jalca jalca komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Velmi milé čtení, které je doplněno pěknými ilustracemi. Navíc se knížka dá dobře zařadit do jednoho z témat Čtenářské výzvy. Věřím, že nejen děti, ale i řada dospělých si tuto knížku ráda přečte.

12.07.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvělá kniha, budete ji chtít číst stále dál i když vás už budou ze čtení bolet oči. Velice poutavý příběh. Moc se těším na další díl. Doporučuji navštívit webové stránky autorky a prohlédnout si dobové fotografie.

14.02.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

K téhle knize je zbytečné psát komentář, tu si musíte přečíst!

26.04.2022 5 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

I když autorka nebyla profesionální spisovatelka, tahle kniha je napsaná přímo skvěle a navíc je doplněna trochou dobových fotografií. K přečtení mě inspiroval seriál, který je rovněž velmi povedený a alespoň pár dílů určitě stojí za zhlédnutí.
Při čtení jsem si oblíbila všechny sestry a to i ty řádové, které všem poskytovaly duchovní podporu. Ani jedna to v té době neměla lehké, ale i přes to vytrvale poskytovaly péči všem pacientkám i jejich dětem.
Kniha se mi moc líbila a určitě ji doporučuji. Jen je velká škoda, že se skoro nedá sehnat.

13.07.2022 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Super kniha, bavila mě víc než předchozí Tanečník. Zasazení příběhu mimo město, děj i zápletka - skvělý.

05.02.2022 5 z 5

Dcery Marie Terezie Dcery Marie Terezie Friedrich Weissensteiner

Výborně napsaná kniha. Každé dceři Marie Terezie je věnována jedna kapitola, takže kniha je přehledná a člověk je schopný si hodně věcí zapamatovat. Jenom mě štvalo, jak Marie Terezie upřednostňovala Marii Kristinu jenom kvůli tomu, že se narodila ve stejný den jako ona. Dokonce jí dovolila vdát se z lásky, což jiné ze svých dcer neumožnila. Těch ostatních mi bylo opravdu líto, některé se nevdaly vůbec, jiné se staly oběťmi sňatkové politiky.
Jinak v knize oceňuji portréty dcer Marie Terezie a ukázky rodinných dopisů.

26.07.2021 5 z 5

Porodní bábou navždy Porodní bábou navždy Patricia Harman

Hezké, ale první dva díly se mi líbily více.

03.01.2021 4 z 5

Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Gabriele Marie Cristen (p)

Další skvělá kniha od této autorky.

19.01.2021 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Nemyslím si, že by si kniha zasloužila tolik negativních komentářů, mě se líbila a zdála se mi i zajímavá. Je pravda, že místy byl děj trochu chaotický, ale to mi zas tak moc nevadilo. Hezké fotografie.

26.09.2020 5 z 5

Alžběta - zvláštní žena Alžběta - zvláštní žena Egon Caesar Conte Corti

Kniha je opravdu dobře napsaná, moc se mi líbila. Nejvíce mě zaujaly dopisy a básně, které Sisi psala.

03.06.2021 5 z 5

Tajemství císařovniny krásy Tajemství císařovniny krásy Jutta Wellmann

Při čtení této knihy jsem Sisi litovala. Hladověla, absolvovala několikahodinové pochody a často měla deprese. Jenže v té době nemohla jít k výživovému poradci ani psychologovi, kde by jí možná pomohli. Asi by byla šťastnější v modernější době.

13.07.2022 4 z 5

Dorothea vévodkyně Kuronská Dorothea vévodkyně Kuronská Helena Sobková

Velmi čtivě napsaná kniha o životě vévodkyně Dorothey. V knize oceňuji velké množství ukázek z jejích deníků a dopisů. Jen si nemyslím, že by předchozí manželka Petra Birona (Dorothea byla jeho třetí manželkou) Jevdokija byla tak zlá a sobecká osobnost, jak na mě z knihy působilo.

19.06.2022 5 z 5

Korunu snímám z unavené hlavy Korunu snímám z unavené hlavy Gabriele Praschl-Bichler

Od Gabriele Praschl- Bichler jsem četla i knihu Naše milá Sisi a přijde mi, že autorka píše hlavně o negativních vlastnostech císařovny Alžběty. Tím nechci říct, že by kniha nebyla zajímavá, je zde uvedeno velké množství dopisů, nebo ukázek z císařovniných deníků. Problém je v tom, že mi nevyhovuje autorčin styl psaní. Navíc se mi zdá kniha nepřehledně uspořádaná.

26.07.2021 4 z 5

Kuchařka – Jednoduché večeře Kuchařka – Jednoduché večeře Radka Burianová

V knize je spoustu rychlých a jednoduchých receptů, které hravě zvládnou i začátečníci. Je přehledně členěna do částí podle typu použitých druhů jídla např. vaječné večeře, rychlé guláše, pokrmy z mletého masa, bramborová jídla, ryby, polévky, saláty....Určitě zde najdete dobré inspirace a pár hezkých fotografií.

15.12.2020 5 z 5

Maniak Maniak Martina Cole

Čtivá, každopádně drsná kniha. Jediné co mi na ní vadilo byla samotná práce policie. Čtyři vraždy a téměř žádné žádné stopy, bezradnost, ledabylost v pátrání. U brutálních vražd žen bych čekala větší pracovní nasazení policie i více profesionality. Také konec by si zasloužil trochu větší grády. Tak nějak se to vše vyřešilo samo....

24.04.2022 4 z 5

Na Veveří devět věží Na Veveří devět věží Oldřich Sirovátka

Krátké jednoduché pověsti, vhodné pro děti.

21.02.2022 5 z 5

Naše milá Sisi Naše milá Sisi Gabriele Praschl-Bichler

Kniha byla hezká a zajímavá, ale občas mi vadilo, že se autorka snažila přesvědčovat o pravdě svého názoru.

31.10.2020 4 z 5

Hrníčková kuchařka - nejlepší recepty našich čtenářů Hrníčková kuchařka - nejlepší recepty našich čtenářů Alena Doležalová

Tuto knížku jsem dostala od babičky, když mi bylo 10 let. Podle ní jsem se naučila vařit a ke spoustě receptům se stále vracím.

31.10.2020 5 z 5

Sisi: sen o lásce Sisi: sen o lásce Gabriele Marie Cristen (p)

Moc hezká knížka.

12.10.2020 5 z 5

Malá divoška Malá divoška Marieluise von Ingenheim

Moc hezké čtení. Knížka je psána velice jednoduše, takže čtení rychle ubíhá. Také se mi moc líbí obal knihy. Jak se již píše v předešlých komentářích, tak je opravdu škoda, že ilustrace nejsou i uvnitř.

26.07.2021 5 z 5