Jajiinka Jajiinka komentáře u knih

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

(SPOILER) Hodnocení 5⭐/5⭐

Tento příběh se odehrává v Praze jedné malé čtrnáctileté čarodějce. Její společenský život je nevalný a školou proplouvá skoro bez povšimnutí s přezdívkou „praštěnka“. Ve skrytu duše touží po přátelství a lásce jako z románu či pohádky. Její opětovanou láskou je kluk ze třídy jménem Teo. Bohužel Ginervu něco drží zpět, a to něco je to, že čarodějky muže nemívají. Její příbuzní jsou spořádaná čarodějnická rodina z Malé Strany ale také mají svá tajemství. Všude kolem jsou kouzla a znamení, navíc je celá Praha přesycena nadpřirozenými bytostmi. Příběh je plný dobrodružství, které Ginerva prožívá spolu se svými nově nalezenými přítelkyněmi. Dokáže Giny vyřešit všechny složité situace? A dokáže si přátelství udržet i skrz rozdíly mezi kouzelným a normálním světem?

Jako první musím vyzdvihnout obálku knihy, která je naprosto úchvatná. Obálku s využitím ilustrace od Zuzany Čatajové („Striga“) vytvořil David Michálek. A veškeré další ilustrace v knize jsou také od Zuzky a jsou opravdu báječné. Tato kniha mě velice bavila, i když je určena pro mladší čtenáře. Kniha je od devíti let a je plná poučení, lásky a rodiny. Romantická linka je kouzelně dětská a dialogy mi přišli trochu moc jednoduché, ovšem pro mladší čtenáře určitě dokonalé. Kouzelný svět je originální a mytologie moc povedená, přesto mi to připomnělo moje dětská léta s Harrym Potterem. A toho miluji dodnes, takže věřím, že tato kniha mi také zůstane dlouho v paměti. Co se mi opravdu moc líbilo, byli znamení jako zlatý prstýnek, kamenné zrcadlo či Valpurza. Svět je moc hezky vymyšlen a už teď se těším na pokračování.

26.12.2020 5 z 5

Dračí Hlídka: Příručka pro hráče Dračí Hlídka: Příručka pro hráče Pavel Ondrusz

Hodnocení 5⭐/5⭐

Tyto dvě herní knihy jsou o uvedení do herního světa Dračí Hlídky. Je to fantasy hra na hrdiny, která je nástupcem dračího doupěte. Knihy jsou podrobně popsány a velice srozumitelně, tudíž i lajk pochopí základní pravidla této hry.

V knize "příručka pro hráče" se seznámíme se základními pravidly hry. Tvorbu postavy, dovednosti, výzbroj a výstroj, rozvoj postavy a náboženství. Rasy - barbar, elf, člověk, hobit, obr, trpaslík, gnom. Povolání - válečník, hraničář, kouzelník, alchymista, zloděj, klerik. A mnoho dalšího ...

V knize "příručka vypravěče" je o přípravě příběhů a tvoření příběhů. Také tvoření jeskyni, vedení hry a užitečné informace a rady. Velkou část této knihy také tvoří bestiář. V bestiáři najdeme několik desítek protivníků - netvorů, nemrtvých, zvěře ale i živých bytostí.

Musím říct, že tuto hru vážně milujeme. Jsme zarytí fanoušci dračího doupěte 1.6 a hrajeme tuto hru již deset let, některé herní mechaniky jsme si upravili a nebo jsme je vůbec nepoužívali. V dračí hlídce to dokázali nádherně sladit. Důležité věci co v drd chyběli přizpůsobili systému RPG, což hru oživilo. Navíc lidé, co stvořili tento super projekt jsou velice aktivní i na svých stránkách mají plno příběhu a generátor tvorby postav, mapu atd. Dokonce dračákovskou seznamku.

Opravdu klobouk dolů a moc děkujeme!!! ❤️

01.11.2020 5 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Hodnocení 5⭐/5⭐
Příběh je o dívce jménem Siva. Jako malá bydlela ve vesnici, kterou vyhladili knížectví z blízkých krajů. Její kmen a celou rodinu zabily. Siva byla jako jediná přeživší, jediné ditě boga Mrazu a navíc nástupkyně své babičky v údělu bogoústé. Žila ve vesnici, která je odpovědná za vyvraždění její rodiny. Navíc byla zraněna a stala se s ní mrzačka. Kněžka Jedwiga, která byla taky bogoústá ji uvěznila, protože zjistila, že Siva zná polohu Mrazových kostí. Ve vězení potká Bogobora – tvora, který byl zabijákem díky své kletbě. Siva s ním uzavře dohodu. Společně se vydají hledat kosti Mraza, aby zabránili Jedwize v jejich nalezení a rozpoutání samotné Nicoty, kterou by zničila severní království. Vztah Sivy a Bogobora, kterého pojmenovala Belek se postupem výpravy mění od nenávisti a zlosti k ochraně a lásce. Dokážou ochránit kosti před Jedwigou? A přemoct nástrahy lesa a nestvůry co potkají po cestě?

Tato kniha mě zaujala svou nádhernou obálkou. Je krásná a kvalitní. Tak jako kniha sama. Musím přiznat, že kniha mě opravdu bavila. Od začátku až do konce. Svět je dokonalý, krásně propracovaný a živý. Nestvůry či duchové jsou barvitě vylíčeny a pro mojí představivost jako dělané. Bogové (neboli Bohové) jsou zajímavě vymýšlení a celkově mytologie, magie a kouzelné postavy jsou perfektní. Postava Bogobora se mi obzvlášť líbila. Jeho vnitřní boj a vývoj postavy byl velice zajímavý. „Jmenuju se Belek“ – opravdu zajímavý příběh. Také příběh samotné Jedwigy je zvláštní a moc se mi líbil. Romantická linka se mi moc líbila. Vyústění příběhu do sebe krásně zapadalo a konec byl moc dobrý.

Doufám v pokračování této knihy.

29.10.2020 5 z 5

Motýlí tyranie Motýlí tyranie Frank Schätzing

Hodnocení 4⭐/5⭐

Jako první bych chtěla zhodnotit knihu jako takovou. Je v tvrdém přebalu a její obálka je opravdu velice hezká. Až na množství stran :D mě kniha hned zaujala.

Příběh se odehrává v Kalifornii, Sierra Nevada. Tamní podšerif Luther Opoku vyšetřuje záhadnou vraždu/nehodu. Sám si není jistý, co ženu donutilo skočit (s pomocí nebo bez) z kaňonu. Začíná její případ vyšetřovat. Najde v jejím autě flashdisk, na kterém je video něčeho záhadného. To Luthera dovede do tajného výzkumného zařízení ukrytého v lesích. O kterém neměl ani ponětí. 200 mil na západ od něho leží Silicon Valley, kde se vizionáři předhánějí ve vytváření strojových superinteligencí. A majitel tajného zařízení je v tomto oboru špička. Když si Luther Opoku sjedná schůzku s vedením této tajné výzkumné stanice, stane se během prohlídky něco záhadného. Vraha odhalil moc lehce a vydal se za ním přes útroby společnosti a vznášející se most. Ten most ho však nějak obelstil. Když se totiž dostal na druhou stranu a vyšel ven. Zjistil, že k vraždě zatím nedošlo. Vrátil se totiž o den dříve.

Tato kniha má moc zajímavý námět. Umělá inteligence a jak ji dovézt k dokonalosti. O vynalézání léků a techniky. V první polovině knihy to byla spíš taková detektivka, od poloviny parádní sci-fi. Vše bylo dopodrobna vysvětleno, proto je kniha i také tak obsáhlá. Je pravda, že občas jsem si řekla, že je tam už moc té „omáčky“. Ale když se na to zpětně podívám, dokonalost myšlenky tohoto příběhu musel snad vymýšlet počítač sám. ???? Tak ho pojmenujeme ARES a jednou, nás třeba přechytračí a vymkne se nám z rukou. ???? Líbilo se mi občasné autorovo narážení na film či seriál nebo významnou reálnou postavu. Bylo to takové oživení knihy. Postavy byli dopodrobna a barvitě vylíčeny, takže jsem si některé opravdu oblíbila. Ne, že bych potřebovala pořád nějakou akci ale přišlo mi, že je tam toho filozofování až moc. Kdyby kniha byla trochu kratší asi by to bylo lepší. Konec byl zajímavý a hezky se četl.

16.10.2020 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Hodnocení 4 ⭐/5⭐
Nejdříve bych chtěla moc poděkovat spisovatelce, která nám ve spolupráci dala možnost přečíst si tuto knihu.
První co mě na knížce zaujalo, byl její krásný vzhled. Toto druhé vydaní vzniklo díky @nakladatelstvi­_fragment v roce 2020 s novým přebalem.

Určitě bych si chtěla přečíst i další díly a tajně doufám, že budou vydány v tomto novém přebalu!

A teď tedy k samotné knize. Příběh pojednává o mladé princezně jménem Elena, která není jen tak obyčejná. Je dokonce velice neobyčejná. Je bojovnice a díky bratrům se nebojí dostat pořádně na zadek. Sní o tom, že bude její život jedno velké dobrodružství, což se také splní. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem už navždy ovlivní Eleniny kroky. Opustí domov, rodinu a musí se postavit čelem ke své druhé rodině o které donedávna ani nevěděla. K rodině elfů z kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat svoje dračí já. Svou magii, která jí koluje v žilách. S dračí pomocí svého kamaráda Charlika a svérázného přítele Michaela, který se jí zavázal službou na to není sama. Zvládne však malá Elena nástrahy svého dobrodružného života? Jak se postaví k pravdě o ní samotné?

Musím přiznat, že začátek knihy byl pro mě až moc ‌zdlouhavý. Také mi neseděl věk hlavní postavy, mladé dívce bylo pouhých osm let. Ovšem v mé představě ji bylo kolem patnácti. Poté co Elena od elfů utekla, jsem se občas ztrácela v časové ose příběhu. Párkrát se v knize objevila přímá řeč jedné osoby a poté hned činy někoho jiného. Což bylo občas matoucí.
Musela jsem si chvilku zvykat na autorčino psaní. Její styl je velice ojedinělí. Občasné promlouvání k samotnému čtenáři je něco, co jsem v knize snad ještě neviděla. Přišlo mi to jedinečné. Ozvláštní to knihu. Celkově příběh byl velice pěkně popsaný a barvitě vylíčený. Musím říct, že jsem si psaní autorky velice oblíbila. Poté co Elena utekla do lesa, jsem prakticky knihu nedokázala odložit. Trochu mě naštvalo, že začátek se táhnul a konec byl až moc rychle ukončený. Najednou bylo hrdince 16 let a plno let v příběhu chybí, zajímalo by mě, jak Elena ty roky prožila. Ale samozřejmě je pochopitelné, že autorka nemůže vylíčit vše dopodrobna. Velice mě zaujal vztah mezi Elenou a její matkou. A hlavně to jak na něho Elena pohlíží.

Každopádně mě osud Eleny nesmírně bavil a jsem strašně zvědavá, jak to bude pokračovat!

Trochu vidím podobnost s knihou Eragon, ale to ve světě fantasy už tak bývá.

09.08.2020 4 z 5

Trnová královna Trnová královna Gina Chen

Postavy v tomto příběhu mají co nabídnout, bohužel mi chybělo bližší sblížení s princem, jeho morální dilema, jeho city a také tíha budoucí koruny. Nedozvídáme se moc o tom, co Cyrus chce a jaké pocity prožívá. Jeho postava má velký potenciál, ale zdá se, že autorčina pozornost byla více zaměřena na Violet a její vnitřní konflikty.....

Celou recenzi najdete v záložce Recenze:
-----------Recenze na fantasy knihu Trnová královna: Příběh plný magie a morálních zvratů / fantasyscifisvet.com / Janča----------------

09.05.2024 4 z 5

Bojovníci s Nicotou Bojovníci s Nicotou Kate Murray

Autorka dokázala vytvořit dystopický svět, který je univerzální a mohl by existovat v kterémkoliv městě na světě. Četlo se mi to lehce a děj se pohyboval stabilním tempem, což mi umožnilo se plně ponořit do příběhu.

Jednou z věcí, která mi opravdu vadila byla přílišná nedůvěra hlavní hrdinky v sebe samou, která se zdála být až přehnaná a neustále se opakující. Nicméně, kniha se nebojí zpracovat témata jako ztráta, dospívání a přijímání zodpovědnosti za své činy. Právě v růstu postavy Priscilly vidím mojí nejoblíbenější část knihy, která nám ukazuje, že sebepřijetí je proces, na kterém musíme neustále pracovat.

________________________________________________________________________Celou recenzi najdete v záložce Recenze / Bojovníci s Nicotou: Dystopická cesta k sebepřijetí a rodinné síle

22.08.2023 3 z 5

Pekelný dům Pekelný dům Steve Jackson

Jedním z nejvýraznějších prvků Pekelného domu je jeho temná a strašidelná atmosféra. Autor vytváří prostředí opuštěného domu plného tajemna, hrůzy a nebezpečí. Každý krok, který čtenář ve hře podniká, je doprovázen napětím a obavou z toho, co se může skrývat za dalšími dveřmi či v temných koutech.

Pekelný dům je skutečně náročný a intenzivní gamebook, který si zaslouží pozornost všech fanoušků interaktivních dobrodružství. Jeho složitost je v části i jeho mínusem, pro hráče gamebooku množství neúspěchu může být odrazující.

Ovšem jeho obtížnost, atmosféra a schopnost zapojit čtenáře do příběhu ho dělají zážitkem, který nelze zapomenout. Jak v dobrém, tak ve špatném. Vyžaduje ale obrovskou trpělivost, strategii a odhodlání. Pokud jste připraveni čelit výzvám a vytrvat až do konce, budete odměněni fascinujícím a napínavým příběhem.

___________________ celou recenzi si můžete přečíst v záložce Recenze / Pekelný dům: Naplňte svou osudovou misi v temném labyrintu hrůzy _______________________

03.08.2023 4 z 5

Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě Grant Morrison

Morrison stvořil neuvěřitelně hluboký komiks k přemýšlení, který si klade otázky o šílenství, realitě a touze po moci. Hlavním motivem je zde pochybnost o tom, kdo je v Arkhamu vlastně šílený pacienti nebo zaměstnanci, kteří je drží pod kontrolou. Morrisonovým cílem bylo přenést čtenáře do vnitřního světa hlavních postav a nechat je prožít, co prožívají, a to se mu skvěle podařilo. Dokázal vytvořit velmi tísnivou atmosféru.
--------------------------------více v záložce Recenze / Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě Temný a nezapomenutelný komiksový zážitek! -------------------------------------------

20.04.2023 5 z 5

Vítězství větší než smrt Vítězství větší než smrt Charlie Jane Anders

Jak už jsem zmínila, jedná se o knihu young adult a proto musím uznat, že příběh se moc dobře četl a stránky rychle ubíhali. Možná to zapříčinili i kratší kapitoly, díky nimž se kniha stala velmi čtivou. Romantika mi tam přišla taková trochu na sílu. Také i zde máme jakési dodržování korektnosti, takže je zde zastoupena i LGTB komunita – kamarád hlavní postavy. Autorka zde na to až moc upozorňovala a občas to na mě působilo až rušivě. Občas se mi stalo, že jsem se v ději ztrácela a dialogy na mě někdy působili až chaoticky.

03.12.2022 3 z 5

Helon 2 Helon 2 Aleš Holaň

Druhá polovina knihy je hodně o boji. Akce je velmi zajímavá i když mi přijde kapku urychlená. Klidně bych si dokázala představit v knize více popisu okolí a rozpitvávání vnitřcích pocitů postav. Velmi mě v tomto díle zaujala démonizace právě Johna Smitha, jeho zajímavé vnitřní boje a jeho neobjasněná historie mě hnala kupředu ve čtení. Trošku mě mrzí, že je zde úplná absence romantické linky. Co se mi ale moc líbilo, a co v prvním dílu nebylo byli zajímavé flashbacky, které příběh postupně dovysvětlovali a byli příjemnou změnou.
--------------------------------- celou recenzi najdete v záložce Recenze / RECENZE NA VESMÍRNOU SCI-FI KNIHU HELON 2 ---------------------------------------------

06.05.2022 3 z 5

Proč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví, a odkdy se Američané bojí draků Proč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví, a odkdy se Američané bojí draků Ursula K. Le Guin

Kniha nemá moc stran, a přesto skýtá velmi mnoho myšlenek a informací. Autorka převážně ve svých esejích obhajuje své teze, které má celkově o literatuře jako takové.
První esej nám odhaluje, jak fantasy literaturu vnímají (spíše vnímali) Američané, proto název „Proč se Američané boji draků?“ – je to určitě velmi zajímavá a přínosná kapitola, která je moc zajímavě napsaná. Autorka zde naznačuje, že všeobecné přesvědčení je, že fantasy je pro děti a dospělý člověk nemá na takové věci čas.
Ne se všemi názory autorky souhlasím, ale jistý koncept tam vidím. Ovšem myslím, že naše nynější generace už to takto neposuzuje.
V další eseji se dozvíme jaké máme tři předpoklady pro fantasy....
--------------------------------------------- celou recenzi najdete v záložce Recenze / PROČ ČÍST FANTASY, JAK TO, ŽE ZVÍŘATA V KNÍŽKÁCH MLUVÍ, A ODKDY SE AMERIČANÉ BOJÍ DRAKŮ ----------------------------------------

06.05.2022 4 z 5

Pán čarodějů Pán čarodějů Petra Slováková

Kniha má mnohem více stran než její předchůdce a díky tomu se autorka může více zaobírat charakterem každé postavy. Moc se mi na této knize líbí, že tentokrát autorka volila vyprávění z pohledu dvou osob. Jak ze strany Petra, tak i Jany. Musím říct, že se mi více líbil vyprávění z pohledu Petra, právě proto, že příběh byl temnější a odkrýval podsvětí čarodějné Ostravy.
Bitva a akce všeobecně byla oproti prvnímu dílu mnohem lépe popsaná a vykreslená, autorka jejich průběh popisovala velmi poutavě a zajímavě.
Navíc ten konec byl grandiózní, i když mi to bylo líto a ukápla i slza, myslím, že ......
_____________ celou recenzi najdete v záložce RECENZE / POKRAČOVÁNÍ SÉRIE STŘÍPKY ČASU POD NÁZVEM PÁN ČARODĚJŮ _____________________________

23.03.2022 5 z 5

Střípky času Střípky času Petra Slováková

Celkově hodnotím knihu kladně, ovšem mám rozhodně nějaké ty malé výhrady. Jako největší překvapení byl pro mě kvalitní příběh, který byl zajímavý a hezky vymyšlený. Kniha se moc hezky četla a bavila jsem se u ní, ale žádné velkolepé fantasy nečekejte. Líbí se mi, že je tento příběh zasazen do moderní doby a do města Ostravy. (My Ostraváci jsem na své město pyšní.) Líbilo se mi, jak autorka popisovala místa, kterými třeba i denně procházím, přidalo mi to na reálnosti příběhu. Jediné, co mě trochu mate a co dle mě není nějak vysvětleno (nebo aspoň jsem to nějak nepostřehla) je okolní svět? Pochopila jsem, že lidé o magii neví, ale to nevidí dva čaroděje, kteří uprostřed parku bojují? Navíc nám zbylo pár otazníku, na které snad najdeme odpověď v druhém díle. Také může někomu vadit absence kapitol, mě osobně to nijak nevadí.
--------------více v záložce RECENZE /Kniha Střípky času – urban fantasy z Ostravy o cestování časem / Janča, fantasyscifis-----------

07.03.2022 4 z 5

Prokletý Prokletý Benedict Jacka

Vše dává smysl a zápletka byla velmi povedená, jeho podání vysvětlení různých aspektu jeho vědění je velmi zajímavá. Jediné, co bylo trochu matoucí byli jména postav, kterých je v tomto díle více než v předešlém. Konstelace vztahu záporáků a hlavní postavy je zajímavá a těším se, jako se tyto vztahy budou vyvíjet v budoucnu. V tomto díle, je poměrně více akce a je velmi povedená. Takže si také pojďte užít urban fantasy s Alexem Verusem – nebudete litovat.
----------------------- vice v záložce Recenze / RECENZE NA DRUHÝ DÍL KNIŽNÍ SÉRIE ALEX VERUS - PROKLETÝ ------------------------

18.02.2022 5 z 5

Apoštolové temnoty Apoštolové temnoty Alexander Kühnert

Hodnocení 4⭐/5⭐

Jako první bych se chtěla vyjádřit k vizuálu knihy, který je moc zajímavý a lákavý svou temnotou. Ovšem, tak jako jsme již u série Lone Wolf zvyklí, rozměr knihy je menší a hubenější. Vtip gamebooku je v tom, že ji můžete hrát hodně krát a pokaždé může skončit jinak, protože občas se dostat do vytouženého cíle stojí mnoho sil.

Moc mě tato kniha bavila, příběh byl úžasný i když na moje poměry a zvyklosti příliš krátký. Vůbec by knize neublížilo, kdyby dobrodružství Tessy trvalo o trochu déle, a měla možnost více rozvíjet svou osobnost a své dovednosti. Ovšem, to už ze mě asi mluví vášnivá hráčka dračího doupěte (v aktuální době Dračí Hlídky ).

_______________ Celou recenzi si můžete přečíst v záložce Recenze / RECENZE NA GAMEBOOK OD NAKLADATELSTVÍ MYTAGO - APOŠTOLOVÉ TEMNOTY - fantasy...__________

21.12.2021 4 z 5

Ryby, které lezou na stromy Ryby, které lezou na stromy Sebastian Fitzek

Hodnocení 3⭐/5⭐

Kniha začíná tím, že se Fitzek vydává na cestu letadlem a jeho žena se ho zeptá, zda už uzavřel závět pro své tři malé děti. Když nad tím poté uvažoval, majetek se vždy nějak dostane do tech správných rukou ale co jeho pohled na život? Kdo dětem předá tento jeho odkaz? Proto vznikla tato kniha, která má děti provést radami otce, který pro ně chce to nejlepší.

Na tohoto autora jsem zvyklá úplně v jiném žánru, proto mě tato kniha docela překvapila a chtěla jsem zjistit jaké jsou osobní zkušenosti a moudrost tohoto autora. Mě osobně se nějaké jeho názory a rady líbili a nějaké ne. Je to subjektivní, ano je to zajímavé, ale nějak moc mi tato kniha nepředala a v některých částech jsem se trochu nudila. Jeho ostatním dílům se tato kniha určitě nevyrovná ale pro jeho fanoušky je to zajímavá četba. A také asi i pro rodiče všeobecně, aby nelpěli jen na materiálních hodnotách a co pro dítě vybudují, ale také jak ho vychovají a jaké životní rady mu dají.

16.12.2021 3 z 5

Odvaha vítězit - průvodce na cestě z deprese a negativních emocí Odvaha vítězit - průvodce na cestě z deprese a negativních emocí Pavol Hurta

Hodnocení 3,5⭐/5⭐

Už již jak anotace napovídá, tato kniha rozebírá problematiku deprese – její původ a eliminaci. Kniha je moc pěkně napsaná a dobře se čte. Musím přiznat, že mě opravdu překvapila – je to taková zpověď, a přitom přináší i osvědčené postupy „léčby“.

Stránek není moc, takže je to jedna z těch rychle přečtených knih, která vám ale nějakým způsobem uvízne v hlavě. Já sama tedy depresemi netrpím (naštěstí) ale vím, že některé lidi v mém okolí to trápí. Vlastně si myslím, že každý člověk v nějakém období své životní dráhy pociťoval depresivní stavy, i když jen třeba velice zřídka.

Vyzdvihnout musím na této knize i to, že je opravdu moc hezky zpracovaná, jak ilustrace, tak i text v ní. Na to, že je toto autorova prvotina jde vidět, že do toho dal všechno. Včetně svých životních zkušeností, kterých je na tak mladého muže opravdu dost.

Teď úryvky z knihy, které se mi opravdu líbili:

„Není to válka, kterou můžeme vidět na fotkách nebo v dokumentárních filmech. Tato vnitřní válka je neviditelná, nepřítele nevidíte a o to víc je to záludnější soupeř. Jak můžete porazit něco, co zaručeně víte, že existuje, ale nevidíte to? Něco, co vám přináší trápení? Něco, co nemůžete změřit ani zvážit, ale přesto je to s vámi?“

„Chci, aby tato kniha vyzývala k akci, protože to je ta energie, kterou potřebujeme ke konání a k uvědomění si toho, jak ze začarovaného kruhu ven. Je to ta zdravá chvíle, kdy bouchneme do stolu a rozhodneme se, že přestaneme tolerovat depresi a přestaneme se utápět ve svých nízkých emocích. Jdeme konat, jdeme žít!“

02.11.2021 4 z 5

Proroctví Proroctví Kristina Hlaváčková

Tato kniha je dokonalá! Kniha má vynikající vizuální prostředí … a teď nemluvím o fyzické knize. Ale o tom, co se mi odehrává v hlavě, prostředí a epické scény a tvorové. Byl by z toho dokonalý film! Nevím proč, ale pořád jsem u toho myslela na film Avatar, a že toto prostředí by bylo dost podobné. Les, světla a barvy, utrpení a příběh.

Moc se mi to líbilo, a dokonce jsem byla schopná i si oblíbit nějaké postavy či mít u nich trochu podezření na nekalost. Elena je zpět a mám jí čím dál radši, i když mi přijde, že její postava prošla jakousi evolucí, možná i z důvodu Aronel.

----------- více v záložce Recenze / RECENZE NA PRVNÍ KNIHU ZE SÉRIE DRAČÍ OHEŇ, PROROCTVÍ --------------

18.10.2021 5 z 5

Ve stylu steampunk Ve stylu steampunk * antologie

Kniha je rozdělena do 23 kapitol. Navíc knihu zdobí také krásné fotografie, jsou všestranné, protože nejsou jen od jednoho fotografa. Také tam najdeme doporučení na knihy (například knihy samotné autorky Petry Slovákové), návody, nápady, a dokonce i šablony. Zaujali mě doporučení na co kouknout na youtube, a i zajímavé herní doporučení na online hru, kde si můžete otestovat svůj cit pro oblékání a vhodné chování viktoriánské dámy a gentlemana.

Kniha je moc fajn a určitě doporučuji. :-)

--------------- celou recenzi najdete v záložce Recenze / RECENZE NA KNIHU VE STYLU STEAMPUNK, JAK UPUSTIT UZDU SVÉ KREATIVITĚ ----------

15.10.2021 5 z 5