janaky janaky komentáře u knih

Záhadné kníhkupectvo Záhadné kníhkupectvo L. E. Blair

Zamilovaná Zamilovaná L. E. Blair

Autor píše veľmi zaujímavo a pútavo. Viete sa vžiť do situácie a aj do deju samotnej knižky. Ľahko sa číta a sama nevytrháva dej v sérii.

25.09.2018 3 z 5

Zamilovaná princezna Zamilovaná princezna Meg Cabot

Táto séria od autorky je mojou obľúbenou. Veď kto by nechcel byť princeznou a k tomu mať svojho kocúra a svoje bohatstvo či zámok.

25.09.2018 2 z 5

Zabouchnutá ségra: to je průšvih Zabouchnutá ségra: to je průšvih Thomas Brezina

Kniha pre mladé dievčatá. Vtipne napísaný príbeh

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, ktorá sa číta vo všetkých generáciách. Je to silný príbeh. Hoci mladému čitateľovi v rámci povinného čítania povie menej ako dospelému ostrieľanému človeku. Stojí za prečítanie.

25.09.2018 4 z 5

Psí pohádky Psí pohádky Zuzana Pospíšilová

Kniha sa ľahko čítala. Dcérka mala radosť z ilustrácií. Bolo vtipné čítať túto knihu.

19.09.2018 2 z 5

Maková panenka Maková panenka Václav Čtvrtek (p)

Krásne spracovanie. Hoci odorúčanie je od 4 rokov, moja 10mesačná dcérka sa jej nevedela nabažiť.

Arnyho dílna Arnyho dílna Martin Sodomka

Knižné leporelo sme objavili v knižnici. Dcérke sa neuveriteľne páčilo. Kresby sú dokonalé a vystihujú svoje čaro.

19.09.2018 4 z 5

Čaroděj ze země Oz (převyprávění) Čaroděj ze země Oz (převyprávění) Giada Francia

Nemám rada skrátené formy klasických kníh. Je to akoby ste skrátili svoj život : narodenie, smrť. Čo ste zažili medzitým to už nás netrápi. Kresby sú fantastické. Zaujali i menšieho čitateľa. Ako predchádzajúca autorka komentáru, dávam vysoké hodnotenie kvôli kresbám.

Prekliate mesto Prekliate mesto Lisa McMann

Knižka ma zaujala hneď po pár stránkach. Priznám sa najprv sa mi do nej nechcelo a dlho som jej čitanie odkladala. Čas strávený s touto knihou neľutujem. V napätí som čakala až na koniec knihy čo sa stane. Porucha hlavnej hrdinky je pre mňa španielska dedina, ale rozhodne by som ju mať nechcela. Hoci niekedy vám poruchy vedia zachrániť kožu. Knihu vrelo odporúčam.

05.09.2018 5 z 5

Zlomené krídla Zlomené krídla Virginia Cleo Andrews

Kniha ponúka pohľad do tajov a zákutí rôznych vrstiev spoločnosti. Je ukážkovo napísaná. Veľa vecí je možno vymyslených, ale dohromady to dáva logiku. Čítala sa ľahko. Ťažko sa od nej odchádzalo. Hlavné hrdinky mali viaceré spoločné veci. Dôležité bolo ako sa k tomu postavilo ich okolie. Po zamyslení to pre nich nemohlo dopadnúť lepšie. Ak je druhý diel už teraz sa na neho teším.

05.09.2018 4 z 5

Buchty švabachom Buchty švabachom Zuska Kepplová

Knižka popisuje životy viacerých rozličných osôb. Veľa ľudí už ani popisované situácie nevníma v reálnom živote. Je to zaujímavo podané a hoci sa musíte sem-tam vrátiť akoby pre vysvetlenie deja, je to čítanie veľmi zaujímavé, k zamysleniu sa nad svojimi problémami.

05.09.2018 3 z 5

Pokojská Pokojská Markus Orths

Táto kniha popisuje mladú ženu, ktorá vníma svet úplne ináč a z iného uhlu ako mnohí z nás. Je to zvláštne napísaná kniha, ktorá poukazuje na problémy, ktoré z nás už nikto nevníma. Zároveň je písaná akoby v budúcom čase. Je to kniha na jedno krátke popoludnie a hoci je tenká nečíta sa veľmi ľahko. Sem-tam sa strácame v deji, ale potom po pár stránkach si uvedomíme kto je kto. Je zvláštne, koľko vecí si ako chyžná musí všímať. Jedno je isté: „Raz a poriadne“, bolo krédo aj hlavnej hrdinky. Je zvláštne, že dokáže pozerať na svet očami básnika, fantazistu, ktorý len očakáva a hľadá nápady. Osobne si myslím, že by mohla napísať knihu o tom ako vyčistiť aj nevyčistiteľné a prípadne príručku pre nováčikov vo svete chyžných. Kniha stojí za prečítanie.

18.08.2018

Dažďová cesta vo Friday Harbore Dažďová cesta vo Friday Harbore Lisa Kleypas

daždová cesta bola super, napínavá do konca a zároveň niekedy som si poplakala s hlavnou hrdinkou, niekedy smiech = čistá romantika.

18.12.2016

Jej kráľovská výsosť Jej kráľovská výsosť Danielle Steel

hoci je táto kniha paperbook je to zaujímavá kniha, ktorá poskytne čitateľovi vtiahnutie do deja veľmi rýchlo.

Príbeh je o princeznej, ktorá svoje postavenie nenávidí a rada pomáha druhým. Keď ďaleký východ ovládnu teroristi, ide za hlasom svojho srdca a ide pomáhať. Zisťuje, že nie všetci si žijú ako ona, ako v bavlnke. Pri svojej novej práci stretáva muža svojich snov. Je kvôli nemu odhodlaná odporovať otcovi, kráľovi ich zeme. Pre neustále nepokoje sa z nej na konci príbehu stáva ešte vyšší člen rodiny, kde ona sama musí rozhodnúť čo spraví so svojím životom a objavenou láskou...

Knihu odporúčam si prečítať.

29.11.2016

Aprílový sneh Aprílový sneh Rosamunde Pilcher

Nádherný príbeh o dvoch deťoch, ktoré túžili vidieť dávno zabudnutého brata. Je to zábava vidieť zážitok a predstaviť si dávno zabudnuté chvíle s bratom, ktorý sa vráti práve včas. Láska ruže prináša a zároveň hory-doly prenáša. Príde a chytí vás za pačesy práve vo chvíli, kedy by ste to nepovedali. Túto knihu som videla spracovanú vo filme s anglickými hercami a bolo v ňom veľa domysleného. :) Opäť raz sa mi potvrdilo staré známe: "Kniha je lepšia ako film." Vrelo odporúčam ako oddychovku pre pokojné sobotňajšie popoludnie.

24.10.2016

Uloupený život Uloupený život Jaycee Dugardová

je to zaujímavá kniha, keďže je napísaná podľa skutočného príbehu. Pri niektorých riadkoch, oprava: pri všetkých riadkoch mi behali zimomriavky po tele. Mnohokrát som sa zamýšľala nad tým, ako je možné, že existujú ľudia, ktorých si nikto nevšíma a nikdy nevieme, kto ako skončí. Je mi veľmi ľúto, že autorka, dievčatko, muselo prežiť toľko nepohody, väzenia a násilia. Toho chlapíka (ako to tu mnohí píšu) by som dala vykastrovať, ponúkla by som mu kreslo a ešte všeličo iné. Je to veľmi ťažké hodnotiť, hlavne ak sa budíte ráno s vedomím, že neviete, čo si oblečiete a prečo musíte ísť do práce ak sa vám nechce. Po tejto knihe mám pocit a myšlienky, že by sme si mali uvedomiť, že nemáme byť sebcami, ktorí sa starajú len o seba a svoje potreby. A myslieť aj na druhých, príp. pomáhať podobným dievčatkám, malým deťom, ktoré sú na tom podobne ako bola autorka.

Pred autorkou skláňam klobúk dolu z hlavy, že sa vedela vrátiť do čias neustálych obáv, strachu, znásilňovania a klamstiev. Túto knihu odporúčam prečítať. Upozorňujem, že spotrebujete min. 2 krabice vreckoviek.

23.08.2016

Prežiť Prežiť Alex Morel

je to kniha, ktorá vás nepustí, kým ju nedočítate. je útla a predsa si viete predstaviť všetky nástrahy, ktoré museli prejsť hlavní hrdinovia. človek si aj poplakal. ale kniha je napísaná veľmi fascinujúco. vrelo odporúčam. človek sa až zamyslí, že čo by mohol zmeniť vo svojom živote.

10.08.2016 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

je to super kniha, vrelo odporúčam násťročným čitateľom. Je to na štýl upírskych denníkov, stmívaní. :) Tak ako zopár čitateľov písalo, prvá časť sa čítala rýchlo, stred bol taký tutuli-mutuli a koniec je super. :)

08.05.2016 4 z 5

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Jennifer E. Smith

Milý príbeh, ktorý na to, že sa stal, odohral počas 24 hodín, je napísaný s láskou a mnohé veci síce sú nereálne ale opisy sú super. Ideálny partner na nás môže čakať na každom rohu. Z knihy vyplývajú viaceré myšlienky ako napr. "Napriek svojim ťažkostiam, otvor srdce a dokážeš pomôcť niekomu inému." Milá pani v lietadle, ktorá povedala, že sú s manželom 52 rokov spolu dvojici, ktorá sa práve stretla. Nech sa prepadnem, ale je to rozhodne zaujímavá kniha. Čo sa týka spomínaných, v nižších komentároch, chýb, tie mi ani moc nevadili. Nie každý vie písať 10 hmatovou prstovou metódou. Pomyslela som si chybička sa vlúdila. Je to super kniha. Odporúčam čítať tým, ktoré / ktorí majú predstavivosť zapnutú na plné obrátky.

31.03.2016 4 z 5