jahlina jahlina komentáře u knih

Deníček prince George Deníček prince George Clare Bennett

Nenáročné čtení. Jedná se o fiktivní deníček prince George, vykreslující britskou kralovskou rodinu jako bláznivou rodinku, která si potrpí na černý humor,miluje nekonečné seriály a jako rodina drží při sobě.

21.08.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Když jsem se přenesla přes prvních asi 40 stran a zorientovala se, kdo je kdo, tak už jsem se jen těžko odtrhávala. Čtivě napsáno s překvapivým rozuzlením.

18.08.2017 5 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Četla jsem teď podruhé, protože jsem se nemohla upomenout, o čem to vlastně bylo. A řekla bych, že s odstupem skoro deseti let hodnotím mnohem pozitivněji. Knížka mi vysloveně sedla a jsem ráda, že jsem se k ní vrátila. Trochu smutná a přitom tak skutečná. A to podotýkám, na anděly nevěřím.

10.08.2017 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Osvěžující a vtipné čtení, místy až praštěné. Určitě se k aristokratce vrátím v dalších pokračováních...

28.07.2017 4 z 5

Moje cesta za Scarlett Moje cesta za Scarlett Klára A. Samková

Čtivé čtení, které láká k navštívení tamního kraje. Vyprávění drobných mnohdy úsměvných příhod z cest se střídá s postřehy a komentáři na život v současné Americe, které se prolínají do minulosti do časů války Jih proti Severu. A v neposlední řadě je knížka o splnění dětského snu.

20.07.2017 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Tenhle thriller řadím mezi ty opravdu dobré. Četlo se mi to lehce, dobře zvolené prostředí, kde se děj odehrával, dodával příběhu tu správnou ponurou atmosféru. Některé dějové linky dosáhly opravdu zajímavého rozuzlení. Přitom konec zůstal částečně otevřený pro další pokračování.

17.07.2017 5 z 5

Děvče na ocet Děvče na ocet Anne Tyler

Knížku jsem si vybrala kvůli výzvě, hodí se do kategorie Kniha od autora oceněného Pulitzerovou cenou. A jsem mile překvapená. Jedná se o čtivé dílko s kapkou ironie a nadsázky a se šťastným koncem. Četla jsem jedním dechem. Asi se poohlédnu po dalších knížkách od této autorky.

13.07.2017 4 z 5

Vražda v televizi Vražda v televizi Stella Blómkvist

Četlo se mi dobře, svižný děj. Zápletka nebyla špatná, přesto jsem se nemohla zbavit dojmu, jako když sleduju béčkový film.

05.07.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Četlo se mi dobře, téměř jedním dechem. Občas jsem se musela zorientovat, kdo je kdo. Jednotlivé příběhy jsou tak provázané, že jsem se v tom trochu ztrácela. A konec mohl být trochu optimističtější.

27.06.2017 4 z 5

Chlapectví Chlapectví John Maxwell Coetzee

Nečetlo se mi úplně lehce, ale nakonec hodnotím pozitivně. Je zajímavé, co se honí hlavou dospívajícímu chlapci, komplikované vztahy k oběma rodičům, ve mě vzbuzují otázku, co asi budou řešit za pár let moji dva kluci.

21.06.2017 3 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Je to nenáročné pohodové čtení s trochou romantiky a vánočního kouzla. Navíc inspirativní, dostala jsem chuť si něco dobrého uvařit :-)

21.04.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Napínavé, čtivé, sympatičtí vyšetřovatelé. Ze začátku jsem se hůř orientovala v jednotlivých postavách. Další případ si určitě ráda přečtu.

05.04.2017 4 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Nejprve se mi do knihy nechtělo, protože v ní jde o únos dítěte navíc ve věku mého syna. Ale nakonec jsem se do ní pustila, již jsem od autora jednu knížku četla a libila se mi. Příběh se nakonec dostane ještě do širší roviny, víc nechci prozrazovat, a to mě tedy odrovnalo. Příběh je psaný svižně, postupně se rozkrývá celá zápletka. Četlo se to samo. Takže i když jsem si pobrečela, jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

19.03.2017 5 z 5

Melouch Melouch Michal Viewegh

Knížka se mi četla dobře. Poslední autorovy knížky mě příliš neoslovily, ale tahle mi kupodivu sedla. Svižný děj. Líbil se mi nápad, ze příběh byl vyprávěním autora producentovi jako scénář k filmu. Bavil mě producentuv sarkasmus. Dokonce jsem se asi dvakrát zasmála nahlas.

11.03.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zábavné čtení. Četla jsem jedním dechem.

24.02.2017 5 z 5

Koho miluješ Koho miluješ Jennifer Weiner

Byly chvíle, kdy jsem chtěla knížku odložit. Nakonec jsem ji dočetla. Posledních 100 stran už jsem četla jedním dechem.

18.02.2017 3 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Ani tento Rhymuv jedenactý případ mě nezklmal. Napínavý až do konce.

10.02.2017 5 z 5

Spi, děťátko, spi Spi, děťátko, spi Carin Gerhardsen

Napínavé čtení. Zajímavý případ a neméně zajímavé linie na pozadí. Rozhodně doporučuji číst případy z Hammarbyjské série postupně.

03.02.2017 4 z 5

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Slečna Marplová nezklamala.

24.01.2017 4 z 5

Padesát stínů Evy Padesát stínů Evy Rossella Calabró

Po téhle knize jsem sáhla, protože jsem usoudila, že bych ji mohla přečíst za jediný den a zařadit si ji tak do Čtenářské výhry. Zároveň jsem si říkala, že se snad i pobavím. Knihu jsem přečetla za cca 2 hodiny během dne, číst se to dalo, ale nějak jsem byla na jiné vlně, protože jsem se tedy moc nezasmála.

12.08.2016