Sedm bran úzkosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sedm dní, sedm detektivních povídek, sedm mužů, kteří mají svá tajemství. Spojuje je jedno-zločin. Než na samotný zločin se však autor zaměřuje na duševní pohnutky viníků, jejich emocionální stavy a potlačované pudy. Pestrým jazykem čtenáře seznamuje s dušemi obyčejných lidí, ze kterých se stanou zločinci. Kafkovský styl psaní je okořeněn velkou dávkou ironie, mnoha abstraktními jevy a je jen na čtenáři, jak si věci vyloží a jak příjme chování hlavních postav. Tento soubor povídek, které vznikaly samostatně, vyšel v roce 2002....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23491/sedm-bran-uzkosti-23491.jpg 53
Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Adonai
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Sedm bran úzkosti

Přidat komentář
stepanka47
05.07.2013

Tuhle knihu mám doma pár let. Přečetla jsem pár těch příběhů před lety. Teď se mi rozbila tv, tak jsem po ní sáhla a vybrala jsem opět další příběh. Úplně mě to pohltilo.. Je to úplně odlišný druh literatury než na jaký jsem zvyklá, a setkala jsem se s ním vlastně jen v této knize. Doslova jsem začala chápat i hlavní postavy jejich postoje a vnímání, představy atd...Mám ráda i filmy tohoto typu. Člověk jako by viděl do hloubky a pak začne poznávat i sám sebe v určitých momentech knihy. Neumím to pořádně vyjádřit,ale zanechalo to ve mě silný dojem. Nedávno známý četl také jeden příběh z tohoto souboru. Dočetl,ale nepochopil obsah, prý co jsem mu to půjčila za nesmyslnou knihu naprosto šílený, autor je prý nejspíš blázen. Podle mě je geniální a originální. Tak jsem hledala tohoto autora a jeho životopis. Je škoda,že řada lidí nevyhledává tuto tvorbu a jeho žánr, neboť neumí pojmout a pochopit věci do hloubky. Je to výborný autor. Chtěla jsem jen vyjádřit a pochválit pana Chaloupku, je to výjimečný autor a elita! Nemám slov. Omlouvám se předem za své vyjádřování, ale nejsem žádný vysokoškolsky vzdělaný člověk..

Jíťa

Bombastické dílko, ve kterém je všechno možné a veškeré hranice jsou posunuty někam, kam naše ubohé vnímání světa nedosáhne. Nejvíce mě oslovila hnedka první povídka, jednak proto, že jsem se poprvé setkala s takovým typem literatury, jednak je naprosto úžasná. I všechny ostatní jsou výborné, ovšem dovolila bych si upozornit na poslední povídku, která je sice zajímavá, ale kterou jsem prostě neustála a ani nedočetla (pochopí jen ten, kdo si knihu přečte). Doporučuji tuto knihu všem, co si chtějí přečíst něco úplně jiného a důrazně nedoporučuji čtenářům s konzervativním pohledem na svět a realistům.