Hellboy

Hellboy https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7046/modra-crew-hellboy-7046.jpg 4 44 3

Modrá Crew série

Sbírka čtyř povídek s pekelným detektivem jménem Hellboy. 1, Hlavy - Mike Mignola, Dave Stewart 2, Vánoce v podzemí - Mike Mignola, James Sinclair 3, Mrtvola - Mike Mignola, Matthew Hollingsworth 4, Železné boty - Mike Mignola, James Sinclair

Terva
08.02.2024 5 z 5

„Je to starobylá hra
a mně nezbývá,
než její pravidla
přijmout.“
(Mrtvola)

Trochu mě zarazilo, že tohle je Modrá Crew číslo 5 Jenže asi někde během času došla Crew k ukončení Modré Crwe a pak začala číslovat znovu. V této sérii je tady zaznamenáno jen 10 příběhů. Lobo nebo třeba legendární Thorgal. Současná Modrá Crew už je trochu někde jinde. Jak počtem sešitů tak jejich velikostí. Ale nicméně jsem strašně rád, že jsem tyto Mignolovo příběhy sehnal. Tento svazek totiž obsahuje čtyři povídky ze světa Hellboye. A už jen úvodní obálka dokazuje, že to je Mignola ve vrcholné formě.

Citát: Tak vy jste mě chtěli sežrat? (Hlavy)

Někdo z uživatelů tady píše, že povídka Hlavy je jednoznačně nejlepší. A mě z toho běhá hlava kolem. Hlavy jsou první povídka a mě se zrovna moc dvakrát nelíbila. Kresba dobrá, ale obsah mi hlava tak nějak nepobrala. Druhý příběh „Vánoce v podzemí“ už je lepší. Má jakousi solidní logiku, napětí a veselý konec. Kresba opět klasika všech Mignolovo klasik. Mrtvola je asi nejzajímavější příběh. Inu, Irsko, tam se toho děje. Poslední, čtvrtý příběh „Železné boty“ je jednoduchý, krátký a s příslibem budoucím.

Malá ochutnávka:
Edwinn D. Wolf – I když obecně platí, že železo odpuzuje magii, duchy a všechny ostatní zlé entity, platí též, že každé pravidlo má svou výjimku. Osobně jsem se setkal s démonickým stvořením, která se oblékala do železa a nic zlého se jim nedělo. (Železné boty)

Tak že velmi jednoduché a rychlé čtení. Všechny povídky jsou celkem dobré, pěkně Mignolovsky nakreslené. Mají dobré pointy a akční zázemí. Nejhorší se mi zdá ta první, co se zove Hlavy. Ta byla velmi divná. Nejlepší je příběh Mertvola, to je opravdu dobrodružná sranda. Komentáře ke všem povídkám najdete v sekci „Části díla“ u této publikace.

Citát: Přeji bohatého Ježíška. (Vánoce v podzemí)

Kapis
13.01.2014 5 z 5

Výborné povídky, nejlepší za mně rozhodně hlavy.

inmax
15.09.2013 3 z 5

4 nic moc povídky, z průměru svazek zachraňuje povídka Mrtvola.