Jackline5 Jackline5 komentáře u knih

Kulma drát Kulma drát Skottie Young

(SPOILER) A pořád se snaží dostat domů (zatím stále marně), řeky krve se zvětšují, ale i tak to nevzdává. Pokračování 1. dílu i hate Fairyland je tu. První díl byl co se týče mrtvol znatelně bohatší, avšak v tomto díle se dozvíte více o samotné hrdince (což by mohlo poskytnout řádnou kompenzaci). Její emoce, frustrace, nehynoucí touha po domově...
V tomto díle se snaží vládnout Pohádkovu. Opravdu se snaží dělat vše správně, ale ono to prostě jaksi nejde. Po DLOUHÉM čase se dostane až do fáze kdy sama uzná že potřebuje změnu, jinak tu prostě skončí navždy.
Tentokrát nám kromě hory mrtvol autor nabízí také pohled do vývoje psychiky naší hrdinky. Zoufalství, deprese, možná i trochu šílenství... Zároveň také věrné přátelství, nevšední dobrodružství a nehynoucí víru v úspěch. Prostě spoustu témat k zamyšlení.

28.10.2021 5 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Konečně nějaká změna! Nebaví vás fantaskní nesmysly o kouzelné zemi plné cukrátek, růžové a sladkých plyšově vypadajících příšerkách? Fajn, tohle je jeden z nich. ALE místo aby se hlavní hrdinka promazlila všemi nesnázemi, pila čaj s každým koho potká a nakonec zachránila celý růžový svět a vrátila se domů, tak seká hlavy, ničí království a zoufale se snaží dostat z její "noční můry" domů. Je to promyšlený a nádherně vykreslený krvák který je přesným opakem příběhu který by jste čekali po přečtení prvních stránek. Oceňuji že se v knize nenadává, ačkoliv je v ní spousta nevinně vypadajících náznaků.
Komiks ale není pouze o řekách krve a naštvané ničitelce. Když se podíváte mezi řádky zjistíte že máte před sebou i spoustu emocí a závažných námětů k zamyšlení...

Do tohoto příběhu jsem se úplně zamilovala. S propracovanými ilustracemi a promyšleností děje se celé vyprávění stalo jednou z mých nejoblíbenějších knížek. Český překlad je místy trochu nemotorný a oproti anglické verzi občas kazí kouzlo příběhu, ale i tak je skvělý.

Jak se stát akčním hrdinou Jak se stát akčním hrdinou Andrea Brázdová

Kniha nenápadným způsobem motivuje děti ke sportu, učení, cvičení paměti, spoustě nenáročných výtvarných aktivit ale také učí děti spolupráci, cvičí pozornost a důslednost při práci...
Zároveň se může stát i výhodným "parťákem" pro rodiče. Budete vědět jak děti zabavit a "jakou katastrofou" vám případně zdemolují obývák.
Kniha je velice interaktivní a k plnění úkolů není potřeba žádných speciálních pomůcek. Navíc má poměrně málo stran a je doplněná spoustou obálek, miniknížek, vzkazíků a mapiček, nebo šifrovací tabulkou. Vše jako inspirace k budoucímu řádění.
V okrajové míře se zabývá i jakousi naučnou stránkou problematiky věci. Dítěti srozumitelným způsobem vysvětluje co je to například: komando, kamufláž, výraz inkognito, nebo pojem stopa či místo činu. Takové zajímavosti pokud vaše dítě prahne po tom, stát se jednou policistou, vojákem, nebo špionem.
Tato kniha si dle mého názoru vybírá čtenáře podle věku (děti se s ní vyřádí, akční rodiče získají inspiraci, ale za teenagerem s ní nechoďte).

Opráski sčeskí historje 3 Opráski sčeskí historje 3 Jaz

Opravdu jsem se bavila. I když bylo občas náročné prokousat se pravopisem k pointě vtipu (ale bez toho by ta kniha opravdu nebyla to pravé).

27.10.2021 5 z 5

(Ne)skutečné vynálezy a další geniálně trhlé zlepšováky (Ne)skutečné vynálezy a další geniálně trhlé zlepšováky Mike Goldsmith

Jak už název naznačuje, kniha je plná všemožných trhlých vynálezů a udělátek. Všudypřítomné ilustrace vás rozhodně pobaví a zaručeně budou důvodem, proč nebudete chtít knihu jen tak odložit. Na druhou stranu je tu i mrazivý fakt, že veškeré "zlepšováky" v knize popsané mají svůj reálný základ v historii. V některých případech vás to nutí až k otázce: Mělo by se něco takového vůbec kdy vynalézt?
Kniha je dokonalým spojením bizarních vynálezů historie s komickými ilustracemi, které názorně vysvětlují, proč se vlastně daný vynález neuchytil.
Knihu bych doporučila každému, kdo si chce odpočinout, trošku se přiučit, a je alespoň trochu technický typ.

Sobecké prasátko Sobecké prasátko Andy Riley

Ve srovnání s ostatními knihami od tohoto autora mi kniha přijde poněkud slabá. I tak ale má své kouzlo a čtenáři poskytne spoustu stran kvalitní zábavy.

27.10.2021 3 z 5

Domácí zubař Domácí zubař Andy Riley

Další velice povedená kniha od Andyho Rileyho. Dá se snadno přečíst jedním dechem a rozhodně vás nikdy neomrzí. Stylem mi trochu připomíná knihu Velké lži pro malé děti (která také stojí za to).

Nikdy nejsi tak starý Nikdy nejsi tak starý Lizzie Cornwall

(SPOILER) Knížka jednoduchým způsobem motivuje, inspiruje a svádí k různým všedním i nevšedním aktivitám. Co k tomu dodat: "Nikdy nejsi tak starý abys nemohl olizovat ze sušenky čokoládu".

16.10.2021 3 z 5

Kašli na to Kašli na to Sam Dixon

Knížka plná fajn hesel, která vám vylepší jakýkoliv den na kočku. :)

16.10.2021 3 z 5

Neotvírej tuhle knihu! Neotvírej tuhle knihu! Andy Lee

Tato tajemná kniha s nečekaným závěrem mě úplně nadchla.
Oceňuji hlavně autorovu myšlenku. Podobnou knížku by jste totiž těžko hledali.

14.05.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Je to soubor mých nejoblíbenějších básní. Miluji jak básně tak filmové zpracování. Pokud máte rádi horory tak je tato kniha přímo pro vás.

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Na této knize jsem vyrůstala. Na první pohled jsem se zamilovala do ilustrací a štěněčích příběhů. Z vlastní zkušenosti vím že tato kniha potěší děti i dospělé. I když je krátká, vřele doporučuji.

Hra o tuříny Hra o tuříny Madame Lady

Tato kniha, jak sami autoři v úvodu slibují, poskytuje zcela nový pohled na seriál Hra o trůny. Formou kvalitně nakresleného komiksu autoři připomínají nejdůležitější okamžiky seriálu a to s obrovskou dávkou satiry. V knize se snad nenašla jediná stránka u které bych se nezasmála, je to opravdu vkusně vyvedená parodie.
Ti kteří tento seriál neviděli bohužel většinu vtipů nepochopí, proto bych tuto knihu vřele doporučila pouze fanouškům Hry o trůny.

04.03.2021 5 z 5

Doctor Who: 11 Doktorů, 11 Příběhů Doctor Who: 11 Doktorů, 11 Příběhů Neil Gaiman

Kniha se odvíjí od seriálu Doctor Who. Bez znalosti alespoň základů ze seriálu vám nemusejí některé povídky dávat smysl. Z mého pohledu jde o velmi povedenou sbírku. Vřele doporučuji.

Doctor Who: Roj hrůzy Doctor Who: Roj hrůzy Mike Tucker

Kniha je dokonalým spojením sci-fi a hororu. Já osobně si myslím že je Roj hrůzy nejpovedenější knihou ze série knih Doctor Who. Kromě dokonalých popisů hmyzích příšerek jí nechybí ani ponuré prostředí maloměsta, které dodává příběhu to správně tajemno. Zápletka samotná je plná akce a nečekaných zvratů. I když nemám ráda osobnost 12. Doktora a už vůbec ne postavu Clary Oswaldové, tak si mě příběh úplně získal. Knihu vřele doporučuji.

Silueta Silueta Justin Richards

Kniha mě absolutně ohromila. Příběhu rozhodně nechybí akce, záhady, nebezpečí ale i notná část humoru a umění. Jedná se o důmyslné propojení detektivky a sci-fi. Stylem se tedy dost odklání od seriálových příběhů, ale i tak je to velmi povedený kousek.
I když se jedná o třetí díl, kniha je s ostatními spojena pouze hlavní postavou, jinak se jedná o samostatný příběh.
Knihu vřele doporučuji.

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Jsem milovníkem seriálu Doctor Who a to je možná důvod proč mě tato kniha trochu zklamala. Příběh je oproti seriálu celkem suchý, i tak je ale kniha celkem čtivá a sci-fi fandy rozhodně ohromí.

04.03.2021 4 z 5

Dalecká generace Dalecká generace Nicholas Briggs

Kniha mě úplně pohltila, ačkoliv jsem to nečekala byla jsem schopná jí přečíst na jeden zátah. Pokud jste milovníkem sci-fi tato kniha vás rozhodně zaujme. Děj navazuje na seriál Doctor Who. Pokud jste jej nikdy neviděli nebude vám dávat smysl spousta detailů a závěr pro vás zajisté nabude tak emotivní, ale ději porozumíte i tak.
Knihu vřele doporučuji.

Velké lži pro malé děti Velké lži pro malé děti Andy Riley

Miluji tento styl humoru. To je tak jediné co se dá o této knize napsat.

John na konci umře John na konci umře David Wong

Kniha není úplně pro každého: buď se do ní zamilujete a nebo jí budete proklínat. Pokud nemáte rádi absurditu, monstra, násilí, nadpřirozeno a v reálném životě vysoce nepravděpodobné situace, ani tu knihu neotvírejte. Děj je poněkud komplikovaný až chaotický, ale jestli máte alespoň trošku fantazie určitě vás osloví. Pokud jste typem čtenáře který ve všem vyžaduje logiku, tak vás kniha zklame, protože tu absolutně postrádá. Na druhou stranu, pokud umíte číst mezi řádky, kniha vám poskytne spoustu nových námětů k zamyšlení.
Před čtením doporučuji důkladně přečíst PROLOG. Tentokrát v něm autor neděkuje všem kolegům a rodině a bůh ví komu ještě, ale poskytuje jakousi ochutnávku celé knihy. Příběh absolutně nesouvisí s dějem v knize ale vyzkoušíte si na něm zda vám kniha "sedí". Pokud se vám právě prolog nelíbí a nebo jste jej nepochopili, nesnažte se číst dál. Akorát budete zbytečně zklamaní.
Z mého pohledu je kniha absolutně úžasná a vřele ji doporučuji.