Model

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román o životní krizi umělce. Malíř středního věku stojí na existenciální křižovatce a musí se rozhodnout: život, nebo umění? Rodina, nebo úspěch? Vlastní blaho a prospěch, nebo ztráta něčeho nenahraditelného? Témata nikterak nová, avšak odpovědi na zásadní otázky se nehledají snadno ani v současném Norsku, do kterého je román zasazen....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15624/model-15624.jpg 4.320
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Doplněk
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Model

Přidat komentář
MOu598
06.07.2017

Četla jsem v červenci 2008. Podle mých poznámek:
Hezky se čte. Napínavé, sugestivní, chvílemi mrazí. Ale místy ploché - asi se nedá napsat vše, co člověk cítí.
Hezké.
Citát:
"Cesta vzniká tím, že se po ní jde."

playada
01.11.2015

Bohužel jsem to nepochopila. Peter dostal Samařiny oči? A proč mají děti v Estonsku rády zapálené svíčky? A co si Peter tedy nakonec zvolil? Umění, nebo rodinu? Příliš mnoho otazníků...

ZÓNA
02.01.2015

Utopický román z nádherného prostředí umělce. Krásný jazyk, neskonale krásná souvětí, která nikdy nekončí. Skvěle zpracované téma, až pěstěné dialogy, nad kterými se srdce otevírá. Nejde si nezamilovat jednotlivé postavy, od slavného Petera, až po vychytralého očního chirurga Thomase. Každý člověk v románu je krásným, i když ne dokonalým. Čtětě tuto knihu s láskou, protože budete litovat, že končí...

Mystifica
14.10.2013

Příběh o umělci, který má oslepnout, ale dostane nabídku. Až příliš pozdě zjišťuje, co vlastně přijal a jaké to má následky. Vlastně to ve mně evokuje spojitost s Faustovou smlouvu s Ďáblem. Umělec se ale nemůže vyvázat.

janha
21.09.2013

Jasná citová "vydíračka", která je skvěle napsaná. Veselé čtení to není, člověka to rozseká, ale myslím, že nakonec i posílí ve snažení býti dobrým člověkem.

vilemina
24.05.2013

Krasne cteni, plne pasazi o zivote umelce, barvach a tvurcich krizich. Porad jsem ale mela takove lehke mrazeni, co ze se to temneho stane a ono se opravdu stalo. Byla strasna obet modrych oci opravdu vykoupena?Doporucuji!

kniholka
01.01.2013

Cítíte, že se něco stane a víte, že to asi nebude nic pěkného, ale do poslední chvíle nevíte, na čem jste. Pak vám přejde mráz po zádech a začnete uvažovat, jestli je to vůbec možné.

pe3czech

Nějaký ten den si pročítám zajímavý příběh, vlastně novinový rozhovor s umělcem, aby mě Hans na konci sebral, hodil do ždímačky, drtiče odpadu a pak mě předhodil hladovým psům... až tak moc mě sebral:-)