Buddhovy věčné zákony

Buddhovy věčné zákony https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148993/buddhovy-vecne-zakony-148993.jpg 4 12 3

Srozumitelná, přehledná a podnětná kniha z pera známého vyznavače buddhismu, který vytvořil souhrn toho, co z Buddhova učení považuje za živé a aktuální. Každý, kdo se chce naučit ovládat své nitro i svůj život, si může snadno osvojit pět zákonů. Díky tomu postupně dokáže určovat směr svého života, nacházet trvalé štěstí a dospívat k vnitřní svobodě. Autor svým návodem k nalezení vnitřního klidu nepochybně osloví mnoho čtenářů; navíc čerpá ze svých bohatých zkušeností, na pomoc si přizval pět dalších duchovních učitelů a pro chvíle zastavení nabízí slova k zamyšlení i meditaci.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Knižní klub

Buddhas ewige Gesetze , 2010

Elea
25.10.2017 4 z 5

Hodně srozumitelně a čtivě napsaná kniha, vhodná i pro úplné začátečníky.

ivana5609
07.05.2015 4 z 5

Kniha srozumitelně seznamuje s hlavními myšlenkami budhismu. Je i relativně pěkně čtivá.

Eldar80
08.04.2015 4 z 5

Velmi dobře napsaná knížka, která je srozumitelná i pro úplně neznalé buddhismu. Je však napsaná tak originálně, že překvapí i sečtělejší čtenáře. V knize je vysvětleno 5 důležitých témat, ke kterým má budhismus velmi co říct. První kapitola tedy pojednává o kauzalitě, zákonu příčiny a následku, karmě. Další kapitola mluví o lásce, která je zde popsána jako neosobní spirituální síla. Třetí kapitola vysvětluje důležitost bdělosti a uvědomělého jednání. Čtvrtá kapitola ukazuje žádostivost a chtivost jako negativní emoce ženoucí nás do utrpení a poslední kapitola se věnuje mysli a vysvobození. Všechny kapitoly mají jakýsi úvod, výklad učení a pak na téma kapitoly odpovědi jiných učitelů budhismu. Každé téma končí hlubším pohledem a nakonec nejdůležitějšími myšlenkami, které bychom si měli zapamatovat. Kniha tedy trošku působí jako učebnice, ale není vůbec nudná, protože autor dává různé příklady ze svého života nebo zmiňuje příběhy z Buddhovy doby. Díky těmto příkladům lze vidět, že buddhismus není žádná filozofie odtržená od života, ale že právě naopak dokáže řešit naše každodenní životní problémy a trápení. 85%

buddhismus

Autorovy knížky

Paul H. Köppler
rakouská, 1946
2013  80%Buddhovy věčné zákony

Kniha Buddhovy věčné zákony je v