Lukostřelci

Lukostřelci https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/7108/modra-crew-thorgal-lukostrelci-7108.jpg 4 56 7

Thorgal série

Modrá Crew série

6. díl

Thorgal vyráží na nákupy, ale v srážce během bouře příjde o loď. Aby si mohl pořídit novou, nechá se zlákat na soutěž v lukostřelbě, ve které na vítěze čeká velká finanční odměna. Řízením osudu se mu partnerem v tomto smrtelně nebezpečném klání stává Kris de Valnor, krásná, ale naprosto bezcharakterní válečnice, se kterou bude Thorgal v budoucnu zažívat ještě mnohé krušné chvíle.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

Les Archers , 1986

Frizer
23.02.2023 5 z 5

Lukostřelci jsou asi můj nejolíbenější Thorgalův příběh. Scénář a jednotlivé panely jsou v naprostém souladu. Poprvé se setkáváme s Kris a míra detailů při opakovaném čtení je úžasná. Závod lukostřelců je naprosto parádní.

Atlantis
02.12.2021 4 z 5

Takový thorgalovský standard (alespoň z mojí dosavadní zkušenosti). Kompaktní, malý příběh, který funguje skvěle i sám o sobě. Lukostřelecká část sama o sobě mohla být delší než dvě disciplíny, ale nedá se jim upřít napětí. Celkově jsem spokojený, ale na zadek asi nepadnete.

špulo
28.05.2021 5 z 5

Výborný diel. Je fajn, že autori sa nesústredili len na Thorgalov rodinný život, ale dopriali mu aj takéto sólodobrodružstvá.

Disease
02.05.2019 5 z 5

Pro mě jeden z nejlepších Thorgalů, funguje to parádně i jako samostatný příběh.

Ivan Kučera
31.03.2018 3 z 5

„V umení páchať zlo svojmu blížnemu nepozná ľudská predstavivosť hranice.“ Thorgala zbožňujem od útleho detstva. Najviac sa mi páčia diely ladené do fantasy resp. sci-fi (v sérii sa obidva zdanlivo nesúvisiace žánre úžasne a prekvapivo hladko navzájom prelínajú). Realistické zošity príliš neobľubujem. Nie, že by ich bolo veľa. Ale pár by sa našlo. Lukostřelci bohužiaľ patria presne medzi tých pár. Je to príbeh bez rozprávkovej atmosféry, sci-fi motívov a mytologických prvkov. Z tohto pohľadu sú Lukostřelci asi to najnudnejšie, čo som v rámci ságy čítal (a to som čítal všetko, čo v češtine vyšlo). Nemôžem však dať len 2* a to prevažne z dvoch dôvodov: kresba Rosiński je tradične nádherná a scenárista Van Hamme do príbehu zakomponoval postavy, ktoré budú kľúčové pre neskoršie albumy. Konkrétne Drevenú nohu, jeho bláznivého, ale statočného synovca Tjalla a zákernú, manipulujúcu a mohutným spôsobom nepredvídateľnú Kriss z Valnoru. Tieto postavy zohrali zásadnú rolu v nasledujúcich štyroch dieloch o krajine Qaa (albumy Země Qaa, Tanatlokovy oči, Město ztraceného boha a Mezi zemí a nebem). Thorgala: Lukostřelcov vďaka tomu svojím spôsobom môžeme vnímať ako Tolkienovho Hobita voči trilógii Pán prsteňov.

gaspoda
10.03.2018 5 z 5

na scenu přichazí Kriss

Kapis
13.01.2014 4 z 5

Výborný a silný příběh, kresba taková moc roz.... no jak bych to řekl, bez jasných obrysů, ale dobře se to četlo, moc dobře

komiksy

Autoři knihy