irca3468 irca3468 komentáře u knih

Meda Mládková – Můj úžasný život Meda Mládková – Můj úžasný život Ondřej Kundra

Krásná kniha, je jen otázka času, kdy podle osudů paní Medy natočí někdo film.
Prostě se se životem musela naučit rvát a pak našla jeho smysl... Smekám.

26.07.2019 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Ale jo, nebyla to až tak detektivka. May je prostě May :)

17.07.2019 4 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Knihu jsem četla kvůli zvolené lokaci a Čtenářské výzvě. Nečetla se mi úplně dobře, nesedělo mi jednání postav, ale díky závěru to nakonec nebyla taková hrůza. Letní oddechovka, ale další knihy autora asi vyhledávat nebudu.

24.06.2019 3 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Bylo to dobré. Mohlo to být o chlup lepší, ale čtení mě bavilo.

25.04.2019 3 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Připadá mi to jako variace na čínskou sérii (ta mě bavila), dostala jsem, co jsem chtěla:) Takže spokojenost, dobré počtení.

14.04.2019 4 z 5

Jacqueline Bouvierová Kennedyová Onassisová Jacqueline Bouvierová Kennedyová Onassisová Barbara Leaming

Jacquelin neměla na růžích ustláno. Ubíjelo mě, jak se kniha strašně opakuje, špatně se mi četla.

11.01.2019 2 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Pěkné to bylo, souhlasím s názorem, že by v knize mohlo být méně z červené knihovny. Moc se mi líbily reálie. Těším se na další díly u kterých se bude pěkně odpočívat.

20.10.2018 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Ač velmi stará, moc se mi líbila. Inspirativní i když roztomile naivní čtení.

25.05.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Síla! Kniha by měla být zařazená mezi povinnou četbu. Úžasná kniha.

13.05.2018 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Dočteno a je mi smutno, že to skončilo...
Knihu jsem si nechala darovat na základě velmi kladných ohlasů, do četby jsem se pustila s nemalým očekáváním (CHYBA), ze začátku jsem se, díky tomu, trochu zadrhávala a jednou jsem si položila i kacířskou otázku: "Co na tom sakra všichni mají?". O pár stránek dál jsem pochopila!

Moc Vám milí "součtenáři" děkuju za doporučení! Za čas se ke knize jistě vrátím a taky si přečtu některé z volných pokračování.

A teď z jiného soudku: Proč má česká verze knihy tak strašně ošklivou obálku (mám tu verzi s vitrážovým okénkem, starší verze je ještě hnusnější), když anglická verze je celkem povedená? Chápu, že jde o věc vkusu, ale kniha je celkem drahá, a já jí mám v knihovně :))) Tak by mohla nějak vypadat. Podle přebalu bych si knihy v knihkupectví vůbec nevšimla, což je škoda. update: verze z roku 2015 je pěkná ;)

23.03.2018 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Úžasná kniha, která mě chytla a nepustila. Četla se sama a já se k ní budu jistě vracet.

02.03.2018 5 z 5

Četlo se mi to celkem hladce, ale příběh je uvařený z vody. Takové fanouškovské, né moc vydařené pokračování :-/

12.11.2017 1 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Jedním slovem nádhera! Budu se k ní často vracet:)

12.11.2017 5 z 5

Nebeská tělesa Nebeská tělesa Eleanor Catton

Musím říct, že jsem se knihou prokousávala jen velmi ztuha.
První polovinu bichle jsem si připadala, jako ten chudák Číňan na Auroře, ale druhá půlka mě chytla a čtení mě moc bavilo. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit.
Díky knize jsem se navíc dozvěděla o spoustě textilních materiálů, z nichž se v 19. století šilo zejména pánské oblečení...

23.09.2017 4 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Ze začátku mi dost vadil styl, kterým je knížka přeložená. Pan překladatel se místy snažil přiblížit se mladým až moc, ale časem jsem si zvykla. Takže ve finálu výborné, vtipné a poučné čtení, doplněné pěknými ilustracemi, které nelze než doporučit!

12.02.2016 5 z 5