IvaKo IvaKo komentáře u knih

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Knihu jsem si zařadila do čtenářské výzvy pod dojmem kdysi viděného skvělého filmu s Gregory Peckem a nezklamala mě. Americký jih 30-tých let, rasové předsudky, soudní proces, ale především citlivé nazírání celého příběhu očima devítileté dívky, to vše dělá z této knihy působivé čtení, které čtenáře pobaví,dojme i poučí. V současnosti podobnou problematiku ve svých knihách řeší John Grisham a rovněž výborně.

31.05.2017 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Rozhodně nejlepší díl za série Akta Enzo, která se mi doposud zdála být ve srovnání s příběhy z ostrova Lewis a s čínskou sérií, poněkud slabší, ale tato kniha můj dojem trochu napravila. Je to čtivé a napínavé. Těším se na pokračování.

02.05.2017 4 z 5

Hybatelé Hybatelé David Mitchell

Na tuto prvotinu D, Mitchella jsem se moc těšila, protože Atlas mraků mě v knižní i filmové podobě naprosto fascinoval. Jednotlivé příběhy jsou čtivé a k zamyšlení,přesto jsem lehce zklamaná z toho, že jejich propojení je tak tenoulinké a proto si to všechno tak přesvědčivě nesedne jako v Atlasu mraků, ale možná jsem jen nebyla dostatečně soustředěná. Asi se k této knize ještě vrátím.

26.04.2017 4 z 5

Sběratel dýmek Sběratel dýmek Katja Kettu

Zklamání. Zápletky povrchní, někdy i hloupé, jazyk až příliš často vulgární.Nuda, dočetla jsem jen s přemáháním.

17.04.2017 1 z 5

Ostrov Ostrov Roy Jacobsen

Poutavý příběh vyprávěný strohým, ale působivým jazykem. Soulad drsné přírody a lidské vůle k přežití.

17.04.2017 4 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Čtivé popsání okolností tragického osudu hlavní postavy podané většinou z jejího pohledu.Zajímavé dokreslení toho, co jsem o případu této legendární ženy již věděla. Je ale pravda, že toto není typický Coelho, nějak se vytratila dřívější působivá hloubka vyprávění, prostě teď píše tak nějak "normálně."

05.04.2017 4 z 5

Ulice Záhadných tajemství Ulice Záhadných tajemství John Irving

Typický Irving - bezbřehá fantazie, bizarní postavy a podivné osudy. Některé motivy autor sice opakuje, ale rozhodně nenudí.Těším se na jeho další díla.

27.03.2017 4 z 5