janaky janaky komentáře u knih

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Kniha sa čítala sama. Jedným dychom som ju zlúskla asi za 4 hodiny. Bolo mi divné, že to tak rýchlo skončilo. Avšak hneď som googlila druhý diel a našla som ho. Páčila sa mi možnosť hlavných hrdinov ako záporných postáv. :) Perfektne napísaná kniha, síce preklad nič moc (gramatické chyby), ale príbeh a dej super.

29.07.2020 4 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Hodnotím veľmi kladne. Kniha sa čítala sama. Rýchlovka. Príbeh ma zaujal z hľadiska toho, že nikdy neviete, čo sa vytvorí s kamarátstva. Je to moderná romantika. Od detstva, cez dospievanie, zradu, internet, znova kamarátstvo až k láske.

29.07.2020 5 z 5

Káťa mezi hračkami Káťa mezi hračkami Taťjana Ivanovna Alexandrova

Je to nádherne spracovaná kniha pre deti. Ľahko sa číta a je hravá. Obsahuje veľa básničiek, ktoré sú chytľavé.

02.12.2019 4 z 5

Dráček od jezera Titicaca Dráček od jezera Titicaca Hernán Garrido-Lecca

vtipne podaná kniha o priateľstve a zákonitostiach prírody. Veľmi ľahko sa číta. Trampoty dráčika v južnej amerike. :) vrelo odporúčam.

20.10.2019

Aprílové dievča Aprílové dievča Martina Solčanská

Vtipná kniha pre pubertiačky.

10.10.2019 5 z 5

Nebezpečná krása Nebezpečná krása Shannon Drake (p)

Táto kniha ma doslova upútala od začiatku po koniec. Nedalo sa mi od nej odtrhnúť. Bolo zopár častí, kde už som lapala po konci, ale všetko sa obrátilo ďalšími vetami. Je to zaujímavý príbeh, ktorý spája detektívku s romantikou. Máme tento žáner rada. Je zaujímavé koľko vecí sa môže sústrediť okolo jednej "hviezdy". Je zvláštne, že aj hviezdy zlatého plátna majú svoje životy a nie sú len na filmovom plátne. Autor sa snažil to poňať tak, aby sme vedeli z každého rožku trošku. Je to pán autor s veľkým "P". Osobne si myslím, že sa mu to podarilo.

18.06.2019

Kosti na popel Kosti na popel Kathy Reichs

dokonalá kniha s jednohubkou. sem-tam som využila možnosť slovníka cudzích slov, ale je to dokonalé. číta sa ľahko. je to vynikajúce spojenie doktora s kriminalistmi. kniha je lepšia ako seriál. ponúka možnosť svojej vlastnej fantázie.

18.03.2019 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Do tejto knihy som sa púšťala s nechuťou. Hoci som nemala chyť, hrozne ma rozčuľovala, že som sa jej ešte ani nedotkla. Prečítala som. Plakala som.

27.09.2018 2 z 5

V novej škole V novej škole L. E. Blair

Koľko trápenia môže byť s prestupom na inú školu či nástupom do školy. Pre niekoho výzva pre iného bruchabolenie. Každý to nejako rozchodí.

V poslednej chvíli V poslednej chvíli L. E. Blair

Napínavá kniha od začiatku po koniec. Je zvláštne koľko vecí si nevšímame.

Tanec za jedna, matika za pět Tanec za jedna, matika za pět Brigitte Blobel

Čo všetko ste ochotní spraviť k naplneniu sna? Hlavná hrdinka to nemá ľahké a potrápi sa ....

Tajná agentka Cleo Tajná agentka Cleo Anne Scott

Je zaujímavé koľko detailov si môžete všimnúť na pôde školy. Každý by mohol byť detektívom. Kniha sa číta ľahko a pomerne rýchlo. Vtiahne vás do deja.

Tréma Tréma Anne Scott

Varovanie Zeme Varovanie Zeme L. E. Blair

Autor píše veľmi zaujímavo a pútavo. Viete sa vžiť do situácie a aj do deju samotnej knižky. Ľahko sa číta a sama nevytrháva dej v sérii

Vášnivá divadelníčka Vášnivá divadelníčka L. E. Blair

V éteri V éteri L. E. Blair

Ukradnutá show Ukradnutá show L. E. Blair

Žuvačkový kráľ Žuvačkový kráľ Enja Rúčková

Mať svojho princa je niečo krásne a neobyčajné. Ak k tomu tancuje ako boh, je to lepšie.

25.09.2018 4 z 5

Zuzanka a její pes Ňufka Zuzanka a její pes Ňufka Anne Lansmanne

Zlatá kniha pre deti a mládež

25.09.2018 1 z 5

Zmiešané pocity Zmiešané pocity L. E. Blair