janaky janaky komentáře u knih

Slitování Slitování Julie Garwood

Kniha je veľmi zaujímavá. Preplietajú sa tam dva deje, ktoré spolu súvisia. Avšak dozvedáme sa to až neskôr. Riadky sa čítajú veľmi ľahko. Až po prečítaní som zistila, že sa jedná o knihu zo série.

22.04.2024 5 z 5

Bolo to z lásky Bolo to z lásky Mia Pilsner

Jednoduchý príbeh s jednoduchou zápletkou. Jednohubka na dve hodiny.

09.03.2024 5 z 5

Čarovný princ Čarovný princ Julie Garwood

Táto kniha je plná pasáží, kde som sa musela smiať. niektoré veci v preklade mi vadili (chýbajúce písmená v slovách). Kniha má spádový dej. Nemohla som sa od nej odtrhnúť.

24.12.2023 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Milujem knihy spisovateliek, ktoré si dopredu naštudujú pozadie príbehu. Bolo to zázračné čítanie, ktoré ma vtiahlo do deja a nevedela som sa odtrhnúť od knihy.

03.07.2023 5 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Suverénosť, konkurencia a láska. Tak by sa dalo charakterizovať obdobie tejto knihy. Knihu som zhltla na posedenie. Smiala som sa, plakala, ale kniha rozhodne stojí za to.
Veľmi mi sedí tvorba autoriek Christina Lauren. Nemohla som si túto knihu nechať ujsť.

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Kniha podľa ohlasom je skôr na odmietnutie. Avšak pomyslela som si, že jej tú šancu dám. Jednoducho ma zlákala možnosť prečítania všetkých kníh od autorky. Som rada, že som neposlúchla recenzie. Ako sa hovorí 100 ľudí, 100 chutí.
Táto kniha ma oslovila, pretože hlavná hrdinka bola od začiatku svojská. Hoci mala určité problémy, ale snažila sa s nimi bojovať. Nastali situácie a pasáže v knihe, kde som sa musela smiať, niekde mi to bolo ľúto a niekde som si pomyslela "Wau".
Autorka rozhodne stojí sa úvahu k čítaniu.

Reid Reid Melanie Moreland

Páči sa mi, že každá kniha je napísaná z pohľadu hlavného hrdinu.
Reid je nesmelý a hravý. Snaží sa potešiť a zároveň pomôcť všetkým okolo. Nikdy si nemyslel, že toho dokáže tak veľa a napriek všetkým pochybnostiam jeho život má zmysel. Páči sa mi, že hrdinovia tejto série vedia spolupracovať a zároveň sa vedia popasovať so svojimi problémami.
Kniha sa čítala ľahko a zároveň som bola smutná, že to skončilo. Príliš krátka. :)

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Po dlhom premýšľaní som si knihu požičala v knižnici. Stála mi mesiac na polici a ja som uvažovala, či naozaj si ju prečítam. Nakoniec som ju prečítala veľmi rýchlo. Smiala som sa, užívala som si knihu. Mám s nou i zážitok. Išla som s ňou ako správny knihomol k doktorke, ktorá videla film a fascinovaná mi o ňom začala hovoriť, keď som bola v polovici prvej kapitoly. :) Zrazu sa zasekla a s úsmevom mi povedala, že mi nebude nič hovoriť, ale že sa teší na dvojku. Osobne si myslím, že film stojí za houby. :D Lepšia je kniha.

09.10.2022

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Niekedy ťa správny kamarát dokáže riadne nakopnúť do zadku.

04.10.2022 5 z 5

Halton Halton Melanie Moreland

autorka píše veľmi príjemne. Bola to zábava. Zhltla som ju na počkanie.

04.10.2022 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Oddychové čítanie na dovolenke. Pekný príbeh. :)

09.08.2022 5 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Kniha sa mi čítala jedným dychom.
Bola to zvláštna kombinácia lásky, eufórie od fanúšikov cez závislosti na rôznych veciach. Kniha sa mi páčila.

09.08.2022 5 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Knihy od týchto autoriek sa čítajú samé. Je to téma, ktorá je momentálne častá. Netuším, kde autorky zbierajú inšpiráciu, ale som rada, že ich knihy možem čítať.

Kniha je previazaná ejom plným zápletiek a zároveň je tam veľa vecí, ktoré sa podobajú s inými knihami, ale človek si nájde svoje zákutia, ktoré mu doprajú náladu. :)

01.04.2022 5 z 5

Babiččiny pohádky Babiččiny pohádky Marcella Dostálová

Kniha má obsahovo zaujímavé obrázky.

13.12.2020 3 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Kniha, s ktorou som sa nasmiala až až. Niekedy sa minulosť dokáže ukázať v prítomnosti. Úplne geniálne napísané.

13.12.2020 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Kniha bola zaujímavá hoci som miestami sa musela vrátiť zopár strán späť.

13.12.2020 4 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Myslím si, že sa autorke kniha podarila. Spaja všetko, čo mám ráda dohromady. Humor, romantika, napatie a erotiku. Najviac má upoutalo ako sú spojené hlavne postavy prostřednictvím svých zaměstnání. Myslím si, že stojí za to si přečíst.

10.10.2020 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Musím povedať, že kniha sa mi dostala do rúk až po videní filmu. Bohužiaľ musím zase raz napísať (povedať), že kniha je lepšia ako film. Veľa pasáží z filmu nemá vôbec nič spoločné s knihou. Kniha sa čítala veľmi ľahko. Konečne bol preklad bez chýb a nechýbala ani jedna stránka.
Príbeh je pútavý a ťažko sa od neho odtrhnúť. V tejto knihe je spojených viacero "svetov" a páči sa mi poňatie autorky všetci proti všetkým a hľadanie spojencov vo vopred naplánovanej bitke. Som zvedavá na ďalšie pokračovanie. (a nemyslím filmové)

13.09.2020 5 z 5

Moravské národní pohádky Moravské národní pohádky Matěj Mikšíček

Pekne napísaná kniha. Veľakrát som mala pocit, že sa dej opakuje hoci s inými postavami, ale deťom sa knižka páčila.

13.09.2020

Princezna ze mlejna Princezna ze mlejna Vratislav Marek

je to nádherná knižka, ktorá ponúka knižnú oporu rovnomennej rozprávky Zdeňka Trošky. Hoci sa číta zložitejšie, pretože je napísaná v štýle "píš ako počuješ", ale o to je pre deti zaujímavejšia.

14.08.2020