ivana5609 ivana5609 komentáře u knih

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Hodně dlouho jsem nedala plný počet hvězd. Ačkoli si nejsem jistá zda je tato kniha pro čtenáře od 7 let, jak se uvádí na přebalu, byla pro mě příjemným překvapením. Ikabog mě moc nenadchl, zato Vánoční prasátko bylo skvělé. Čtivé, napínavé se zajímavými postavami i světem. Cítila jsem v tom příběhu i něco víc, než jen putování za ztracenou hračkou.. A pokud to byl i autorčin záměr, tak klobouk dolů. :-)

12.05.2022 5 z 5

Naturia – Dobrodružství na planetě zázraků Naturia – Dobrodružství na planetě zázraků Forrest Wall

Nerada něco odsuzuji, aniž bych o tom věděla co nejvíce. V této knize jsem se pročetla s vypětím všech sil do poloviny. Bohužel mě nechytl ani děj, ani styl psaní autora, ale doufala jsem, že se to třeba brzy zlomí. Nestalo se tomu tak. Nebyl to můj šálek čaje..nemohu doporučit.

05.01.2018

Velká spokojenost. Kéž by tato kniha měla ilustrace ke všem tvorům, popis delší a tvorů více. :)

07.09.2017 5 z 5

Tantra ve městě Tantra ve městě Barbara Carrellas

Nejdříve jsem si tuto knihu nechtěla ani koupit. Jednu knihu a tantře jsem už četla a tato mi podle názvu kapitol připadala úplně stejná. Po přečtení však musím říci, že mě v mnohém obohatila a mile překvapila. Především se mi líbilo, že autorka na tantru pohlíží z pohledu obyčejného smrtelníka moderní doby, který je zahlcen každodenními problémy a nedostatkem času. Občas sice autorka zabrouzdala do pro mě hodně nemyslitelných scénářů a praktik, ale i přesto jsem pečlivě přečetla knihu celou, bez přeskakování kapitol, a mohu ji jen doporučit.

09.12.2016 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Opět skvělá kniha s velmi neotřelým příběhem. Výrobně čtivá a plná neočekávaných zápletek. :)

02.08.2015 5 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné fantastické příběhy Jáma a kyvadlo a jiné fantastické příběhy Edgar Allan Poe

Nejvíce se mi líbily povídky Jáma a kyvadlo, Černý kocour a Ohnivý kůň. Všechny však byly plné ponurosti a zvrácených myšlenek. Na můj vkus byly některé až překombinované ve snaze nahnat čtenáři strach a odpor. Těším se však na další knihu od tohoto autora. Myslím si, že v době autorova života musel být považován za zvrhlého maniaka. :)

29.07.2015 3 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Zdařilé dílko, které bylo až do konce napínavé. Snad jen ten konec jsem čekala veselejší, ale to by nebyl King. :)

27.05.2015 4 z 5

Klíč k určování kouzelných tvorů Klíč k určování kouzelných tvorů Tony DiTerlizzi

Kniha naprosto splnila moje očekávání. Přečtena za chvíli, velice pěkně napsaná a také krásně ilustrovaná. Velmi pěkné dílko nejen pro děti a mládež.. :)

17.05.2015 5 z 5

Rukověť bojovníka světla Rukověť bojovníka světla Paulo Coelho

Pro tuto knihu nenacházím lepšího slova než "sborník". Sborník toho, jak vést dobrý boj.. Od tohoto autora se mi vždy líbí mnohem více příběhy, ve kterých je dobrý boj schován, není tak prvoplánový. Nicméně rozhodně nelituji, že ji mám ve své knihovničce. :)

17.05.2015 3 z 5

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Peter Kelder

Jasně, stručně výstižně...a pokud je to alespoň z poloviny pravda, tak je to kniha k nezaplacení. Určitě vyzkouším a uvidím. :)

14.05.2015 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Celkem by mě zajímalo, jak se na tuto knihu tvářili v době autorova života. :) Pikantní počteníčko pouze o tom jediném.. Přelouskala jsem i 120 dní sodomy a tak už mě zřejmě žádná kniha líčící nejrůznější milostné orgie nevyvede z míry. Tato kniha je však "slušnější" a proto se mi i lépe četla. Trochu mě mrzí, že autor se nezabýval víc niterním prožíváním aktérů..Pakliže se budoucím čtenářům nezalíbí prvních pár stránek asi není třeba knihu dočítat neboť se nese v podobném, ne-li stejném duchu, až do úplného konce. :)

11.05.2015 3 z 5

Buddhovy věčné zákony Buddhovy věčné zákony Paul H. Köppler

Kniha srozumitelně seznamuje s hlavními myšlenkami budhismu. Je i relativně pěkně čtivá.

07.05.2015 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Kniha se mi líbila, jen oproti knihám Filozof, který nebyl moudrý a Bůh chodí po světe vždy inkognito mi přišel méně dějově zajímavý a pln moudrých pouček, jak žít. Přečetla jsem si ji s chutí, jen by poučky mohly být více skryté v dějové linii. :)

16.04.2015 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Chvílemi celkem zdlouhavý děj. Kdyby byla kniha o polovinu kratší zřejmě by se nic nestalo. :) Chvíle napětí však opět na jedničku.

27.03.2015 3 z 5

Nejlepší erotické techniky Nejlepší erotické techniky Linda Sonntag

Tato kniha by se podle mého názoru měla přejmenovat na Začínáme se sexuálním životem. Je to vhodná příručka pro nezkušenou dospívající mládež. Nicméně nic nového se v ní nedovíte. :/

04.03.2015 1 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Příjemné počtení plné zajímavých zvratů a nápadů. :)

04.03.2015 4 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Kniha podobná Poutníkovi. Pro mě opět až moc náboženská. Nicméně napsaná byla čtivě a opět poskytla mnoho věcí k zamyšlení.

18.02.2015 3 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Velmi napínavý příběh se zajímavým koncem. :)

16.02.2015 4 z 5

Mystický sex od A do Z Mystický sex od A do Z Cassandra Lorius

Čtivé, srozumitelně popsaná problematika. Kniha dobře vystihuje úvod do dané problematiky a pochopení základů.

13.02.2015 4 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Zajímavý příběh, velmi čtivě napsaný. :)

10.02.2015 5 z 5