Partitura pro srdce

Příběh úspěšného lékaře, který je donucen k odchodu do Kanady, opustí sice skalpel, ale ne víru v sebe sama. "Sám sebe člověk pozná ve chvíli, kdy je donucen stát na okraji, dívat se do očí hrozbě. Nikde nejsou otěže, které by mohl uchopit, ruce má prázdné."

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35455/partitura-pro-srdce-Tyt-35455.jpg 4.520
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Mezera, eReading.cz

Kniha Partitura pro srdce

i.snd

Dr. Říha si mě podmanil svou nezlomností, optimismem, urputností, upřímnosti, moudrostí ...a hlavně ryzostí srdce. Sinusoida jeho životních etap má takové výkyvy, že by jeden padl, ne však Ray D. Riha. Je pro mne rytířem morálního kreditu dnešní doby, s puncem bláznovství Jokera, který ví, s úsměvem na rtu.

adelinka
03.02.2018

Super a rýchle čítanie.....kniha sa ťažko odkladá a dej Vás núti prečítať ju na jedno posedenie. Obdivujem mladý pár, ako spolu dokázali prekonať to najťažšie obdobie. Aj preto, že už si na nejaký ten štandard navykli. Moc som im držala päste. A záver ma potešil.....

TiniQ
21.04.2017

tak velmi som im drzala palce, ze som tu knihu hltala aby som sa cim skor dozvedela konec :) inspirativny pribeh

Marcela2112
24.02.2017

No páni! Tohle že se může sesypat na jednoho člověka? Klobouk dolů před autorem i Davidem. Perfektní příběh. Od toho nešlo odejít.

JakubiRa
14.07.2016

Lidská nenávist, závist, zlost a malost dokážou člověku ublížit, dohnat jej ke krajnímu řešení. To je hlavní linie příběhu této knihy. Klobouk dolů před hlavním hrdinou. Autor sám říká, že příběh je zjemnělá varianta jeho životního příběhu. Klobouk dolů podruhé - před silou charakteru.

lopukx
06.09.2014

Kniha je výborně napsaná, dobře se čte, jednoznačně dporučuji. Nelehký příběh vzdělaného emigranta, který má spád, lehkost i humor.

weberda
15.02.2014

Knížka je jasným příkladem toho, co s člověkem udělá závist. Psané tak, že člověk knížku neodloží dokud nedočte.

Ivka83
15.12.2011

Kdesi som nedávno čítala prirovnanie dobrej knihy k deke na dušu. Lebo zahreje a pohladí. Je to veľmi výstižné a dovolím si to prirovnanie požičať. Pre mňa je presne takouto dekou Partitura, hrejivou a jemnou. Teším sa, že sa také deky pletú a že sa nimi môžeme hriať.