Biggles letí na jih

Biggles letí na jih

Letec Biggles tentokrát pomáhá malé zemi udržet svobodu a nezávislost, ohroženou mocnějším sousedem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28660/biggles-leti-na-jih-28660.jpg 3.615

Biggles (15.)

Biggles Goes to War (1938)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Toužimský a Moravec

Sandik
19.04.2017

Upřímně řečeno, určité motivy se v Johnsových knihách vytrvale opakují a člověka to po určité době začne poněkud nudit. Stačí třeba jen spočítat, kolikrát je v jeho knihách napsáno, že nic tak nebezpečného dotyční ještě nikdy nezažili, nebo jak často je hrozivý konec nečekaně odvrácen v poslední minutě. Kvantita zde nepochybně je na úkor kvality a Johns v každé další knize více či méně vykrádá sebe samého a ze svých postav tím činí nechtěné parodie... Odhlédnuto od tohoto "detailu" není kniha "Biggles letí na jih" (a v originále navíc přímo "do války") zase tak špatná. Mnohé momenty jsou samozřejmě i zde dosti nepravděpodobné, ale vcelku se autorovi podařilo příběh udržet v mezích oné "reality s přimhouřenýma očima", v jejímž rámci příběh i zde koření vcelku pěkně načrtnuté a uvěřitelné detaily... Celkový dojem: 70%

JAnD
03.11.2016

Biggles jako vrchni velitel vzdušných sil jednoho malého kníížectví a válka na spadnutí.

SalomeH
06.09.2014

Po etapě exotických dobrodružství Biggles opět obléká vojenskou uniformu (byť tentokrát ne britskou) a vlétá do sítě intrik a mezinárodní politiky. Knížku jsem zhltla na posezení, báječně to ubíhalo.