Percy Jackson a egyptští mágové

Percy Jackson a egyptští mágové https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515545/bmid_percy-jackson-a-egyptsti-magove-i2R-515545.jpg 4 66 14

Percy Jackson série

Tři bonusové dobrodružné příběhy ze světa mágů a polobohů. První setkání Percyho Jacksona a Annabeth Chaseové s Carterem a Sadií Kaneovými provází magie, nebezpečné nestvůry a nepředstavitelný chaos. Záhadní tvorové se zjevují na místech, kde by je nikdo nečekal, a polobohové musejí spojit síly s mágy. Ve víru boje za pomoci božského bronzu a zářících hieroglyfů si hrdinové uvědomí, že toho mají hodně společného – a jsou silnější, než by čekali. Bude to však stačit k porážce nepřítele, který s ďábelskými úmysly mísí řecká a egyptská zaklínadla?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Demigods & Magicians: Percy and Annabeth Meet the Kanes , 2016

jackdaw
29.03.2024 4 z 5

Tři povídky smíšené Řecké a Egyptské mytologie ze světa mého oblíbeného Percyho Jacksona. Ačkoliv jsem trochu staršího data, co se týká Percyho sarkasmu budu asi cílovka stále.

vera5841
24.02.2024 4 z 5

Propojení dvou autorových sérií - mého oblíbeného Percyho Jacksona a pro mě dosud neznámých Egyptských mágů. A i když mi zcela očividně unikali některé "egyptské" narážky, na příběh jako takový to nemělo vliv.
Nejvíce se mi líbila povídka z Pohledu Percyho, možná právě proto, že je mi stylově známá a také pro Percyho smysl pro humor.
Celkově to byl takový milý výlet, který nám celkem poučně ukázal, jak se ve světě mísí náboženství.
Přesto... mému srdci je nejblíže právě řecká mytologie.

Vjeerus
28.01.2024 3 z 5

Rozhodně zajímavá myšlenka na propojení, podložená i starou dobrou historií, protože vždy k nějakému prolínání dochází. Za mě to ale asi úplně nefungovalo, nebo jsem se minimálně nemohla pořádně začíst a nějak mi chyběl ten náboj, co si nesou jednotlivé božské série.
Kniha obsahuje tři povídky, kdy dojde k postupnému seznámení ústřední čtveřice a ani jedné nechyběl ten tipický vtip, který autor opravdu umí. Nejvíc mě asi bavila ta holčičí část, jelikož nejsou tak impulzivní, jako kluci, a víc dokázali vysvětlit situaci a zorientovat se v problému.
Kniha se čte opravdu rychle a věřím, že se najdou lidé, co to slupnou za večer, přeci jen je to příběh pro děti a tak je velmi jednoduchý, rychlý a přímý.
Celkově hodnotím jako lepší průměr. Z části určitě nostalgie k oblíbeným postavám, z části pak ten bezkonkurenční vtip, ale jelikož se jedná o povídky, prostě tomu něco chybí, něco, co mívají ucelené příběhy.

jaja1989
10.08.2023 2 z 5

Juu další díl Percyho,ale mne nesedlo míchání egyptské a řecké mytologie.
Takže za mě nuda.

Ronnie68
09.08.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem asi před rokem četla i v angličtině a bavila mě.... líbila se mi i česká verze (je fakt, že jsem lépe porozuměla textu)... kniha obsahuje celkem 3 povídky ze světa Řeckých a Egyptských bohů... nemůžu než chválit... kniha byla skvělá...

hana4834
05.08.2023 3 z 5

Krátké a celkem zklamání ,autor to umí líp

Nelíísek
19.06.2023 5 z 5

krátké ale dobré snad vyjde na tento motiv plnohodnotná kniha

vevera6
15.06.2023 4 z 5

Na tohle jsem nejspíš už moc stará, ale.......když ono se to tak skvěle čte. Velký písmo, Percyho sarkasmus, Rickovo styl psaní, 3 krátké, navazující příběhy... super.

Lefíček
12.06.2023 5 z 5

Příjemný návrat do světa polobohů a mágů!

Medasek
18.05.2023 5 z 5

Krásný návrat k oblíbeným postavám. Tuto útlou knížečku máte za pár hodin přečtenou. Pro fanoušky obou sérií doporučuji.

JitulHa
16.05.2023 5 z 5

Tato poměrně útlá kniha obsahuje tři povídky, které na sebe vzájemně navazují. A jestli už vás někdy napadlo, co by se asi mohlo stát, kdyby takový Percy Jackson potkal sourozence Kaneovi, tady máte dostatečnou odpověď!! Co dodat, když se spojí řecká mytologie s tou egyptskou, je to takříkajíc třaskavá nálož, která stojí za přečtení - Rick Riordan má ty bůžky prostě v malíku!

luculi
10.05.2023 4 z 5

Young adult knihy už cíleně nevyhledávám nějakou dobu, nicméně mám své oblíbené autory, u kterých udělám výjimku. A jednou z nich je svět bohů a polobohů od Riordana. Sice při čtení máte pocit, jakoby to bylo spíše pro děti než mládež, ale příběhy dokáží být napínavé, akční, ale i plné humoru. A já si to užívám...

V tomto případě jde o takové malé doplnění dvou sérií a to Percy Jacksona a Kronik Cartera Kanea. No, je to střet dvou světů, po popravdě. Jde o tři povídky, které na sebe navazují, s nějakým časovým rozestupem a vzájemně propojí řeckou a egyptskou mytologii. Jde tedy spíše o takový malý návrat a nostalgii. Povídky nikdy nedokáží nahradit plnohodnotný příběh a ani tady tomu není jinak. Není se čemu divit, kniha má pouhých sto sedmdesát stránek.

Moc jsem se bavila a slupla jsem to velmi rychle. Pro rychlejší čtenáře je to jednodenní záležitost. Přesto to bylo příjemné. Sice hodně uspěchané, bleskurychle vyřešené, ale staré známé postavy mě vrací do mých mladších let. A tak jsem ráda, že jsem měla možnost si tento styl příběhů zase trošku osvěžit...

terari95
08.05.2023 5 z 5

Percy nikdy nezklame skvělý návrat a propojení nám známých postav. Doufám že Fragment vydá vice takovýchto doplňkových knih.

Pengi
25.04.2023 4 z 5

příjemný návrat k postavam a velmi rychly,spadny a příjemný příběh, teda 3 povídky.

Část díla

Rick Riordan