Slzy v temnotě

Podtitul: Bataanský pochod smrti Na počátku roku 1942 bojovali Američané s Filipínci proti Japoncům o maličký filipínský poloostrov Bataan. Nelítostné boje, v podstatě první velká pozemní bitva USA ve druhé světové válce, skončily šokující kapitulací. Padlo 76 000 filipínských a amerických mužů! Od dubna 1942 až do konce války tak museli zajatí vojáci podstoupit tři a půl roku trvající peklo v podobě nicotných přídělů potravin, dehydratace, tvrdé práce, smrtelných chorob, mučení, vraždění a transportů do země nepřítele. Michael a Elizabeth Normanovi předkládají drsnou románovou reportáž o tomto nelidském pochodu smrti prostřednictvím osudu hlavního hrdiny Bena Steela, postavy jako vystřižené z Hemingwayových románů. Tento farmář a nadaný výtvarník, který vstoupil do armády, aby zažil dobrodružství, zdaleka nemohl tušit, jaké hrůzy jej na Dálném východě čekají. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32965/slzy-v-temnote-32965.jpg 4.85

Tears in the Darkness

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Jota

bogi
20.09.2013

Toto je má první kniha, která se týká válečné tématiky. Rozhodně nelituji, že jsem se do ní pustil. Kniha vám předkládá jednu šokující událost za druhou, že po čase ani nevěříte, že může to může být ještě horší a horší. Při popisování pochodu smrti jsem si vzpomněl na Kingovu knížku Dlouhý pochod, avšak krutosti v této knize se s Dlouhých pochodem těžko dají srovnávat. To hlavní je, že vše je odvyprávěné od lidí, kteří tyto strasti zažili na vlastní kůži a tím dostáváme jiný úhel pohledu než při sledování válečných dokumentů v televizi, kde se vše počítá na tisíce a nevěnuje se jednotlivcům, zejména jejich pocitům a smýšlení. Celkově na mne kniha hluboce zapůsobila a utvrdila mne v tom, jak silný je lidský duch.

pasuba
01.02.2013

Kniha, do které se mi původně moc nechtělo, ale po pár stránkách jsem to odnesl několikanoční závislostí. Silný a perfektně odvyprávěný příběh "jiné" druhé světové války, než jaká se"na první" vybaví nám Evropanům. Nebudou vás ze čtení bolet oči, ale celé tělo, uvidíte všechny (temné) barvy, pachy a budete mít hlad. Skvělé, doporučuji!!!