JakubiRa JakubiRa komentáře u knih

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Životní výpověď s touhou předat radost a zkušenost. Pokud člověk neočekává literární hodnotu, nebude zklamán. Knížka obsahuje i prázdné stránky na vlastní zápisky a černobílé obrázky, které si čtenář sám může vybarvit. Je to taková potěcha duše.

09.05.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Nevím, jestli to bylo očekáváním, nebo si Dan Brown dříve nasadil laťku moc vysoko... trošku zklamání. Langdon vůbec neměl prostor se uplatnit. Myšlenka a napětí nechybělo, ale chybělo mi více historie a odhalování šifer, tedy prostor pro symbologa. Více viz recenze Vaše literatura.

18.02.2018 3 z 5

Nejkrásnější židovské pohádky a legendy Nejkrásnější židovské pohádky a legendy Gertrude Landa

Velmi zajímavé příběhy. Exotické prostředí, ale motivy stejné jako ve všech národních pohádkách. V některých se objevují biblické postavy jako hlavní aktéři dané pohádky, jsou vyobrazeni v úplně jiném světle než v Bibli. Pro doplnění všeoecného přehledu a hloubější vhled do charakteru židovského národa moc pěkné čtení. Nevím, zda by tyto pohádky zaujaly malé děti, ale pro mládež i dospělé k přečtení doporučuji.

06.06.2017 4 z 5

Muži Marie Terezie Muži Marie Terezie Hanne Egghardt

Kniha se mi velmi líbila. Jde o devět medailonů mužů, kteří se objevili v životě Marie Terezie. Velmi poutavě napsáno. Jazyk není nijak složitý. Střídají se popisné pasáže s dynamickým vyprávěním. Pokud se chcete dovědět informace ze zákulisí života Habsburků očima rádců, lékaře či generálů, o kterých se v učebnicích dějepisu nemluví, doporučuji.

23.02.2017 5 z 5

Studená řeka Studená řeka Jana Kotaishová

Velice silný příběh, silný o to víc, že je pravdivým svědectvím. Autorku znám osobně a velmi ji obdivuji za tu sílu, kterou musela v životě prokázat a za to, jak se dokáže ke všemu postavit čelem. Moc děkuji za tento příběh.

16.01.2017 5 z 5

Opálová poušť Opálová poušť Elizabeth Haran

Literaturu tohoto druhu věšinou nečtu. Ze zvědavosti jsem po ní sáhla. Líbilo se mi prostředí, kde se knížka odehrává, četla se dobře. Ale pro mě autorka používá příliš předvídatelné postupy.

16.01.2017 3 z 5

Najdu tě Najdu tě Zdeněk Hanka

Stále aktuální téma, se kterým by se měla seznámit především mládež - anonymita internetu a nebezpečí s ní spojené.
Jednání hlavní hrdinky Jill otočí život jejích blízkých o sto osmdesát stupňů, a tím vzniká napínavý a dynamický příběh lidí hledajících nejen Jill, ale i zásadní úsek své životní cesty.
Autorův styl, v němž se prolíná více dějových linií, mě nenechal ani na chvíli pasivně konzumovat text, ale jako vždy mě vtáhl neuvěřitelně silně do děje.
Zdeněk Hanka má dar promlouvat k duši čtenáře. Jeho knihy všem vřele doporučuji.

29.07.2016 5 z 5

Partitura pro srdce Partitura pro srdce Zdeněk Hanka

Lidská nenávist, závist, zlost a malost dokážou člověku ublížit, dohnat jej ke krajnímu řešení. To je hlavní linie příběhu této knihy. Klobouk dolů před hlavním hrdinou. Autor sám říká, že příběh je zjemnělá varianta jeho životního příběhu. Klobouk dolů podruhé - před silou charakteru.

14.07.2016 5 z 5

Honzíkovy cesty: Vlakvedoucí z lowcostu Honzíkovy cesty: Vlakvedoucí z lowcostu Jan Rotrekl

Milá knížka pro chvíle pohody. Hromada drobných zážitků jednoho člověka, který umí s nadhledem zvládnout každou situaci. Kéž by tyto vlastnosti měl každý nadřízený.

02.11.2022 4 z 5

Vetřelkyně a já - Tak jsem si to nepředstavovala Vetřelkyně a já - Tak jsem si to nepředstavovala Klára Nováčková

Oddechová knížka k pobavení i zamyšlení (podle toho, jak probíhalo vaše dospívání a jak vnímáte své ženství ve světě, který vás obklopuje). Autorka v této své prvotině využívá odlehčený styl – plyne sám a velmi dobře se čte. Místy se vyskytují docela odvážné pasáže, které ale korespondují s naturelem vypravěčky, tedy dívky měnící se v ženu.
Text obohacují velice vtipné a výstižné ilustrace samotné autorky.
Myslím si, že dívkám na prahu dospělosti bude dobrým společníkem na jejich křižovatkách a zralým ženám vzpomínkou na to, že toto šílené období je zkrátka součástí života.

03.11.2018 5 z 5

Hliněné lampy Hliněné lampy Osho

Velmi pěkná podobenství. Autor má sice někdy velice svérázné názory, ale knížka promlouvá k duši člověka. Mně se líbila.

11.07.2018 4 z 5

Očekávání Vánoc Očekávání Vánoc Richard Rohr

Pěkná meditativní brožurka. Na každý den adventu přinese zamyšlení. V dnešní době tolik potřebné ztišení, zastavení se, usebrání a odevzdání v modlitbě.

20.11.2017 5 z 5

Generál Laudon Generál Laudon Pavel Bělina

Velmi kvalitně napsaná publikace. Je nabitá informacemi o bitvách, ve kterých se Laudon vyznamenal, podává životopisné informace, a přitom je čtivá a srozumitelná. Doporučuji milovníkům historie a obdivovatelům slavných vojevůdců.

30.05.2017 5 z 5

Radikální odpuštění Radikální odpuštění Colin C. Tipping

Velice záleží na tom, v jaké etapě života knihu čtete. Já jsem po ní sáhla na doporučení a pomohla mi překonat docela těžké období. A tím už navždy pro mě zůastane v horních příčkách.

08.03.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Úžasná kniha pro dokreslení dalšího detailu kouzelnického světa, který mě před lety nadchnul. Chtěla jsem si je přečíst už dřív, ale dostala jsem se k tomu až teď. Příběhy pro kouzelníky mají své "kouzlo". Stejně jako pohádky pro nás promlouvají ke čtenáři za konkrétním účelem a jako bajky nesou poučení. Opravdovosti jim dodají komentáře samotného Albuse Brumbála.
U mě spokojenost na 100%.

21.01.2017 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Perfektně vykreslené charaktery žen. Myslím, že v každé z pěti hrdinek žena najde právě ten kousek světa, po kterém touží.

16.01.2017 4 z 5

Trvalky Trvalky Zbyněk Šiška

Docent Šiška mě učil na PdF UP Olomouc. Jeho básně jsou překrásné. Vážím si toho, že patřím mezi jejich čtenáře.

16.01.2017 5 z 5

Betsy a císař Betsy a císař Staton Rabin

Bezvadná kniha nejen pro děti a mládež. Seznámila jsem se s ní tak, že jedna studentka v hodině literární výchovy o ní měla bezvadnou prezentaci. Tak bezvadnou, že jsem ještě ten den šla do knihovny a četla. Pohled na jednoho z nejmocnějších mužů v historii, který se nakonec stal bezmocným očima patnáctileté dívky mě dostal do kolen. Život není černobílý.

14.01.2017 5 z 5