Čaroděj ze země Oz (převyprávění)

Čaroděj ze země Oz (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274815/bmid_carodej-ze-zeme-oz-adaptace-wBF-274815.jpg 4 13 4

Adaptace původního textu L. Franka Bauma je obohacena jedinečnými ilustracemi mimořádně citlivé umělkyně Manuely Adreani, která dokázala svými ilustracemi ztvárnit imaginární království Velikého a Strašlivého Čaroděje ze Země Oz a sdělit kouzlo příběhu, který se stal nadčasovou klasikou.

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Naše vojsko

The wizard of Oz , 2014

TeoK7
26.05.2020 5 z 5

Hezké obrázky...

Denisa153
25.10.2018 3 z 5

Taková hezká pohádka - prostě klasika...

janaky
19.09.2018 4 z 5

Nemám rada skrátené formy klasických kníh. Je to akoby ste skrátili svoj život : narodenie, smrť. Čo ste zažili medzitým to už nás netrápi. Kresby sú fantastické. Zaujali i menšieho čitateľa. Ako predchádzajúca autorka komentáru, dávam vysoké hodnotenie kvôli kresbám.

whale77
01.06.2018 3 z 5

Čaroděje z OZ jsem dosud viděla jen ve filmových verzích (klasiku s Judy Garland a animovanou s Tomem a Jerrym). Toto převyprávění na mě (až na pár příběhových odlišností) působilo, jako kdyby mi někdo ve stručnosti převyprávěl právě to, co se dělo ve filmu. Text se mi nelíbil, budu si muset přečíst i originál od Bauma a doufám, že ten mě potěší více. Poměrně vysoké hodnocení zde dávám především kvůli úžasným kresbám, které dokázaly (přes pevně zakotvenou představu copaté dívenky právě díky filmové klasice) vyvolat představy o postavách zcela nové.

2014  69%Alenka v říši divů (převyprávění)
2019  72%Frankenstein
2015  85%Čaroděj ze země Oz (převyprávění)
2019  63%Drákula
2015  83%Sněhurka (adaptace)