Biggles letí na jih

Biggles letí na jih https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28660/bmid_biggles-leti-na-jih-YTN-28660.jpg 4 23 3

Biggles série

Letec Biggles tentokrát pomáhá malé zemi udržet svobodu a nezávislost, ohroženou mocnějším sousedem.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Toužimský & Moravec

Biggles Goes to War , 1938

Sandik
19.04.2017 4 z 5

Upřímně řečeno, určité motivy se v Johnsových knihách vytrvale opakují a člověka to po určité době začne poněkud nudit. Stačí třeba jen spočítat, kolikrát je v jeho knihách napsáno, že nic tak nebezpečného dotyční ještě nikdy nezažili, nebo jak často je hrozivý konec nečekaně odvrácen v poslední minutě. Kvantita zde nepochybně je na úkor kvality a Johns v každé další knize více či méně vykrádá sebe samého a ze svých postav tím činí nechtěné parodie... Odhlédnuto od tohoto "detailu" není kniha "Biggles letí na jih" (a v originále navíc přímo "do války") zase tak špatná. Mnohé momenty jsou samozřejmě i zde dosti nepravděpodobné, ale vcelku se autorovi podařilo příběh udržet v mezích oné "reality s přimhouřenýma očima", v jejímž rámci příběh i zde koření vcelku pěkně načrtnuté a uvěřitelné detaily... Celkový dojem: 70%

JAnD
03.11.2016 4 z 5

Biggles jako vrchni velitel vzdušných sil jednoho malého kníížectví a válka na spadnutí.

SalomeH
06.09.2014 4 z 5

Po etapě exotických dobrodružství Biggles opět obléká vojenskou uniformu (byť tentokrát ne britskou) a vlétá do sítě intrik a mezinárodní politiky. Knížku jsem zhltla na posezení, báječně to ubíhalo.