JanaDor JanaDor komentáře u knih

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Opět je příběh velmi čtivý a doporučovala bych vám nečíst anotaci, která vás ochudí o pár překvapení. Pokud knihu vezmete do ruky s očekáváním pěkného, romantického příběhu, kde rodina a láska má své důležité místo, tak nebudete zklamání. Je to milý příběh v první části z prostředí Londýna a v druhé části z filmového průmyslu. Líbil se mi posun ve vyzrání obou hrdinů. Kdy je vidět, jak mládí je někdy naivní a optimistické. Později chápeme jejich chování, ale vnímáme, jak toho litují, ale nelze to vzít zpět.

08.11.2022 4 z 5

Mája a ohnivý lišáček Mája a ohnivý lišáček Udo Weigelt

Příběh je určen pro děti od tří let. Je jednoduchý, na straně je málo textu s větším písmem na kvalitním papíře. Kniha má pevnou vazbu a je velká tak akorát, že se dobře drží při čtení. Já osobně nemám ráda velké formáty knih, protože mám pocit, že mě zavalily. S menší (klasickou) knihou se dobře manipuluje i dítěti a to je hlavní. Dítě si má zamilovat knihu i příběh a má získat lásku ke čtení. K tomu musí mít pěkné knihy a tato je jedna z nich. Chválím ilustrace, příběh i provedení.

28.10.2022 4 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Líbí se mi autorčin styl, její lehký ironický humor a trefně vyobrazené postavy, které vám připomenou nejednoho známého. Do toho je tu vánoční atmosféra a záhada vraždy, kde máme více podezřelých. Prostě je to fajn příběh. Mě pobavil .

15.10.2022 5 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Román mě mile překvapil. Jak se obálkou tváří nenápadně, tak je skvělý. Má sympatické hrdiny, skvělou lehkou čtivost, osobitý přístup a momenty překvapení. Je milý, veselý i smutný. Je o uvědomění si vlastní hodnoty nejen pro sebe, ale i pro okolí. Je o lásce, která má stále priority, i když se mění vzhled. Moc se mi líbí postoj muže, kdy se mu žena nechtěla líbit, oblíkala se špatně atd a on přesto viděl krásku. To je tak hezké.

12.09.2022 5 z 5

Nevinnost se zavázanýma očima Nevinnost se zavázanýma očima Alessandra Torre

Upozorňuji, že každý máme jiný vkus a každý je nám jinak sympatický. A mě nepadla do oka hlavní hrdinka Julie. Možná proto, že si protiřečila. Možná proto, že byla místy povýšená. Nevím, ale tak trochu mi tam vadila.
Autorka píše velmi čtivě, což je u ní pravidlem. Má svůj styl, kde příběh ubíhá jedna radost. Dokáže jiskřivě a s fantazií popsat vztah dvou lidí. Je originální a její postavy jsou dobře vykresleny. Pokud máte rádi tento druh čtiva, určitě si knihu přečtěte.

01.08.2022 4 z 5

Mary Jane Mary Jane Jessica Anya Blau

Příběh vypráví Mary Jane a je čtivý, osobitý, krásně plyne, originální a dalo by se říct poučný. Je o vztazích mezi partnery, mezi přáteli, mezi matkou a dcerou. Je o důvěře, kamarádství a pravdě. Bavil mě, dojímal a byl se mnou. Chtěla jsem číst, ať vím co nového se stane s Izzy, co napadne Shebu a na co budou zpívat s Jimmym. Opravdu povedený příběh, moc se mi líbil a já doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst dobrý román o lidech s hřejivou atmosférou.

26.07.2022 5 z 5

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Velmi se mi líbila linka přechodu z kamarádství do zamilovanosti. Bylo to hezky reálně vykresleno, že jsem si to užívala a vzpomínala. Tak opravdu funguje první láska. Celkově se mi román moc líbil a skvěle se hodí jako letní čtení. Vzít si ho na dovolenou nebo jen tak lenošit na zahradě je dobrá volba. Román je čtivý, milý, má sympatické hrdiny a má romantickou jiskru, která mi prostě sedla.

14.07.2022 5 z 5

Samota Samota Guy Gilbert

Kniha nutí čtenáře přemýšlet na toto téma. Je inspirativní, aby si člověk uvědomil, jak je důležité pomoci osamělému. Jak je veledůležitá osobní vazba, která je často nahražována majetkem. Jak moc dokáže pomoci pouhé pohlazení. Jak přistupovat k někomu, komu zemřela blízká osoba. Když nad tím přemýšlím, stále platí to, že máme pomáhat druhým. To je to nejdůležitější, co jsem si z knihy vzala a co stále platí.

10.07.2022 5 z 5

Bůh jede na dovolenou Bůh jede na dovolenou Michal Čagánek

Opravdu z celého srdce doporučuji si tuto malou knihu přečíst. Protože lehce ukáže, z čeho všeho se můžeme radovat a jak jednoduše je možné určité věci příjmat. Dobře se čte a svým vyprávěním je i zajimavá a potěší. Je prostě pro radost.

08.07.2022 5 z 5

Najít smysl v našich selháních Najít smysl v našich selháních Joël Pralong

Kniha s úžasnou obálkou, kde sedmikráska roste na místě, jež by to člověk nečekal. Je to podobenství k tématu knihy. V selháních je vždy smysl k poučení a růstu osobnosti. Je to o tom, jak je důležité mít cíl, jež přesahuje naše vnímaní a táhne nás přes útrapy a dává nám sílu mnohé špatné překonat.
Kniha se dobře čte, je plná informací k zamyšlení a mám takový dojem, že obohacuje člověka již tím, že ji čte. Kdo si myslí, že potřebuje pomoci s pocitem nezdaru něčeho, tak sáhněte po této knize, která vás nasměruje. Pomůže Vám a už tím, že si ji přečtete si uvědomíte něco, co bude pro vás důležité.

20.06.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Autorka má dar popsat místa tak, že bych se tam nejraději hned rozjela a vše prozkoumala. Pro mě jsou tu pěkně vyváženy obě linky vyprávění. Jak romantiky, tak popisu místa. Příběh je čtivý a milý. Na odreagování a relax je to moc hezká romantika a já ji doporučuji nejen pro obohacení poznání, kde se všude můžeme jet podívat, ale i pro hřejivý pocit sdílených hodnot jako přátelství a láska.

04.06.2022 5 z 5

Pro mě je to zatím nejlepší kniha tohoto roku, co jsem přečetla.
Osud Cussy Mary mě chytil a já s ní prožívala tu nespravedlnost, jak se k ní lidé chovali, pro jinou barvu kůže. Opravdu fascinující příběh svým prostředím, dějem a city, který vám z celého srdce doporučuji.

30.04.2022 5 z 5

Nahoře bez Nahoře bez Jutta Nymphius

Musím uznat, že autorka skvěle zpracovala téma o dospívání, o zmatku v hlavě, kdy se tělo mění a společnost jim dává určitou představu jak by měli vypadat. O kamarádství, které může pouze využívat a druhé pomáhat. O tom si věci promyslet a mít důkazy, aby byli připraveni na všechny situace.
Je to krátky příběh, dobře napsaný, ukazující problematické téma s dobrým řešením. Knihu by si měli přečíst všechny mladé dívky, aby pochopily, příčinu a důsledek svého jednání. Skvělý dívčí román.

15.04.2022 4 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Celkově je román čtivý, lehce úsměvný, přirozený a velmi dobře jsou zde vykresleny protichůdné povahy, které se navzájem přitahují a doplňují. Od autorek jsem četla více knih a tato se mi libí jako jedna z nejvíc. Možná je to i tím, že ubrali erotiky a přidali romantiky. Mám ráda děj. Přestože je to oddechový román, tak ukazuje na určité charaktery. Že by se ženy neměly měnit kvůli mužům. Že by se měly přijmout, takové jaké jsou a mít se rády. Závěr se mi moc líbil. Mám ráda, když se ukáže budoucnost ve zkratce.

07.03.2022 4 z 5

Vojvoda z Montgomery Vojvoda z Montgomery Evie Dunmore

Příběh je čtivý, má sympatické hrdiny, vyšší poslaní a hlavně fajn atmosféru.
Hezky je tam vylíčen vztah jejich kamarádek, které Annabelle poznává na škole. Takže mám tušení, že další díl bude o jedné z jejích přítelkyň. Těším se na další setkání s nimi.

26.02.2022 5 z 5

Naději se dá naučit Naději se dá naučit Dan Tomasulo

Jsou knihy, které přečtete během jednoho večera, máte z nich dobrý pocit, ale za týden nevíte, o čem jste četli. A jsou knihy, které si musíte dávkovat po stránkách. Čtete je i dva, tři měsíce, ale její myšlenky ve vás zůstavají, a přebíráte z ní něco, co vám pomůže cítit se spokojenější. A přesně taková je tato kniha o naději.

19.02.2022 5 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Zimní voják mě absolutně překvapil a já jsem z knihy nadšená. Autor je skvělý vypravěč a vtáhl mě do příběhu od začátku do konce. Ano, byly tam i popisy toho, co se děje ve válce, ale bylo to vykresleno z pozice lékaře, který chce pomoci, takže mi to moc nevadilo. I když i vyhrocené nehezké scény tam byly, ale v souběhu s příběhem jsem to respektovala.
Dobře jsou zde popsány situace, okolí, popisy postav a případy, kdy na člověku není vidět fyzická újma, ale ta psychická. Ve válce je viděno mnoho hrůz a tehdy se často stávalo, že ještě nedoléčený pacient byl poslán znovu na frontu.
Již těď vím, že si knihu za pár let přečtu ráda znovu. Pochopila jsem, že vše má svůj čas. Nyní jsem ocenila popis té doby. Prostě vylíčení příběhu medika Luciana, který se ocitl ve válce a zachraňoval v nelidských podmínkách za podpory jedné sestry, stojí za to si přečíst.

28.01.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

To byla moc hezká romance. Vtipná, milá, nepřeslazená a velmi čtivá. Postavy se vyvíjely a byly sympatické. Krásné prostředí a přátelské okolí. Hezky byl rozepsán začínající vztah. Minimum erotiky, což je osvěžující. Příběh mi udělal radost a já ji doporučuji.

23.01.2022 5 z 5

Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Sabine Schoder

Moc se mi líbila anotace a potřebovala jsem si přečíst něco lehkého, svěžího, co mě bude bavit. A přesně jsem se strefila. Takže se mi moc líbilo, že vztahy nejsou vykresleny zamilovaně a přitom ta láska je cítit. Oba si udržují odstup, ale jejich vztah je popsán přesto romanticky, i když to tak nepůsobí. Prostě do třetice píšu, že se mi to moc líbilo a doporučuji.

20.01.2022 5 z 5

Queenie Queenie Candice Carty-Williams

Queenie mi ze začátku svým chováním nebyla moc sympatická. Ale jasně tam bylo cítit, že se jí něco stalo v minulosti, a že jí to poznamenalo. Tím pádem jsem měla pochopení. Chce to od člověka velkou sílu, vrátit se do průměrného normálu a zvládnout pozici, kdy má pocit, že jako černá je pro společnost méněcenná. Kniha je napsána čtivě a je to sonda do nitra mladé ženy, která je poznamenána z dětství a z toho není dost silná čelit společnosti, která spíše nevědomky stále hledí na barvu kůže. Doporučuji.

20.01.2022 4 z 5