Doctor Who: 11 Doktorů, 11 Příběhů

Soubor povídek slavných autorů k 50. výročí vysílání první epizody kultovního seriálu Pán času (Doctor Who) je nabitý překvapivými zápletkami, které se odehrávají na možných i nemožných místech vesmíru, je plný humoru a samozřejmě Doktorů! Každá povídka představuje jednu z inkarnací Pána času. Jednou nás zavede do starověkého Babylonu, podruhé na planetu vytvořenou podle vzoru Las Vegas, jindy na vesmírnou stanici v podobě obřího stromu. Doktor s humorem a lehkostí sobě vlastní řeší různé záhady, například kde se ve vikingské vesnici vzaly elektrické kabely a jak to vlastně bylo se starými severskými bohy, co mění lidi v Nevadské poušti v hromádky černého slizu, kdo přepsal celý vesmír a způsobil, že jsou Dalekové mírumilovní, nebo proč osoby ve zvířecích maskách skupují domy na Zemi za astronomické sumy a kam zmizela Polly. Slavná jména autorů a snad ještě slavnější fenomén v podobě Pána času zaručují skvělou zábavu a napínavé čtení, jež budete jen těžko odkládat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/244724/doctor-who-11-doktoru-11-pribehu-Hal-244724.jpg 4.5121
Literatura světová, Povídky, Sci-fi
Vydáno:, Jota

Doctor Who: 11 Doctors, 11 stories (2013)

Kniha Doctor Who: 11 Doktorů, 11 Příběhů

katka-kacav3318

Za mě první příběhy nezáživné a nudné, ale potom se to rozjelo. A to v dobrém slova smyslu. Jako největší milovník Doktora jsem si to užila a s lehkostí jsem si dokázala v hlavě představit, jak to ten serialovy hrdina dělá úplně stejně.

kap66

Od někoho s mou profilovou "fotkou" asi nejde čekat sžíravá kritika; na druhou stranu, kdyby autoři touto antologií mému hrdinovi (a to doslova HRDINOVI!) ublížili, byla by ze mě saň. To se ale nestalo a já ocenila to, že povídky odpovídají seriálu v pojetí hlavní postavy, která je při své různorodosti charakterově stabilní a čitelná (o to víc si toho vážím, protože co Doctor, to jiný autor). Některé povídky jsou pojaty naivněji, dětštěji, ale není to na škodu, dokonce to souzní s mým pohledem na nejstarší Doctorovy podoby (ale tady se pohybuji na méně známé půdě). Pár maličkostí, které se v seriálu logicky vyskytnout nemohly, mi dokonce udělaly radost, např. zmínka o jedné budoucí (nám už známé) podobě Doctora.
Milovníci seriálu si antologii vychutnají. Takže, věrna své podobě, volám allons-y! - do dalších knížek (a já taky do série s Doctorkou, z čehož mám malinko vítr).

bouncer

Velice kvalitní antologie. Tahle délka příběhů doktorovi opravdu sedí - řekl bych, že podstatně lepší než jeden příběh v celoknižní podobě.

TimeLord
23.04.2018

Páčilo sa mi to. Proste od každého Doctora nejaký krátky príbeh (okrem Dvanásteho, keďže vtedy nebol a War Doctora). Najviac sa mi páčil príbeh so Siedmym.

DennyYukiko
26.11.2017

Některé příběhy byly poutavé, některé už zase tolik ne, ale musím říct že ty které mě bavily převažují :-)

MichalHoráček
17.09.2017

Některé povídky jsou slabší, jiné zas lepší. Celkově hodnotím knihu kladně, ale nečinilo mi problém u některých povídek ji odložit nedočtenou a pokračovat třeba až za dva dny.

NalinnMane
23.07.2017

Byly zde příběhy, které mě vůbec nezaujali a příběhy, které byly fajn, ale ani jeden mě neuchvátil natolik abych mohla knihu hodnotit kladně. Pro mě spíš takový slabší průměr.

Arven2001
05.07.2017

Některé příběhy byly super, některé mě moc nebavily.