Betsy a císař

Betsy a císař https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15312/betsy-a-cisar-15312.jpg 4 13 2

Vypravěčka tohoto příběhu, čtrnáctiletá Betsy Balcombeová, a její rodina mají na bytě velmi neobvyklého podnájemníka: Napoleona Bonaparta, sesazeného císaře Francie. Kdysi býval vládcem dvaaosmdesáti milionů Evropanů, v roce 1815 je však jen vězněm britského národa, odsouzeným k živoření na ostrůvku Svatá Helena

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Egmont (ČR)

Betsy and the Emperor

JakubiRa
14.01.2017 5 z 5

Bezvadná kniha nejen pro děti a mládež. Seznámila jsem se s ní tak, že jedna studentka v hodině literární výchovy o ní měla bezvadnou prezentaci. Tak bezvadnou, že jsem ještě ten den šla do knihovny a četla. Pohled na jednoho z nejmocnějších mužů v historii, který se nakonec stal bezmocným očima patnáctileté dívky mě dostal do kolen. Život není černobílý.

Elone
01.04.2016 5 z 5

Kniha mě v sedmé třídě úplně pohltila. Je velmi krásně napsaná a pro mne, jako dospívající dívku otevřela nové dveře do světa historických románů. Do dnes o ní mluvím jako o jedné z nejhezčích knih, které jsem kdy o Napoleonovi četla, ač vím, že je na něm jen zrnko pravdy. Pro mě Svatá Helena navždy zůstane místem , kde žila Betsy Balcombeová.

19. století pro ženy Napoleon Bonaparte, císař, 1769–1821 pro dívky

Autorovy knížky

Staton Rabin
americká, 1958
2005  85%Betsy a císař

Kniha Betsy a císař je v