Legendy kriminalistiky 21.století

Legendy kriminalistiky 21.století https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421143/bmid_legendy-kriminalistiky-21-stoleti-FtF-421143.jpg 5 23 8

Zákulisí vyšetřování nejznámějších zločinů! Krimiseriál ČT v knižní podobě nabízí pohled do zákulisí vyšetřování nejznámějších kauz 21. století, např. tzv. heparinového vraha, šíleného lesního vraha či Američana, který zavraždil v Brně čtyři nevinné oběti – své hostitele. Odkrývá práci různých policejních složek od detektivů a operativců až po vyjednavače a seznámí čtenáře i s méně známými, ale o to děsivějšími případy vražd v kruhu rodiny. Případy přibližují vyšetřující policisté, příbuzní obětí, ale i sami vrazi. Unikátní fotodokumentace!... celý text

SilvieSisinka
19.11.2023 5 z 5

Velice čtivá kniha.O některých případech jsem věděla z tisku nebo televize.Mnoho nových detailů a fotografií.

Jája92
11.11.2023 5 z 5

Deset kriminálních případů, které jsem víceméně znala buď z televizních obrazovek nebo novin.
O některých jsem četla poprvé, jiné jsem sledovala jako mnozí jiní v době, kdy se odehrály.
Kniha je napsaná poutavou formou, srozumitelným jazykem, s přepisem z výslechů a velkým množstvím fotografií.
Z detailních popisů vražd mrazí v zádech, mnohdy se vraždy staly naprosto zbytečně vinou našeho nedostatečného soudního systému. Jindy byly bohužel obětí na nesprávném místě v nesprávný čas..

Rolada88
15.08.2023 5 z 5

Super knížka videl jsem i epizody na netu nějaký ale pro me byli nový

Pedruska01
24.09.2022 5 z 5

Na druhý díl knižní podoby Legend kriminalistiky jsem se svým způsobem těšila, i když jsem dle prvního dílu věděla, jakým směrem, respektive stylem se to bude odehrávat. Je to přesně o tom, co jsem zmiňovala již u první knihy. Jedná se o přesný popis/přepis toho, co jsem již viděla na obrazovce. Čekala jsem nové a doplňující informace, ale ničeho takového jsem se nedočkala. Z tohohle směru vane zklamání. Proto buď jedno (televizní pořad) nebo druhé (kniha). Je opravdu zbytečné se pouštět do obojího. I když mráz na zádech je 100 % z obojího.
Jinak se to velmi dobře a rychle četlo. Je to přehledné, čtenářsky přívětivé a vyprávění je doplněno fotografiemi. Autor má velmi dobré vyjadřovací schopnosti a jeho styl se mi líbí. Nenašla jsem nic, co by mi na tom vadilo.
K obsahu se vyjadřovat nebudu, protože jsem již vše zmínila v prvním dílu a akorát bych se opakovala, což je vážně zbytečné. A víc k těm nepochopitelným zvěrstvům není do říct. Je obecně velmi strašné, smutné, děsivé a především nepochopitelné, že se něco takového děje. Že se to v těch hlavách zrodí a nemají problém ten plán dokonat, bez svědomí. A většinou kvůli hlouposti, např. pár korun, které nikoho stejnak nespasí a druhý kvůli tomu přišel o život. Že takový lidé mezi námi chodí... momentálně bez ohledu na další skutečnosti. Je to hnus. Kéž by tohle zůstalo vymyšlené jen na obrazovkách televize nebo stránkách knih. Kéž by!
Stejně jako u prvních Legend, i ty druhé doporučuji a hodnotím plným počtem - paradoxně.

karaliene
25.06.2020 3 z 5

Kniha je čtivá, bezesporu, ale má spíš populární charakter. Mně osobně chyběly hlubší informace odborného rázu, vadily mi chyby terminologické ("falopetismograf" místo správného "falopletysmograf"), formální (neodpovídající čísla stran v obsahu), nelíbily se mi doslovné přepisy vyjádření specialistů (vyjma převzatých citací protokolů, ve kterých je doslovný přepis územ), kteří pak působí jako blbečci s podprůměrnými vyjadřovacími schopnostmi, a dovedla bych se obejít i bez fotografií autora s kriminalisty, autora na detektoru lži, autora při exhumaci, autora na přebalu...:)
Pro nenáročného čtenáře asi ok.

cleopatra11
26.04.2020 5 z 5

Všechny případy si pamatuji z televize a z tisku. Velmi oceňuji doplnění knihy fotodokumentačními fotografiemi daných případů. Doporučuji. Velmi dobrá kniha.

Iki1
03.04.2020 4 z 5

Stručné shrnutí deseti závažných kriminálních případů, které mnozí z nás v minulosti hltali v denním tisku a televizi. Autor je hodně zručný vypravěč, takže čtení opravdu pěkně plyne. Navíc jsou případy doplněny fotodokumentací, tak reálná situace je parádně představitelná.

Makyny
10.02.2020 5 z 5

Knížku jsem zhltla doslova na dva dechy. Velmi čtivě popsané zajímavé kriminalistické případy, které nám ukazují zajímavou práci detektivů.

kriminalistika zločiny skutečné kriminální případy

Miroslav Vaňura
česká, 1970