jaja4 jaja4 komentáře u knih

Léto na vodě Léto na vodě Petra Martišková

Pohodové čítanie, ale ako na hojdačke. Jedna kapitola super vtipná, druhá nudná, a tak sa to striedalo celú knihu. Malo tam byť viac romantiky. Aj štylisticky sa to dalo viac vycibriť.

12.09.2020 3 z 5

Holka, kterou nechtěli Holka, kterou nechtěli Torey L. Hayden (p)

Pred 10 rokmi mi pripadala Torey ako úžasná, veľmi empatická a citlivá autorka. Po posledných 2 knižkách mám pocit, že sa Torey opakuje, je profesionálnejšia a otrlejšia, čo ma neprekvapuje. Preto mi aj Holka, kterou nechtěli pripadá, napriek závažnosti obsahu, iba priemerná. Pre mňa zostáva jej najlepšou knižkou Spratek.

02.09.2020 3 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

V ďalšej knižke odhalí Robert Langdon najväčšiu záhadu v dejinách. Ako sa dostanú bábätká do mamičkinho bruška?

04.08.2020 2 z 5

Poslední přání Poslední přání Victoria Schwab

Štylisticky slabé, písané každodenným jazykom. Dej povrchný (anjel Aria klame) a konformný. (Nevzdala to, iba zmenila priority.) Ako psychologická pomoc fajn, ako knižka nuda. Spisovateľka má veľkú empatiu, ale malý literárny talent.

20.07.2020 1 z 5

Strážcovia Varadína Strážcovia Varadína Juraj Červenák

Červenák je doma v jedinom žánri - akčnom fantasy. Je jedno či napíše detektívku, historický román... vždy sú tam dobré len fantasy pasáže a bitky. Problém Strážcov Varadína je aj v tom, že je to 1. diel série. Preto je rozťahanejší a nudnejší, než by bol, ak by to bola len 1 kniha. Myslím, že dobrá kniha by nemala presahovať 300 strán a pri tejto ma to napadlo po každej kapitole.

08.07.2020 3 z 5

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Zdalo by sa, že Viedeň je exkluzívne javisko pre potenciálne najzaujímavejšiu Červenákovu detektívku. Ale zápletky boli priemerné a opakovali sa motívy z minulých dielov. Škoda.

05.07.2020 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Je to hrozne rozťahaaaannnééé, otravné, plné zbytočných opisov a dialógov. Veľmi slabé a úmorné fantasy.

03.06.2020 1 z 5

Sekera z bronzu, rouno ze zlata Sekera z bronzu, rouno ze zlata Juraj Červenák

Lepšie než Bohatier.

03.06.2020 4 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Keď vieš, čo od Červenáka čakať, dá sa to. Ohnivé znamenie bolo o chlp lepšie. Ale volať túto knihu detektívkou? S Agathou Christie, jej prepracovanými postupmi a zápletkou, sa to nedá porovnať. Podľa mňa ide skôr o historický, mysteriózny román, lebo ten podiel iracionality je tu na detektívku príliš vysoký.

23.05.2020 3 z 5

Ako som vozil Nórov Ako som vozil Nórov Ondrej Sokol

S každou kapitolou to bavilo menej a menej. Miera cynizmu bola dosť veľká. Mám radšej láskavý humor.

07.04.2020 3 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Krásna super pozitívna knižka. Keď si tam namiesto proudu pohody a čisté energie, dosadíte Ježiša, dostanete takmer čistú kresťanskú filozofiu.

10.01.2020 5 z 5

Môj výnimočný týždeň s Tess Môj výnimočný týždeň s Tess Anna Woltz

Pre mňa dosť sklamanie. Zvláštny introvertný, zádumčivý príbeh o dievčati a chalanovi, čo sa stretnú počas prázdnin. Taký malý, nudnejší middle grade.

03.01.2020 3 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

100% middle grade (pre deti od 8 do 12 rokov). Z Winterhousu nebude nový HP, lebo málokoho staršieho to osloví. Vynikajúci štýl písania (súvetia s opismi), skvelá slovná zásoba. Ten, kto otvorí Winterhouse musí byť dobrý čitateľ (radšej čitateľka), inak to vzdá. Dej je často pomalý, zvraty mohli byť napínavejšie.

02.01.2020 4 z 5

Strážce meče Strážce meče John White

White dokonale vyvážil kresťanský a fantasy prvok. Lenže treba na neho naraziť ešte pred Lewisom a Tolkienom. Pre mňa je už neskoro.

29.12.2019 3 z 5

Darja a Matyáš ve sněhové pasti Darja a Matyáš ve sněhové pasti Věra Řeháčková

Knižka pre menšie deti, napísaná dosť nudne. Určite si čitateľov nájde, ale medzi topy pani Řeháčkovej patriť nebude. Lepšie jej idú dievčenské a ženské romány, než knihy pre deti.

24.09.2019 2 z 5

Dům doktora Fišera Dům doktora Fišera Petra Braunová

Peťa Braunová píše s každou knižkou lepšie a lepšie. Verím, že sa dostane do čítaniek. Ale u doktora Fišera to napätie naťahovala tak dlho, až mi už bolo fuk, ako to skončí. Škoda.

25.07.2019 3 z 5

Jsi jednička, Zuzko Jsi jednička, Zuzko Věra Řeháčková

Popri takýchto priemerných a trochu zastaraných knihách o obyčajnom živote, sa tie nekaždodenné v Řeháčkovej zozname kníh (Holka bez minulosti) javia ako úžasné bestsellery.

02.07.2019 3 z 5

Dvě puberťačky na krku Dvě puberťačky na krku Věra Řeháčková

Ani z voza, ani na voz. Sú oveľa lepšie knižky o koňoch aj o tanci. Chcelo to vybrať si len 1 z toho a viac sa rozpísať. A chýba mi tam viac dialógov. To platí skoro o každej Řeháčkovej knižke.

26.04.2019 3 z 5

Pátrání po vládci Vodstva Pátrání po vládci Vodstva Věra Řeháčková

Hlúpe akože scifi, ktoré pôsobí ako zlý vtip. Neviem, načo tam pchala Řeháčková ezoteriku.

11.04.2019 1 z 5

Hra o Elišku Hra o Elišku Věra Řeháčková

Na to, že Eliška bola napísaná len pred 10 rokmi, pôsobí archaicky, akoby z 80.rokov. Autorka má zvláštny výber slov a štýl jej rozprávania pripomína skôr filmový scenár než knihu. Skôr než dievčenský román, je to pre ženy.

27.03.2019 3 z 5