JAnD JAnD komentáře u knih

Biggles: Modré nebezpečí Biggles: Modré nebezpečí William Earl Johns

Na scéně se objevuje třetí z hlavních hrdinů, Zrzek čili Ginger.
Naši hrdinové se dostávají někam do Ruska a připletou se do víru událostí...

15.10.2016 4 z 5

Let Kondora Let Kondora William Earl Johns

Biggles, Algy, Smyth a Dickpa se vydávají za bájným pokladem Inků, protivníkem jim je banda místních hrdlořezů i nástrahy džungle a hor

15.10.2016 4 z 5

Ferda cvičí mraveniště Ferda cvičí mraveniště Ondřej Sekora

Sportovní zápolení nadšených amatérů převážně v duchu fair play.
Pohled do zákulisí sportovních klubů v první polovině 20. století v podání Ferdy, Pytlíka a dvou soupeřících mravenišť

23.09.2016 5 z 5

Mravenci se nedají Mravenci se nedají Ondřej Sekora

Budovatelská agitka zabalená do příběhu obrany pracovitých mravenců proti otrokářům.

23.09.2016 4 z 5

Historie Svorné sedmy Historie Svorné sedmy Jaroslav Foglar

U Foglara velmi neobvyklé, že jsou mezi hlavními hrdiny i děvčata.

12.09.2016 3 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Kdo bude vrahem jsem věděl dopředu (ono asi u tak slavného díla nelze nevědět), možná i proto jsem byl na závěr překvapen, že to vlastně bylo úplně jinak...

Mrtvé komando (Robert de Bohême) Mrtvé komando (Robert de Bohême) Jaroslav Šikl

Hodně akce, trochu sci-fi, a docela čtivý příběh, který začíná v Pelhřimově a pak se odehrává poblíž švýcarského Sionu

Bigglesův křest ohněm Bigglesův křest ohněm William Earl Johns

Chronologicky třetí díl.
BIggles se učí létat, ocitne se poprvé na frontě, sestřelí prvního nepřítele a udělá si první přátele, kteří se vyskytnou i v pozdějších dílech.
Již zde se poprvé objeví i Raymond, pozdější Bigglesův nadřízený, ale v dalším díle (Biggles od velbloudích stíhaček) se objevuje také "poprvé"

Biggles - Před prvním vzletem Biggles - Před prvním vzletem William Earl Johns

Chronologicky druhý díl.
Mladý James chodí na školu s vojenskou výchovou, dozvídáme se i, že měl bratra. A poprvé se zde objevuje letadlo.

Biggles v zemi Mauglího Biggles v zemi Mauglího William Earl Johns

Chronologicky první kniha s Bigglesem. O letadlech ještě nikdo nic neví a mladý James zažívá svá dobrodružství v džungli.

Kapitán Harinx Kapitán Harinx Jan de Hartog

První polovina knížky přečtena jedním dechem. Potom přišla pasáž více pocitová než dějová a knihu jsem na pár dní odložil. Ale konec opět stál za to.

05.09.2016 4 z 5

Medvídek Pú (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Z dvaceti kapitol je deset výborných, pět dobrých a pět divných. Zvlášť poslední kapitolu jsem ani po dvaceti a více letech stále zcela nepochopil. Tak uvidíme za dalších 20 let :-)

14.03.2016 4 z 5

Dům drobných radostí Dům drobných radostí Colette Vivier

Četl jsem asi v patnácti, když jí četly moje sestry. A už se těším, až budu číst svým dětem před spaním - nebo si jí od nich půjčím :-)

29.02.2016 5 z 5

Varvara: kniha o velrybím putování Varvara: kniha o velrybím putování Marka Míková

Poněkud neobvyklá kniha mísící poezii, literaturu naučnou a beletrii. Přečteno během asi 10 minut.

27.02.2016 4 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Nečetl, ale poslouchal jsem. Trochu těžké, ale obsahuje zajímavé myšlenky. Nelituju těch pár hodin při poslechu.

Chaloupka na vršku Chaloupka na vršku Šárka Váchová

Pratetička se jednou strefila do vkusu našich dětí. Stejně pěkné, jako večerníčky.

23.02.2016

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Krásné čtení dětem před spaním. A ne, že budete usínat bečky! :-)

23.02.2016 5 z 5

Kuňky z žabí tůňky Kuňky z žabí tůňky Václav Čtvrtek (p)

Veselé příhody o žabkách, i když poněkud na jedno brdo. Čtvrtek zde používá nádherná slova, a přitom to nejsou žádné germanismy jako v Rumcajzovi.

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Veselé příhody, které se člověk až bojí předčítat svým ratolestem ve věku Lotty, aby je náhodou nenapadlo některá alotria zkoušet také.

Biggles má prázdniny Biggles má prázdniny William Earl Johns

Vystupují Biggles, Ginger, Bertie, Algy a Agnus Mackail.
A ve chvíli, kdy je to nejnapínavější, vstupuje na scénu starý známý nacistický důstojník von Stahlhein.

23.02.2016 5 z 5