inmax inmax komentáře u knih

Osvícení Osvícení Stephen King

Moje první Kingovka, navíc čtená bez znalosti filmu a musím říct, že docela zklamání. Na to, jak je kniha chválená, tak jsem se při jejím čtení moc nebál, a to jsem vždy četl až někdy po půlnoci a následná cesta na wc byla v pohodě :) Jinak je to ale docela poutavé čtení.

06.02.2014 4 z 5

Divočina Divočina Mikuláš Podprocký

Docela zklamání.. půl knihy je člověk připravován na finální střet a na poslední stránce je nám během dvou obrázků vysvětleno, jaká to byla mela a ten se někam ztratil a ten se někde skrývá a nápis KONEC.. WTF? Jinak ale kresba pěkná a i příběh zajímavý.. zaujal hlavně osud detektiva.. škoda toho konce.

27.12.2013 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Nějak nevím, co knize vytknout.. myslím, že obsahuje spoustu důležitých rad a pomůcek... jak s nimi naložíte, je už na vás.

27.10.2013 5 z 5

Sherlock Holmes: Pes baskervillský (komiks) Sherlock Holmes: Pes baskervillský (komiks) Petr Kopl

Příjemné překvapení. Má to atmosféru, vtip, napětí, pěknou kresbu.. co víc si přát. Na komiks jsem narazil náhodou a jistě od pana Kopla vyhledám i další.

27.10.2013 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Atmosféra skvělá ale děj mi přišel slabší.

17.09.2013 5 z 5

Joker Joker Brian Azzarello

Zajímavý příběh z pohledu poskoka Jokera. Nikdy mi hlava nebrala, jak ti špatní můžou táhnout spolu, když si kdykoliv můžou vrazit kudlu do zad :) A tenhle komiks mi taky odpověď nedal. Škoda, že je kreslený více lidmi a na některých stránkách je to dost vidět.. myšleno v dobrém, škoda že tak není kreslena celá kniha.

15.09.2013 4 z 5

Hellboy Hellboy Mike Mignola

4 nic moc povídky, z průměru svazek zachraňuje povídka Mrtvola.

15.09.2013 3 z 5

Kouzelný svět Pána Prstenů Kouzelný svět Pána Prstenů David Colbert

Osobně nemám tyhle knížky plné polemik a dávání různých souvislostí rád. Koupil jsem ji kdysi dávno jen proto, že na ni je napsáno Pán prstenů :-) Knížka pouze těží ze slavné předlohy (stejně jako kniha od stejného autora na téma Harry Potter). Autor uvádí všeobecně známá fakta, zbytek jsou jen dohady a výmysly. Tuto knihu bych nejradši vyhodil, ale je mi jí líto, bo kniha je prostě kniha :-)

15.09.2013 1 z 5

Ztraceni: Kronika TV seriálu Ztraceni: Kronika TV seriálu Mark Cotta Vaz

Jelikož se kniha týká mého nejoblíbenějšího dramatického tv seriálů, nemůžu hodnotit jinak. Pěkné fotky z natáčení, ukázky ze scénáře a doprovodný text. Je super, že se něco takového dostane i do českých končin :-)

15.09.2013 5 z 5

Ztraceni Známky života Ztraceni Známky života Frank Thompson

Jelikož se taky tak trochu považuju za umělce, byl pro mě tento příběh z LOST-trilogie nejpoutavějším čtením.

15.09.2013 4 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Nemůžu se vyhnout srovnání s filmem, kde mi přišel hlavní hrdina víc sympatický a celkově některé scény lépe řešené. Příběh dost silný ale rozvleklý. Co se týká kresby, tak mnohé stránky jsou uměleckým dílem ale pár by jich zasloužilo ještě doladit. Celkově dojemný a temný příběh, který by si měl aspoň jednou přečíst každý fanoušek komiksu.

15.09.2013 5 z 5

Mise, která musela selhat Mise, která musela selhat Shigor Birdman (p)

Mě to teda docela bavilo :-)

Temná síla na vzestupu Temná síla na vzestupu Timothy Zahn

Oproti prvnímu dílu docela zlepšení, konečně se začíná něco dít, navíc jsem ukořistil novější vydání, kde už se nepřekládá co se ve filmech nepřekládá, takže docela povedené čtení.

Dědic impéria Dědic impéria Timothy Zahn

Moje první knižní zkušenost se Star Wars. Dost mi chyběla vizuální stránka věci, která je ve SW velmi důležitá. Navíc mám jakési první vydání, které ilustrovala žena, která asi nikdy SW neviděla, k tomu překlad X-stíhačky atd. no docela děs :-) Tím, že je to první část trilogie je děj docela vláčný a nic moc se tam neděje... pro mě docela zklamání na to, jak je Zahnova trilogie opěvována.

Yoda: Temné setkání Yoda: Temné setkání Sean Stewart

Jedna z těch lepších SW knih. Jen je škoda, že ty náznaky mystična ze začátku se pak dále nerozvíjejí a vyprchají tak nějak do ztracena. Jinak má ale kniha zajímavou zápletku a je to docela pohodovy čtení.

Labyrint zla Labyrint zla James Luceno

Jedna z nejlepší SW knih, co jsem četl. Jak si Palpatine pohrává s lidmi včetně nejvyšších členů řádu Jedi je úžasné. Kniha navíc odhaluje, rozšiřuje a vysvětluje některé události z Epizody 1 a (SPOILER) končí přesně tam, kde začíná Epizoda 3. Povinná četba pro všechny SW fanoušky.

Tmavomodrý svět Tmavomodrý svět Zdeněk Svěrák

Musím se přiznat, že na českou tvorbu mám trošku jiná měřítka, zvlášť když je z pera mého oblíbence pana Svěráka. Tato kniha ničím extra nenadchne, ale její čtení nenudí ani chvíli a na konci jsem vždycky tak nějak dojatej. Prostě nemůžu jinak :-)

09.09.2013 5 z 5

Gladiátor Gladiátor Dewey Gram

Škoda, že se jedná pouze o přepis filmu. Dříve mi tyto knihy sloužili jako výplň, než se dostane film z kina na domácí nosiče.. dnes už to trvá kratší dobu, takže bych to už asi nečetl :-)

09.09.2013 4 z 5

Černá zmije – Celá ta mizerná dynastie 1485–1917 Černá zmije – Celá ta mizerná dynastie 1485–1917 John Lloyd

Velká, tlustá kniha.. přiznám se, ještě jsem ji celou nepokořil. Asi je lepší koukat na Atkinsonovo herectví, než si jen o tom číst ale i tak je kniha velmi vtipná. Navíc je skvělé, že je příběh vyprávěn podobou scénáře, takže člověk znalý seriálu si hned vybavuje příslušné scény se všemi těmi brilantními britskými herci :-)

09.09.2013

A tohle má být legrační? A tohle má být legrační? Hugleikur Dagsson

Asi nejčernější obrázková kniha, co mi prošla rukama :-) Škoda jen, že na jeden supr fór připadají další čtyři průměrny.