janha Online janha komentáře u knih

Logika Logika Dan Cryan

Mnohé jsem "nestíhal", ale hravá forma mě potěšila. Také druhá polovina byla pro mě srozumitelnější.

17.06.2015 4 z 5

Předstírat je prostě lhát Předstírat je prostě lhát Dominique Goblet

Hluboká sonda. Nádherně zpracované, i když tíživé. Doporučuji.

17.02.2015 5 z 5

Paní Apolenka a velká jitrnicová záhada Paní Apolenka a velká jitrnicová záhada Stern Nijland

Mám pocit, že je to knížka pro úplně malé děti, anebo dospělé :-)

14.12.2014 5 z 5

U nás ve sklepě - Antologie poesie druhé generace undergroundu U nás ve sklepě - Antologie poesie druhé generace undergroundu J. H. Krchovský (p)

Pěkně udělaná kniha...

02.12.2014 4 z 5

Zombíkovy narozky Zombíkovy narozky Alberto Pez

Krásné ilustrace a neskutečná nadsázka.

01.12.2013 5 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Rudiš pokračuje v mapování figurek, v jejichž příbězích se zrcadlí kousky dějin. A dělá to zábavným způsobem.

10.11.2013 4 z 5

1492 - příběh Dolních Vítkovic 1492 - příběh Dolních Vítkovic Petr Volf

Pěkně udělaná kniha, s texty je to ale horší. Doporučuji se nejprve začíst do poslední kapitoly od R. Šváchy nazvané Plynojem v kontextech, který se na celou Dolní oblast dívá z trošku většího odstupu. Kdo si ale raději prohlíží, tak bude spokojen.

21.09.2013 3 z 5

Model Model Lars Saabye Christensen

Jasná citová "vydíračka", která je skvěle napsaná. Veselé čtení to není, člověka to rozseká, ale myslím, že nakonec i posílí ve snažení býti dobrým člověkem.

21.09.2013 5 z 5

Jeruzalém: Rok v rozděleném městě Jeruzalém: Rok v rozděleném městě Guy Delisle

Delisle pomocí jemně sarkastického humoru a značně subjektivních postřehů portrétuje Jeruzalém a soudobý Izrael. Odhaluje množství paradoxů. Přesto, že se jedná o úplně jiný reportážní komiks, než ten, který známe od Joe Sacca, oba autoři se nakonec v celkovém pocitu bezvýchodnosti setkají.

12.09.2013 5 z 5

Beatles Beatles Lars Saabye Christensen

Oslo 60. let viděno očima 4 kluků, jejichž životy se trochu zašmodrchaly. Příjemná četba na konec léta.

09.09.2013 5 z 5

Společnost naší doby - Populární sociologie (ne)populárních problémů Společnost naší doby - Populární sociologie (ne)populárních problémů Miloslav Petrusek

Sociologický poklad to není, ale velmi pěkně a čtivě popisuje ambivalence naší doby.

17.05.2013 5 z 5

Bludy z nudy Bludy z nudy Sacha Sperling

Formálně zajímavě napsaný román, který mě ale obsahově spíše nudil.

04.03.2013 3 z 5

Tajný život Tajný život Milan Děžinský

Zvláště závěr sbírky se mi moc líbil. Přečtu ještě aspoň jednou!

04.03.2013 4 z 5

Voleman #01 Voleman #01 Jiří Grus

Fantazie tomuto dílku neschází, je dobře nakreslen, přesto neuvízne v paměti na dlouho. Možná až další díly (?).

La Perdida La Perdida Jessica Abel

Komiks o mladé naivce, Američance, která se rozhodne, že si "nasaje" México. Užívá života, až se to všechno zašmodrchá. La Perdida se dobře čte, ale příliš nenadchne. Ani výtvarně.

17.11.2012 2 z 5

Ztracená, temná a znuděná (komiks) Ztracená, temná a znuděná (komiks) Robert Reger

Černým humorem nasáklý komiks, výrazná stylizace. Chvíli zábavné, chvíli trošku samoúčelné. Sarkastická reflexe, která se asi dobře prodává.

17.11.2012 2 z 5

Mistr a Markétka: grafický román Mistr a Markétka: grafický román Andrzej Klimowski

Pěkné obrázky, jež připomenou zážitek z četby Bulgakova.

Černá díra Černá díra Charles Burns

Grafický román par excellence. Sedmdesátá léta, sex, drogy a melancholie. Černá a tíživá. Realistické s fantaskními momenty, znepokojivé a tak trochu záhadné. Záleží na interpretaci… Halucinace, drsná reflexe, mor jako symbol.

17.11.2012 5 z 5

90 klasických knih pro lidi v kalupu 90 klasických knih pro lidi v kalupu Henrik Lange

Občas se nějaký fór povedl...

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Těším se, až si tu knížku zase přečtu s dcerou :-)

31.10.2012 5 z 5