tři hodiny odpoledne a končí 25. prosince v sedm hodin a sedm minut ráno.
Vánoční skřítci ani příběh samotný mé děti bohužel nezaujal a mě také ne.
Hrozně nerada píši špatné hodnocení a pohádkám obzvlášť, ale nedá se nic dělat. Pochválíme pěkné ilustrace.
Věřím, že kniha si určitě své malé čtenáře najde, pro nás toto čtivo nebylo.

25.12.2023 2 z 5