jackdaw jackdaw komentáře u knih

Píseň L. Píseň L. Veronika Opatřilová

Opravdu krásná lyrická kniha. Historická část příběhu je rozhodně tahounem této knihy. Ta současná je ze začátku trochu matoucí ( zřejmě záměrně, protože příběhy spolu souvisí ) a tak trochu jsem se těšila, až se dostanu zase na tu historickou. Jednu hvězdičku přidávám za nádherný motiv na obálce.

29.03.2024 5 z 5

My (navíc novela Epic) My (navíc novela Epic) Elle Kennedy

Druhý díl je za mě ještě lepší než první. Příběh dvou hokejistů, kteří se snaží utajit svůj vztah před veřejností, aby jejich vztah nezastínil úspěchy jednoho z nich na ledě. A protože komentářů ke knize My je tu spoustu, přidám jen něco málo k bonusu Epic. Je dlouhá nějakých 140 stran, takže vydat ji samostatně jako papírovou knihu, by bylo zbytečně nákladné.
Novela řeší Jamieho snahu o povýšení v práci hokejového trenéra, která se posune zajímavým směrem, když se na zápasu v San José ozve z reproduktorů :
" Prosíme pana Jamieho Canninga, aby se dostavil k nejbližšímu pracovníkovi ostrahy spolu s dokladem totožnosti. Jamie Canning !"
Tak, a víc neprozradím, protože jsem mrcha a ačkoliv sama spoilery čtu (protože většinou zapomenu, co tam bylo napsáno :) ) , snažím se je většinou nepsat. Novela je velmi milý dodatek k příběhu i když na vztahu hlavních postav příběhu nic nemění. Za mě super.

01.04.2024 5 z 5

Král Král Devney Perry

No , já se přiznám ,že na tohle asi nejsem dostatečně romantická . Temné mi to nepřišlo , spíš jen děsivě sladké . Zjevně mě zmátla ta obálka a tak do dalšího dílu nejdu .

21.06.2022 2 z 5

Lásky čas Lásky čas Adéla Rosípalová

Velmi milá romantická kniha, na kterou jsem byla hodně zvědavá a rozhodně mě nezklamala. Příběh je napsaný s lehkostí a vtipem, takže se rozhodně těším na další knihy autorek. A ta obálka se vážně moc povedla.

Babička se k ní otočila : " Chceš se před tó vraždó najezt? "

26.04.2024 5 z 5

Liška ryšavá Liška ryšavá Lisa Henry

Tato LGBT gay komediální fantasy mě fakt dostala. Tak nesourodou partu, která si vtípky vždy nějak přisadí ( a to včetně draka), jsem snad v knížkách ještě nenašla. Tohle je opravdu lehká oddechovka s jednoduchým , někdy i drsnějším humorem, kterému se většinou vyhýbám, ale tady to sedlo. Kniha je ukončená i když na ni navazují zatím 2 pokračování, která se ale věnují dalším postavám z příběhu, takže se pravděpodobně dají číst samostatně. Pokud jste tedy zběhlí v angličtině , protože příběhy ještě nejsou přeložené do češtiny.

18.12.2023 5 z 5

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Tak jo, nechtělo se mi psát komentář. Ale pro pár osob, které nefandí žánrům sci-fi nebo fantasy, do kterých tato kniha jednoznačně patří, díky vymyšlené nemoci, která neexistuje, prostě chci. Ušetřím je tím doufám zklamání z četby knihy, která pro ně není určená. Tato kniha je ( podle mě) jednoznačně o vztazích. A převládají v ní ty kladné, i když prošpikované omyly a občas nepochopením. Děj rozhodně má a to dost krátký a drsný ( myslím , že nemoc je vymyšlená hlavně proto, aby to nemuselo být drsnější a reálnější ). Hlavní postavy jsou krásně napsané a sympatické. Připadá mi, že postava Baileyho je tam, tak trochu jako pomoc pro Matta (i když se zdá nevyužitá). Vzhledem k tomu, že knihu řadím mezi romantické fantasy, nemusím se zabývat tím, že se něco z toho mohlo nebo nemohlo stát (jídlo, ceny, umístění lokací) . Ostatně tahle kniha je hlavně o lásce a napsané je to krásně.

03.12.2023 5 z 5

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

Já bych to přímo detektivkou nenazvala. Spíš MM romance s detektivní zápletkou a v tom případě to funguje dokonale. Chápu, že kdo čekal děsuplnou detektivku, tak bude asi trochu zklamaný. I když mrtvol se dočkáte. Třešničkou na dortu jsou vtipné glosy hlavního hrdiny. Doufám ,že se dočkám dalších přeložených knih od Josh Lanyon. Z ukázek na jejích stránkách jsem docela natěšená. Za mě super. Rozhodně 5 hvězdiček, ke knize se určitě vrátím.

04.11.2023 5 z 5

Bolestná laskavost Bolestná laskavost Jo Browning Wroe

Nádherná kniha. Jsem ráda, že se dočkala českého překladu. Za mě plný počet hvězd.

24.10.2023 5 z 5

Drobná laskavost Drobná laskavost Jim Butcher

No tak . To nám přece nemůžete udělat . Kde jsou další díly ? Jen 10 dílů ze 17 ( zatím) ? Nečestné, nesportovní. Nutně potřebuju další .Ta série je snad čím dál lepší.

23.07.2023 5 z 5

Decimus Fate a talisman snů Decimus Fate a talisman snů Peter A. Flannery

Tato kniha je vytištěna poměrně velkým písmen, takže by se mohlo zdát ,že je pro děti ,ale není ( v knize je docela dost násilí). Je jiná než hrdinská fantasy Bitevní mág. Decimus Fate je velmi mocný čaroděj (s nevalnou pověstí ), který se rozhodl nepoužívat magii a odčinit tak alespoň část z toho ,co dříve napáchal. Spolu s bývalým lovcem démonů Tutorem se snaží pomoci mnichům ze zapadlého kláštera, kde řádí podivná nemoc. Zároveň má Decimus v patách i nepřátele, kterým v minulosti uškodil a kteří si teď ,když se dozvěděli, že nepoužívá magii ,chtějí vyřídit účty. Fate a Tutor opravdu působí jako nepravděpodobná dvojice, ale doplňují se naprosto skvěle. U knihy jsem se opravdu dobře bavila, příběh je akční a velmi čtivý. Tato kniha se dá číst jako samostatná, i když už existuje pokračování, na které se rozhodně těším a doufám ,že se také dočká překladu.

04.06.2023 5 z 5

Na krev Na krev Lydia Strong

Moje nejoblíbenější kniha od autorky. Ten nápad je prostě super. Na rozdíl od jiných komentářů, já si myslím, že hlavní postava (Timothy) příběh posunula na vyšší level. Jeho hlášky i komentáře mě neskutečně bavily. Jsem ráda, že jsem sehnala knihu v papírové formě, protože se k ní určitě ještě několikrát vrátím i přes docela velké množství překlepů a chyb.

08.04.2024 5 z 5

Echo Echo Thomas Olde Heuvelt

Nádherný příběh, nádherně napsaný. S klidem bych se podepsala pod komentář, který už přede mnou napsal Laugar. Z těch 472 stran bych neubrala ani jedinou. Autora řadím do oblíbených .

15.01.2024 5 z 5

Syn nekonečna Syn nekonečna Adam Silvera

Tak proto to bylo tak matoucí : toto je 1. díl trilogie ! Další díly nejsou zatím přeložené.

06.01.2024 3 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Caimh McDonnell

Zjevně můj nový oblíbený spisovatel. Tenhle typ humoru miluju a těším se na další knihy. Jen nechápu proč se mi vpravo ve štítcích knihy objevuje Rusko a Putin ( asi šotek ). Za mě plný počet hvězdiček.

18.10.2023 5 z 5

Syn nekonečna Syn nekonečna Adam Silvera

Z téhle knihy jsem trochu zmatená. Nápad je dobrý , ale ač nemám nic proti otevřeným koncům, tady mi nedává smysl. Jako by tam toho hodně chybělo . Proč tam tak urputně cpe LGBT a veganství ( padouši teď asi budou masožraví ) , když to vlastně s dějem nemá nic společného . Proč neustále opakuje, že je gay, když žádný vztah s nikým nenaváže. LGBT mi jinak vůbec nevadí ,dokonce to v některých knížkách je romantičtější než vztah hetero. Tady to vyznělo divně. Dám tři za nápad , který ale vyšel spíš do ztracena. Spíš jsem zklamaná .

23.06.2022 3 z 5

Chřtán: Kniha druhá: Společníci Chřtán: Kniha druhá: Společníci Ron Marz

V druhém díle se poutník Sten a trochu zmatená čerstvá poutnice Lyn vydávají společně na cestu za pokladem. Nicméně to vypadá, že budou muset tu a tam sejít z cesty, protože situace (při kterých jde o život) a politika okolních států si to žádá. Děj je drsný i vtipný a ta kresba je prostě nádherná. Příběh se velmi slibně rozjíždí a já se moc těším na další díl.

30.04.2024 5 z 5

Chřtán: Kniha první: Volání osudu Chřtán: Kniha první: Volání osudu Ron Marz

Nádherně namalovaný první díl komiksu ze světa Chřtánu. V tomto díle jde hlavně o seznámení s fantasy světem a postavami v něm, takže je velmi důležité přečíst si i dodatky na konci knihy. Za mě je to parádní začátek zajímavého příběhu.

30.04.2024 5 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Ačkoliv knihu hodnotím spíše pozitivně, nemůžu se rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdami. A je to především kvůli stylu psaní. Květnaté a poetické líčení spolu s politickým tématem a zkratkovitě líčeným příběhem, to mi prostě nešlo dohromady. Příběh je ale zajímavý a situace v Polsku dobře popsaná. Až příliš mi to něco připomíná. Tato kniha určitě stojí za přečtení.

10.04.2024 3 z 5

Okouzlení Okouzlení F. T. Lukens

Milá, příjemná fantasy ze současného, ovšem magií nabitého světa. Příběh nemusí být složitý, abych si ho užila a vtipné situace a dialogy na mě vždycky zaberou. Já jsem rozhodně okouzlená byla.

01.04.2024 5 z 5

Percy Jackson a egyptští mágové Percy Jackson a egyptští mágové Rick Riordan

Tři povídky smíšené Řecké a Egyptské mytologie ze světa mého oblíbeného Percyho Jacksona. Ačkoliv jsem trochu staršího data, co se týká Percyho sarkasmu budu asi cílovka stále.

29.03.2024 4 z 5