iška iška komentáře u knih

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Věříme, že nám nechybí empatie a že jsme plni porozumění. Ale nikdo asi nejsme zcela schopni porozumět tomu, co se odehrává v druhém, pokud jsme si stejnou věc sami neprožili. A to asi ani stoprocentně nejde, protože tu je vždy mnoho drobností, které nás ovlivňují - nic není totožné. Ta kniha to vystihuje a mně se hodně líbila.

24.03.2016 4 z 5

Poledne u Tiffanyho Poledne u Tiffanyho Echo Heron

Vše podloženo deníky či korespondencí zúčastněných a velice čtivě zpracováno. Asi tu platí, že nakonec nejúžasnější romány píše sám život.

24.03.2016 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Přidala jsem si knihu do čtenářské výzvy jako přeloženou do angličtiny a raději podávám důkaz : vyšla pod názvem "Old Czech legends v Londýně : Forest Books, 1992.

17.03.2016 5 z 5

Ne před slunce západem Ne před slunce západem Johanna Sinisalo

Nepatřím zrovna mezi příznivce sci-fi či fantasy, ale tahle kniha mě dostala.

23.11.2015 4 z 5

Smluvní podmínky Smluvní podmínky Robert Glancy

Já jsem si početla, kniha mne bavila i pobavila a slibuji: že do budoucna budu číst smluvní podmínky pozorněji (* nebo raději nic nepodepisovat).

08.10.2015 4 z 5

Když život ještě býval náš Když život ještě býval náš Marian Izaguirre

To jsem si vychutnala. Jemný pěkný příběh, který čtenáře donutí hledat i mezi řádky. Moc pěkné.

14.09.2015 5 z 5

Dnes v noci zemřeš Dnes v noci zemřeš Viveca Sten

Dobrá detektivka na odpočinek. Nezklamala.

14.09.2015 3 z 5

Brodeckova zpráva Brodeckova zpráva Philippe Claudel

Úžasná kniha a všechna čest překladatelce.

20.08.2015 5 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Určitě je to velice milý příběh, velmi dobře napsaný, ale přiznám se, že osobně jsem z něj až tak na větvi nebyla.

24.07.2015 3 z 5

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Každý z nás prý potřebuje občas pohladit. Téhle knížce se to povedlo. Byla mi prostě pohlazením.

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Opět jeden střípek do historie. Ještě jsem nestihla filmovou podobu a přiznám se, že se trochu bojím.

Cartierova panteřice Cartierova panteřice Stephanie Des Horts

Tato edice nakladatelství Metafora je opravdu dobrým počinem. Již jsem těch životopisů pár přečetla a je zajímavé, jak se události kolem lidí, které jsem zatím znala okrajově, prolínají a doplňují obrázek tehdejšího světa.

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

Mně byla hrdinka věkově blízká a užila jsem si to.

18.07.2014 4 z 5

Paní Hemingwayová Paní Hemingwayová Naomi Wood

Možná, že se mi o krapítko více líbila Pařížská manželka od Pauly McLain. Je sice pouze o první manželce Hadley, ale asi právě proto trochu propracovanější. Teď se ještě chystám, na knihu vnuka pana Hemingwaye: Hemingwayové a tím bych asi tuto tématiku uzavřela. Idealistické představy o velkých autorech ovšem berou za své.

18.07.2014 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Ani trochu nezklamalo a už teď se těším na třetí příběh.

18.07.2014 5 z 5

Ma vie: Můj život Ma vie: Můj život Marc Chagall

Jeho vyprávění je stejně půvabné jako jeho obrázky.

22.04.2014 5 z 5

Záhadný rukopis Záhadný rukopis Thierry Maugenest

Není to sice zrovna špička v tomto žánru, ale už jsem si díky ní stáhla Voynichův rukopis - a kniha, která mě donutí ke čtení další knihy, rozhodně nemůže být špatná.

22.04.2014 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Rozhodně se to dobře četlo. Dobře zpracovaný příběh i když ne zcela nové téma. Trochu mi to připomnělo filmy Madisonské mosty a Dopisy pro Julii.

24.02.2014 4 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

V každém případě zde bylo hodně podnětů k zamyšlení.

17.02.2014 4 z 5

Zraju jako víno Zraju jako víno Virginia Ironside

Možná to bylo mě přibližným věkem autorky, spousta jejích problémů mi byla značně blízká a musím říci, že jsem se bavila.

11.02.2014 4 z 5