IvonaK IvonaK komentáře u knih

O věrném filmování Antonie Nedošínské a Theodora Pištěka O věrném filmování Antonie Nedošínské a Theodora Pištěka Pavel Taussig

Byla jsem moc ráda že jsem si mohla přečíst o němých filmech které jsem nemohla nikde sehnat. A moc pěkné a stručné počtení o Nedošínské a Pištěkovi a pěkné fotografie z jejich života.

03.09.2019 4 z 5

Leonardo DiCaprio - Moderní Romeo Leonardo DiCaprio - Moderní Romeo Grace Catalano

Leonardo Dicaprio je sice výborný herec, ale kniha mě bohužel zklamala. Pojednává převážně o jeho filmování a člověk si potvrdí že co se týče jeho osobního života, tak si chrání své soukromí které nikomu neprozradí s výjimkou blízkých lidí které má okolo sebe. Což je sice dobře, ale zároveň by tím neměla být o něm vydána žádná kniha a Leonardo by si ji ve stáří měl napsat sám protože jen on sám ví jaký je a ostatní si to mohou pouze domýšlet.

15.07.2019 3 z 5

Bez servítků... Bez servítků... Zita Kabátová

Vzpomínáním ať už na herecké kolegy nebo na jiné osoby se nikdy nic nepokazí. :-) Zita Kabátová sice musela připomínat ty nic neříkající Evy Gerové a Nancy Rubensové, ale když je měla opravdu ráda, tak je pak zcela vpořádku že je zmínila.

15.07.2019 4 z 5

Děti venku v přírodě: ohrožený druh? Děti venku v přírodě: ohrožený druh? Petr Daniš

Knihu sice nelze považovat za úchvatné čtení na pět hvězdiček, ale je velmi stručně a srozumitelně napsaná a po grafické stránce taky hezká. A obsahuje krásné téma o tom, že děti by měly být co nejvíce obklopeny přírodou aby je uzavřenost v koutě a nedostatek pohybu nezkazil. :-)

07.07.2019 4 z 5

Chov koček Chov koček Marie Říhová

Kniha pro ty kteří se chystají pořídit si kočku. Pro ty kteří už nějakou mají už není moc podstatná.

23.06.2019 4 z 5

Můj život na ch@tu Můj život na ch@tu Miroslav Oupic

Původně jsem si myslela že tam bude více typů chatování na různá témata, ale bohužel to bylo jen o tom jednom. Takže zkrátka klasika pro nadržené lidi.

20.06.2019 3 z 5

Moje matka Marlene Dietrichová Moje matka Marlene Dietrichová Maria Riva

Maria Riva měla opravdu vypravěčský talent až mi přišlo že si něco jenom vymyslela. Podle mě si třeba nemohla pamatovat že při natáčení Modrého anděla měli tenkrát k obědu kyselé okurky. Avšak to že Marlene byla prolhaná a nevděčná, tak tomu věřím z toho důvodu že dcera s ní trávila většinu času a taky měla s ní neradostné dětství, tak asi o ní musí něco vědět. A také je možné že ta sláva Marlene musela trochu stoupnout do hlavy. Jinak jsem ráda že jsem si tuto objemnou knihu mohla pro jedenkrát přečíst a něco se dozvědět. Ale každopádně Marlene byla v mládí velice krásná, ale podle této knihy byla člověk se kterým by si lidé mimo film raději neměli nic začínat.

06.05.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Zaujme od první věty? No, pravdou je že do strany 100 je to čtivé, ale pak se tam začnou cpát zbytečné věci např. popis nahých ženských těl a tak kniha ztrácí na kvalitě a bylo to čím dál nudnější až to kleslo na velké dno. Takže ta druhá hvězdička je za samotnou vilu Tugendhat.

25.04.2019 2 z 5

Dítě a mateřská škola Dítě a mateřská škola Soňa Koťátková

Učebnice pro potencionální vychovatele v mateřské škole. Napsáno velmi nezáživným způsobem, takže studenti: Vzít si zvýrazňovač a podtrhnout to nejdůležitější.

15.04.2019 3 z 5

Lásky, svatby a zálety slavných Lásky, svatby a zálety slavných Jana Moravcová

Je poněkud velká ostuda že se na této knížce podíleli dva lidé a působí jako referát žáka základní školy. Nudná a nezáživná knížka. Jen jsem se pozastavila nad Lori což byla manželka Karla Hynka Máchy, kterou ve filmu z třicátých let ztvárnila velice půvabná Karla Oličová. Bohužel její těžké astma rozhodlo o odstřihnutí z filmu a divadla.

28.03.2019 1 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Přečteno jedním dechem. Ale jinak je to smutné, že člověk neví co všechno se může že vztahu stát, když se promění v manželství. Ještě že je kniha vymyšlená a hlavní hrdinka zůstala psychicky silná a nezavřeli ji do blázince. V reálném životě by to asi tak dopadlo. Jinak kniha není vhodná pro slabší povahy.

21.03.2019 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Tak to jsem já. Pojídání gumových bonbonů, pouštění videokazet, chození do videopůjčoven,hraní tetris, ježdění na prázdniny k babičce a dovádění v lese atd. To jsou přesně moje devadesátá léta. Ohromná to knížka pro moji generaci která si chce připomenout tehdejší úžasné dětství. a hlavně krásně po grafické stránce zpracovaná. Přiznejme si to: Koho z nás by napadlo zeptat se svých prarodičů a praprarodičů jak se seznámili a jak tenkrát vypadali? Asi většinu ne co? Dávám plný počet. :-)

14.03.2019 5 z 5

Jak vychovat báječné děti? Jak vychovat báječné děti? Henry Cloud

Tato kniha slouží především pro věřící a jinak jsou tam stručné a obyčejné výchovné metody.

09.03.2019 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Podle toho jak toto dílo všichni chválili jsem se ho rozhodla přečíst. Námět zajímavý, ale nějak mě to nezaujalo a posledních třicet stran je jenom zbytečné žvanění které mě znechutilo a tak jsem ubrala třetí hvězdičku. Škoda. To si Radši Green měl vybrat téma těhotných lidí nebo sportovně založených lidí aby netýral hlavní postavy takovým způsobem že jednu nechal umřít a tu druhou trpět.

03.03.2019 2 z 5

Adina Mandlová Fámy a skutečnost Adina Mandlová Fámy a skutečnost Arnošt Tabášek

Ikdyž jsem žádnou knihu o Adině nečetla, tak je to prostě špatné. Tabášek to vyprávěl jak robot bez humoru a musel něco i zopakovat a úplně zbytečně. Kniha srovnatelná s pamětmi Zdeňky Baldové a Jiřího Líra které byly taky hodně nezáživné. Ale byly mnohem kratší.

22.02.2019 2 z 5

Anna proletářka Anna proletářka Ivan Olbracht (p)

Vzhledem k tomu že filmové zpracování je zrůdně dlouhé, tak jsem se rozhodla si to radši přečíst protože to má naštěstí málo stran. Nenudila jsem se u toho, ale obsah je hrozný. A ten konec? To byla v uvozovkách opravdu dojemná poenta.

17.02.2019 1 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kniha ve které Kovy krásně a vtipně popisuje svůj život. Přiznám se že jsem se u některých pasáží i smála. Kniha je taky doplněna mnoha hezkými fotkami a jinými obrazovými přílohami. Myslím si že by tato kniha mohla zaujmout i lidi kteří tohoto youtubera nevyhledávají. Narozdíl třeba od té knihy o Nejfejkovi kterého už člověk musí opravdu vyhledávat aby ji dokázal ocenit jako já.

11.02.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po celou dobu četby mě zajímalo proč je na obálce ten věneček, ale kdo přečte knihu do konce tak pochopí. Je to zajímavý nápad jak tuhle knížku plnou nešťastných událostí rozveselit. A ty pruhy asi znamenají to zajetí v koncentráku ze kterého není úniku.

05.02.2019 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Čtením této knihy jsem se vrátila do mých puberťáckých let a našla jsem tam moje střípky z minulosti jak jsem byla taky tak strašně cáklá jako ony. Proto této knížce zásadně nedávám odpad protože přiznávám že jsem taky taková byla. Ale to ostatní čtenáři co to háží do odpadu asi nepochopí že se v puberťáckém věku chovali stejně a už si to nechtějí přiznat.

25.01.2019 3 z 5

Jak to chodí v lidské hlavě Jak to chodí v lidské hlavě Petra Štarková

Po grafické stránce krásná kniha která je svou čtivostí a srozumitelností vhodná pro děti i dospělé. Najdeme sice jen základy psychologie, ale někdy méně znamená více. Některé knihy o psychologii jsou tak šroubované a nesrozumitelné že by měl člověk chuť je vyhodit z okna. Ale v případě této knížky nelze být jinak než spokojena.

20.01.2019 5 z 5