Alžběta - zvláštní žena

Alžběta - zvláštní žena https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13984/bmid_alzbeta-zvlastni-zena-Tf9-13984.jpg 5 33 9

Podle písemné pozůstalosti císařovny, deníků její dcery a dalších nezveřejněných dokumentů O životě rakouské císařovny Alžběty, známé jako Sisi.

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

Elisabeth, Die seltsame Frau , 1934

Booky84
20.05.2023 5 z 5

Alžbětin život začal jako krásná pohádka a skončil jako temná tragédie. Tahle úvodní věta z přebalu knihy prostě vystihuje vše. Celá kniha je velmi povedená a zajímavě napsaná, což mě mile překvapilo, vzhledem k datu prvního vydání, autor odvedl moc dobrou práci.

jalca
03.06.2021 5 z 5

Kniha je opravdu dobře napsaná, moc se mi líbila. Nejvíce mě zaujaly dopisy a básně, které Sisi psala.

Little.deer
20.05.2021 4 z 5

Četla jsem to před lety a je to opravdu dobré, asi nejvíc mi utkvělo, jak ráda chodila na hodně dlouhé procházky... tím mi byla dost sympatická :-)

EF1
18.09.2018 5 z 5

Zatím nejlépe zpracovaná životopisná kniha, jakou jsem kdy četla. Dozvěděla jsem se spoustu cenných informací, které v ostatních publikacích o Sisi nejsou.

DanteAlighieri
18.12.2017 5 z 5

Zatím nejlepší kniha o Sisi, jakou jsem četla. V životopisech mám ráda hlavně informace z běžného života a tahle kniha můj požadavek splňuje. Příliš neunavuje popisem okolností tehdejší doby (jen tak akorát, aby byl člověk v obraze) a přináší skutečně zajímavé detaily o Sisi.

Leonor
04.06.2017 5 z 5

Jedno z nejlepších děl o životě rakouské císařovny Alžběty.

martas006
06.01.2017 5 z 5

Velmi dobře napsaná knížka o Sisi, ve které je spousta informací. Zajímám se o Sisi, měla opravdu zajímavý život a tady jsem se dozvěděla tolik věcí, o kterých jsem nevěděla.

KITT
02.02.2015 5 z 5

Velmi povedená kniha, dobře se četla a myslím, že podává celkem věrný obraz císařovnina života. Ale trošku mi zde vadí některé pasáže, jsou zbytečně dlouhé a trochu nudí. Ale plný počet hvězdiček si zaslouží!

bai.Cerna
13.08.2011 5 z 5

Dle mého názoru velmi zdařile a čtivě podaný životopis Sissi.