jani.ska jani.ska komentáře u knih

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Kdo by nechtěl svědka svého života? Tak akorát bláznivé i vážné. Samozřejmě, že se také musím někdy podívat na Krétu.

Kudy šel anděl Kudy šel anděl Jan Balabán

Poutavý příběh a navíc krásně napsaný. (Myslím, že to je o něčem úplně jiném, než je uvedeno v obsahu výše.)

08.01.2015 5 z 5

Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Alice Munro

Na podzim byla na Vltavě titulní povídka zpracovaná jako četba, moc se mi to líbilo a půjčila jsem si knihu, do které jsem se s chutí začetla. Různé střípky mi připomínaly události/myšlenky posledních měsíců...

08.01.2015 5 z 5

Přervaný život - Deníky z let 1941–1943 Přervaný život - Deníky z let 1941–1943 Etty Hillesum

Moje drahá Etty.

25.03.2014 5 z 5

Sedmistupňová hora Sedmistupňová hora Thomas Merton

Krásný příběh, který mi byl tak blízký. Důležitá kniha v mém životě.

25.03.2014 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Zase krásné myšlenky jako v Nesmrtelnosti. A pro mne rehabilitace slova "soucit."

Reisefieber Reisefieber Mikolaj Lozinski

Četba na Vltavě mne tak zaujala, že jsem si půjčila i knihu a četla souběžně. Moc se mi to líbilo a úplně mě to nakazilo "cestovní horečkou" po vlastní paměti, příbězích a vztazích. Líbilo se mi, jak to je napsané - jak se prolínají jednotlivé časové roviny. Všichni naši blízcí jsou pořád s námi. A jsou takoví, jaké si je pamatujeme. Co je to skutečnost a objektivita? Nic. Neexistují.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Anotace mne nalákala, ale kniha zklamala. Vykonstruované až trapné finále.

24.03.2014 odpad!

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Četla jsem všude, cestou do práce, na obědě, za chůze a budu určitě číst znova. Nejvíce vzpomínám na příběh Markose a Thalie

Zeptej se táty Zeptej se táty Jan Balabán

Slyšela jsem jako audioknihu, četl ji Norbert Lichý. Krásný hlas a zajímavá kniha.

"Chvíle, kdy odpouštíš i to, co ti neudělali. Kdy je odpouštěno i to, co jsi nezavinil."

Dvě lásky Filipa Marcenata Dvě lásky Filipa Marcenata André Maurois

Slyšela jsem část knihy nejprve jako četbu na Vltavě, několik dílů mi ale uteklo. Po nějaké době jsem si na ni vzpomněla a půjčila si ji v knihovně, četla jsem ji s velkou chutí, i když jsem věděla jak dopadne. Poutavý příběh složitých vztahů, utkvěl mi v paměti dopis, který píše Filip Isabelle...

24.03.2014

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Tolik zajímavých myšlenek, postav a příběhů. Zamilovala jsem si Agnes. Kniha, která se dá číst znovu a znovu.

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Poslouchala jsem ji jako audioknihu a nemohla se od ní odtrhnout.

V hodině rysa V hodině rysa Per Olov Enquist

Slyšela jsem tu hru jednou večer na Vltavě, chtěla jsem jít spát, říkala jsem si, že si pustím jen začátek. Zůstala jsem ale poslouchat. A po pár dnech jsem poslouchala ještě jednou z archivu a dodnes nezapomněla na hodinu rysa.