Jája92 Online Jája92 komentáře u knih

Divoké dítě Divoké dítě Janet Chapman

Knihu jsem četla o přestávkách v práci. Jedná se o odpočinkové čtení, kde klasicky už v podstatě víte od prvních kapitol, jak kniha skončí.
Willa se mi líbila netradičním povoláním i s jistou nálepkou smolařky. Sam byl klasický mužský hrdina z románů, jeho dva bratři dostali méně prostoru, ale to je celkem pochopitelné kvůli dalším dílům, které jak jsem z komentářů vyčetla nejspíš nebyly do češtiny přeloženy.
Přesto hvězdičku ubírám, protože ke konci knihy jsem se už u čtení poněkud nudila a také mě tam vadilo jisté téma.
Obsahuje samozřejmě jistá klišé, ale u takového typu čtení s tím počítám.

21.11.2023 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jako mnozí jiní čtenáři jsem si knihu vybrala díky ČV.
Připomnělo mi to má středoškolská léta, kdy kniha byla zařazena do povinné četby. Byla to jedna z knih, kterou jsem tenkrát nečetla a spoléhala na filmové zpracování.
Líbilo se mi, že je k samotnému dílů jakýsi úvod od autora, jak vzniklo i závěr, kde autor vysvětluje jednotlivé postavy.
Určitě je asi nejlepší si knížku přečíst po shlédnutí nějakého představení.
Přiznávám, že pro mě byly složité jména postav.
Ale je neuvěřitelně, že ačkoliv se jedná o historické dílo, její náplň je až na pár maličkostí stále aktuální.

17.11.2023 3 z 5

Sedm bran úzkosti Sedm bran úzkosti Otakar Chaloupka

Kniha obsahuje sedm příběhů pojmenovaných dle dnů v týdnu. Každá z nich byla něčím zajímavá. Kniha se četla poměrně rychle, i když má přes 900 stran. Ale přiznávám, že nejsem nejspíš úplně cílovou skupinou a občas mi příběhy přišly prazvláštní..

16.11.2023 3 z 5

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Kniha je ideální na cestu třeba vlakem a podobně, protože její čtení ubývá opravdu rychle.
Ačkoliv kniha pojednává v podstatě o domácím násilí, kniha ve mně nezanechala větší dojem.
Hl. hrdinka sice vykonává mé vysněné povolání, ale to je asi tak vše. Jednotlivé kapitoly po mně sklouzávaly jako dešťové kapky po oknech.
Charaktery hl. postav mi přišly nedotažené a nijaké.

14.11.2023 3 z 5

Legendy kriminalistiky 21.století Legendy kriminalistiky 21.století Miroslav Vaňura

Deset kriminálních případů, které jsem víceméně znala buď z televizních obrazovek nebo novin.
O některých jsem četla poprvé, jiné jsem sledovala jako mnozí jiní v době, kdy se odehrály.
Kniha je napsaná poutavou formou, srozumitelným jazykem, s přepisem z výslechů a velkým množstvím fotografií.
Z detailních popisů vražd mrazí v zádech, mnohdy se vraždy staly naprosto zbytečně vinou našeho nedostatečného soudního systému. Jindy byly bohužel obětí na nesprávném místě v nesprávný čas..

11.11.2023 5 z 5

Slzy v temnotě Slzy v temnotě Michael Norman

Vůbec jsem nečekala, že mě kniha tak vtáhne do děje, obzvlášť díky její tloušťce. Četla jsem ji s mrazením v zádech a seznamovala jsem se s dávnou za to ale nesmírně krutou historií.
Hl. postava Ben Steele popisuje útrapy, kterému se mu dostalo za 2.sv.války daleko od domova, kdy svá mladá léta strávil jako válečný zajatec Japonců..
Nečekala jsem, že se dočtu hrůzné detaily o krutosti Japonců.
Nikdy ani za tisíc let nebudu schopna pochopit jakých krutostí je schopen vykonat člověk na člověku. A je naprosto jedno, kdo stojí na "vítězné" nebo "poražené" straně.
Kniha mě zasáhla a znovu mě usvědčila, že by jsme se měli poučit z historie a rozhodně ji neopakovat.

09.11.2023 5 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Autorka nám předestřela svou fantazii týkající se posmrtného života. Do poloviny knihy byla kniha poutavá a díky krátkým kapitolám čtení rychle ubíhalo.
Ovšem po té, kdy se v příběhu objevovalo čím dál více postav, se příběh poněkud zašmodrchal a jistá chaotičnost mu zůstala až do závěru.
Též mi filozofické vsuvky překážely ve čtení... Jako třešnička na dortu je obálka, sice vypadá zajímavě, ale rozhodně neodpovídá popisu hl. postavy...

09.11.2023 3 z 5

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

Ačkoliv je kniha útlá, obsahuje nepřeberné množství mouder, ať už přímo psaných či skrytých mezi řádky. Námět pohádkového příběhu je sice poněkud netradiční, ale přitom kouzelný.
S radostí jsem obracela stránku za stránkou a sledovala příběh hl. hrdinky spolu s jejím okolím, které ne vždy bylo přívětivé.
Autorka poukázala pomocí kouzelných postaviček a prostředí na lidské vlastnosti, které rozhodně nemusí být jen kladné. Ukázala na prostou pravdu, lidskou chamtivost a závistivost...
Určitě je to jedna z knih, na kterou budu dlouho vzpomínat..

05.11.2023 5 z 5

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

Knihu jsem měla dlouhá léta ve své knihovně, ale stále jsem její čtení odkládala. Až letošní ČV mě přiměla knihu otevřít.
Dostalo se mi odpočinkového čtení v podobě vyprávění o naději, lásce a životních karambolech. Leckdy jsem se zasmála či zasnila u dialogů.
Film jsem sice neviděla, ale herecké obsazení je dobře známé, tudíž jsem si při čtení představovala postavy z filmu.
Celkově mě kniha mile překvapila.

31.10.2023 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Stejně jako mnoho jiných čtenářů mě k přečtení knihy přiměla letošní výzva, i když jsem o knize věděla dlouhá léta.
Příběh Alžběty B. tzv. Čachtické paní byl autorem sepsán velice čtivou formou. Postupně nás seznámí se samotnou paní, jejím oddaným služebníkem Fickem a nejvěrnějšími služkami, které neváhaly vykonat pro svou paní cokoliv, ačkoliv se to vymyká lidskému chápaní.
Kniha má hned několik hlavních postav, z nichž každá z nich má co do činění z Čachtickou paní. Také se zde vyskytuje velké množství vedlejších postav, musím se přiznat, že ke konci knihy jsem se v nich už poněkud ztrácela.
Autor však velmi sugestivně popsal charaktery každé z postav a události, které se mohly odehrát před dávnými časy.

25.10.2023 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Vůbec jsem nečekala, že mě čtení této knihy tak pohltí. Svět čarodějek a Hříšných, tajemná atmosféra, nebezpečí, ale i erotické jiskření.
Autorka má vskutku zajímavou fantazii a vytvořila poutavý svět, do kterého jsem se okamžitě ponořila a nechtěla z něj odejít.
K tomu vás autorka navnadí na italská jídla, až máte pocit, že cítíte jejich vůni i chuť.

11.10.2023 4 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Namlsaná z knihy Haka za lilii, jsem se pustila i do této. Bohužel se však dostavilo prudké zklamání. Já jsem rozhodně čekala od knihy více.
Po celou dobu čtení jsem měla pocit, že se jedná o příběh ze základky nebo max 16letých puberťáků dle chování hl. hrdinů.
Vůbec jsem nepochopila, proč zde jsou namíchané česká a anglická jména. Kdo je Hacker, jsem s jistotou věděla ihned ve chvíli, kdy se dotyčný objevil poprvé na scéně.
Jessi a Sára mi byly naprosto nesympatické. Zhruba v půlce knihy jsem uvažovala, že ji ani nedočtu a odložím.
Jednalo se o nenáročnou četbu, ale chyběly mi dialogy, u kterých bych se pobavila či naopak dojala.

06.10.2023 3 z 5

Čarodějčin syn Čarodějčin syn Kelly Barnhill

Fantasy příliš nečtu, obzvlášť ještě dětskou literaturu. Ale tato kniha mě zaujala od samotného počátku a přesto, že to není dílo, které přečtete na jeden zátah, mile překvapila.
Jednalo se o odpočinkové čtení plné kouzel, nástrah, tajemného lesa, o lásce a odvaze.
Kapitoly jsou povětšinou kratší, tudíž kniha krásně plyne. Přesto bych knihu přiřadila spíše pro vyzrálejší čtenáře.

01.10.2023 4 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Na další díl jsem se těšila, autorka mě v prvním díle vtáhla do děje bez sebemenšího zádrhelu. A samozřejmě jsem byla zvědavá na příběh Gianny a Allistera.
Ale musím podotknout, že mi tu po celou dobu čtení něco přece jen chybělo. Ano, kniha je opravdu temná, plná luxusu, vražd, erotického dráždění, ale hl.hrdinka mi byla po celou knihu prostě nesympatická. A její drogové opojení je tu víceméně tolerováno a nevěřím tomu, že by s tím dokázala lusknutím prstu přestat.
Moc často se to nestává, aby silnější charakter měla hl. mužská postava. Ale bezesporu autorka dokázala vytvořit třaskavou chemii mezi postavami a jejich sbližování stálo za to.

01.10.2023 4 z 5

Neobyčejné příběhy Podpálaví a Weinviertlu Neobyčejné příběhy Podpálaví a Weinviertlu Ilona Salajková

Zajímavou formou zpracované vyprávění příběhů o dávných časech v místech okolo Pálavy. Některé byly hodně zajímavé a poučné, některé méně. Avšak jednalo se o odpočinkové čtení, při kterých čtenář nabyde poutavé informace z dob minulých o jižní Moravě.

28.09.2023 4 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Má první kniha od autorky a rozhodně není poslední.
Přečetla jsem ji jedním dechem. Bavila mě, dokázala mě rozesmát, krásně jsem si u ní odpočinula.
Líbilo se mi prostředí rugby a fyzioterapie. Navíc má autorka bod navíc za Lily, Češku bydlící v Anglii a za její zdravotní vadu, kterou nebudu prozrazovat.
Samozřejmě je to romantická kniha, i zde se najdou mnohá klišé. Situace, které by se ve skutečnosti s největší pravděpodobností nikdy neodehrály.
Přesto jsem si postavy oblíbila. Těším se na další díl.

25.09.2023 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Už při čtení anotace knihy jsem si uvědomovala, že nejsem cílovka této knihy. Kniha se četla poměrně rychle, i díky velkému množství obrázků.
Je tu samozřejmě mnoho situací, které v reálném životě mohou nastat jako chování rodičů k Benovi, chování Bena k jeho babičce, soused babičky, i samotná babička. Je tu dobrodružství, drama, ale i laskavost a humor.
Ale přiznám se, že mě kniha nezaujala tolik, jak jsem očekávala. A nejspíš bych z ní nebyla nadšena ani v mladším věku.
Přesto věřím, že si tato kniha své čtenáře dozajista najde.

24.09.2023 3 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Dechberoucí kniha. Velice emotivní, psaná čtivým stylem, že jsem i o přestávkách v práci musela přečíst alespoň pár stránek.
Již na první pohled mě zaujala sympatická obálka. Hned první kapitola mi vyrazila dech. A pak už jsem jen četla a četla a naprosto si zamilovala Ellie a Graye.
Kniha je rozdělená na dvě části. Jedna se odehrává v roce 2003 a další část o několik let později.
Samozřejmě, kniha není dokonalá. Najdou se zde určitě situace, na kterými jsem přemýšlela, že by se tak doopravdy nestaly. Najdou se i tam místa, která nejsou úplně logická. Ale už dlouho mě kniha nevtáhla do děje jako tato.
Snad se dočkáme někdy českého překladu druhého dílu, který pojednává o sestřenici hl. hrdinky a nejlepšího kamaráda Graye.

21.09.2023 5 z 5

My, sex a podpatky My, sex a podpatky Kamila Tomsová

Od knihy jsem příliš neočekávala, ale doufala jsem aspoň v odpočinkové čtení, bohužel se tak moc nestalo.
Kniha je rozdělená na tři části. První byla nejhorší, i jsem uvažovala, že ani knihu nedočtu, jak mi byly postavy nesympatické. Druhá část byla přece jen o trochu lepší, ale opět poslední část mě zase již nudila.
Knihu jsem dočetla, ale v podstatě mi nic nedala, nevyvolala ve mně žádné emoce. Do druhého dílu se určitě pouštět nehodlám.

19.09.2023 3 z 5

Až ji uvidíš / Léto medvěda / Pohřbená tajemství / Dopisy z domova Až ji uvidíš / Léto medvěda / Pohřbená tajemství / Dopisy z domova Joy Fielding

Příběh od Joy Fieldingové rozhodně nezklamal a bezesporu ji mohu udělit plný počet hvězdiček. Byl to zajímavý příběh.
Léto medvěda je už o poznání horší, i když se zde daly najít poutavé prvky.
Pohřbená tajemství mě vůbec nezaujala, hl. postavy mi byly nesympatické.
Dopisy domova však reputaci knihy trochu zlepšily a začetla jsem se do dojemného příběhu o lásce a naději.

11.09.2023 4 z 5