JAnD JAnD komentáře u knih

Biggles letí na sever Biggles letí na sever William Earl Johns

Biggles a spol. pomáhají starému kamarádovi mezi zlatokopy v Kanadě. Zajímavé je, že se o tom z části doslechne i von Stahlhein, jak se ukáže později v knize Biggles vzoruje hákovému kříži

Biggles ve Španělsku Biggles ve Španělsku William Earl Johns

Biggles se zaplete proti své vůli do špionážního příběhu. Ginger se stane pěšákem v zákopech a nakonec se celá parta dostane ukradenou sanitkou do bezpečí.

Worrals z W.A.A.F Worrals z W.A.A.F William Earl Johns

Kupodivu je příběh relativně originální, v Bigglesovi byly maximálně náznaky části zápletky.
Výhodou půvabných děvčat je, že jejich protivníci neočekávají, že by uměly létat.

Worrals v divočině Worrals v divočině William Earl Johns

Jasně, Biggles to není. Ale má to zase jiné plusy, Worrals a Frecks protivníci podceňují.

Hledači diamantů versus zlotřilý úředník hodného milionáře.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zase trochu jiná knížka. Pohledy tří různých žen, které se mi ze začátku pletly, alkoholové okno a špinavosti pod povrchem nevinně vyhlížejících lidí.

24.01.2017 4 z 5

Bílá vydra na hranici lesů Bílá vydra na hranici lesů Josef Kutík

Už je vidět, že autor ztrácí nápady na nový děj. A jakpak taky ne, když nechal Tonyho odejít od kanadské jízdní a chystá mu kariéru lékaře. I když by mne zajímalo, jak by vypadalo další pokračování, které už bohužel nikdy nebude...

Bílá vydra v záloze Bílá vydra v záloze Josef Kutík

Lucien aneb Lulu - výborná postava!

Návrat Bílé Vydry Návrat Bílé Vydry Josef Kutík

Jak vypadá běžný život lovce kožešin a o přátelství mezi Čechem a Indiány

Bílá vydra na vlčí stezce Bílá vydra na vlčí stezce Josef Kutík

Děj se všelijak motá - a najednou je konec. Nečekaný, ale zasloužený.

Bílá vydra na stopě Bílá vydra na stopě Josef Kutík

Asi nejlepší pokračování, na které se v pozdějších dílech autor ještě mnohokrát odvolá...

Bílá vydra u Bobří hráze Bílá vydra u Bobří hráze Josef Kutík

Lulu leží v nemocnici a Tony má vyzvednout jeho zlato. A do cesty se připletou tři komičtí Italové...

Biggles v jižních mořích Biggles v jižních mořích William Earl Johns

Přesnější název by byl Ginger v jižních mořích, protože hlavním hrdinou je zde spíše Ginger

13.12.2016 3 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Kniha je vtipná. Až tak vtipná, že jsem ji zatím nedokázal dočíst, prostě mi tento styl humoru stačí v menších dávkách.

13.12.2016 4 z 5

Biggles letí na jih Biggles letí na jih William Earl Johns

Biggles jako vrchni velitel vzdušných sil jednoho malého kníížectví a válka na spadnutí.

Biggles - Průzkumný let Biggles - Průzkumný let William Earl Johns

Předzvěst budoucích knih, kde nebývá hlavním hrdinou ani tak Biggles, jako Ginger. Tady jsou to dva kamarádi - zběhové ze střední školy, kteří se dostanou na frontu.

Biggles na stopě Biggles na stopě William Earl Johns

Přežila perská armáda 5000 let v poušti? Zdá se, že ano, ale zda přežili i dobu po Bigglesovi není úplně jasné...

03.11.2016 3 z 5

Biggles a zlaté dublony Biggles a zlaté dublony William Earl Johns

Biggles jako kapitán Smollet na karibském ostrově s pravým pirátským pokladem.

Biggles - Vzdušný komodor Biggles - Vzdušný komodor William Earl Johns

„Je tu dobre pocasy.“ a na základě jedné hrubky Biggles přijde na stopu nepěknému spiknutí a pak stráví další dny u pobřeží Zadní Indie

Biggles v Africe Biggles v Africe William Earl Johns

O tom, jak je nebezpečná srážka rozzuřeného nosorožce s letadlem a také deus ex machina v poslední chvilce.

Biggles a Himalája Biggles a Himalája William Earl Johns

Sci-fi Johnsovi moc nejde, jedna ze slabších knih.

03.11.2016 3 z 5