Alinoë

Alinoë https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/7115/thorgal-alinoe-7115.jpg 4 43 4

Thorgal série

Děti mají často své neviditelné kamarády. Zvlášť když žijí samy s rodiči na ostrově odtrženém od světa a Thorgal zrovna na pár dnů odjel mimo domov. Je to celkem normální – takže není divu, že Jolanovo vyprávění o kamarádovi jménem Alinoe nebere příliš vážně – dokud se jednou zelenovlasé dítě s nepřítomným pohledem nezjeví na prahu chatrče. A dokud nezačne mít vztek.... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , BB art

Alinoë , 1985

alekis
07.07.2023 3 z 5

Inspirace z DK...
Přiznávám, že minimálně vyhledávám komiksy. Je to jakýmsi mým omezujícím viděním, podstatně víc vnímám text než obraz.
Navíc toto je můj první Thorgal, přitom v pořadí již osmý... Uvidím, co se dá na tom poli neoraném udělat :-).
Tudíž: ačkoliv tvrdím, že obrázky jsou u mě víc mimo, tentokrát je to jinak. Kresba je totiž mimořádně pěkná, všechno velmi přehledné a tuším, že i další díly budou stát za podívání. Takže za 5* :-).
Příběh samotný - bohužel, na tak malém prostoru se asi víc udělat nedalo. Podle toho to taky dopadlo. A tak si čtenářko domýšlej: opravdu se ten zelenovlasý mužíček...
A dál nesmím pokračovat, byl by to spoiler!
Podle mě je příběh sotva za 2*...
Tož co včil? Obrázky jsou ale moc hezké... Ještě si to nechám projít hlavou :-)

Atlantis
04.10.2022 4 z 5

Slušný malý horůrek, který se obejde i bez titulní postavy. Už to skvěle vystihl někdo přede mnou, ale některé logické lapsy fakt bily do očí. Ale jinak jsem byl obecně spokojený. 3,5*

špulo
24.05.2021 5 z 5

Práve za tú hororovú atmosféru ostávam v hodnotení pri plnom počte. Skvelý nápad od autorov pristúpiť k veci takto sympaticky mrazivo. Bohužiaľ sa nevyhli istým dejovým lapsusom. Komentár predomnou to trefne vystihol. Zjavne tu získal nadvládu zámer nad postupom. V prípade, že ešte raz takto načapem autorov na hruškách, budem v hodnotení asi už prísnejší. Tentokrát im to odpúšťam. Za to, ako mi občas stáli všetky chlpy na tele. A že fakt všetky ;)))

Ivan Kučera
08.04.2018 4 z 5

(SPOILER) Bol som v šoku, toto je takmer až hororový album! Začína sa to celé veľmi opatrne, ale ku koncu už je to ozaj napínavý nervák. Ukazuje sa, že kým Thorgal po svojich hviezdnych predkoch nezdedil v podstate žiadne výnimočné schopnosti, jeho syn Jolan ich zdedil dosť za oboch. S rodičmi vyrastá na krásnom ostrove, avšak ako dieťaťu je mu ľúto, že tu nemá rovesníkov, s ktorými by sa mohol hrať (Muf na všetko sám nestačí). Zrazu sa však na scéne zničoho nič objaví čudný chlapec so zelenými vlasmi. Nechápem síce, prečo mu Aaricia náramok nedala preč násilím tak, ako neskôr Thorgal a tiež nerozumiem tomu, ako sa pred nebezpečenstvom chceli ochrániť tým, že prespia na kamennom ostrovčeku tri metre od brehu. A Thorgalov príchod v poslednej chvíli je už tiež taká „klasika“. Napriek tomu prevládajú pozitívne pocity.

komiksy

Autoři knihy