Model

Model https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15624/bmid_model-rP1-15624.jpg 4 30 8

Román líčí tvůrčí krizi uznávaného malíře na prahu padesátky, kterou ortel nevyléčitelné oční nemoci přetváří v hlubokou krizi životní. Protagonista příběhu se musí rozhodnout, co je pro něho v životě důležitější, zda jeho tvorba, nebo rodina a úcta k sobě samému.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Doplněk

Modellen , 2005

MOu598
06.07.2017 4 z 5

Četla jsem v červenci 2008. Podle mých poznámek:
Hezky se čte. Napínavé, sugestivní, chvílemi mrazí. Ale místy ploché - asi se nedá napsat vše, co člověk cítí.
Hezké.
Citát:
"Cesta vzniká tím, že se po ní jde."

playada
01.11.2015

Bohužel jsem to nepochopila. Peter dostal Samařiny oči? A proč mají děti v Estonsku rády zapálené svíčky? A co si Peter tedy nakonec zvolil? Umění, nebo rodinu? Příliš mnoho otazníků...

ZÓNA
02.01.2015 5 z 5

Utopický román z nádherného prostředí umělce. Krásný jazyk, neskonale krásná souvětí, která nikdy nekončí. Skvěle zpracované téma, až pěstěné dialogy, nad kterými se srdce otevírá. Nejde si nezamilovat jednotlivé postavy, od slavného Petera, až po vychytralého očního chirurga Thomase. Každý člověk v románu je krásným, i když ne dokonalým. Čtětě tuto knihu s láskou, protože budete litovat, že končí...

Mystifica
14.10.2013 4 z 5

Příběh o umělci, který má oslepnout, ale dostane nabídku. Až příliš pozdě zjišťuje, co vlastně přijal a jaké to má následky. Vlastně to ve mně evokuje spojitost s Faustovou smlouvu s Ďáblem. Umělec se ale nemůže vyvázat.

janha
21.09.2013 5 z 5

Jasná citová "vydíračka", která je skvěle napsaná. Veselé čtení to není, člověka to rozseká, ale myslím, že nakonec i posílí ve snažení býti dobrým člověkem.

vilemina
24.05.2013 5 z 5

Krasne cteni, plne pasazi o zivote umelce, barvach a tvurcich krizich. Porad jsem ale mela takove lehke mrazeni, co ze se to temneho stane a ono se opravdu stalo. Byla strasna obet modrych oci opravdu vykoupena?Doporucuji!

kniholka
01.01.2013 5 z 5

Cítíte, že se něco stane a víte, že to asi nebude nic pěkného, ale do poslední chvíle nevíte, na čem jste. Pak vám přejde mráz po zádech a začnete uvažovat, jestli je to vůbec možné.

pe3czech
30.11.-0001 5 z 5

Nějaký ten den si pročítám zajímavý příběh, vlastně novinový rozhovor s umělcem, aby mě Hans na konci sebral, hodil do ždímačky, drtiče odpadu a pak mě předhodil hladovým psům... až tak moc mě sebral:-)