Sláine: Královna čarodějek

Sláine: Královna čarodějek https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/7103/bmid_slaine-kralovna-carodejek-9DF-7103.jpg 4 37 5

Modrá Crew série

Druhá část dvoudílného comicsového fantasy eposu s hrdiným bojovníkem Sláinem a jeho věrným sluhou Ukkoem. Sláine si zde změří své síly s démonem Elfricem.

Literatura světová Komiksy

Těš se z ní...
Až se ti bolest
začne šířit tepnami...
Raduj se z té chvíle...

Druhá Sláine se nese ve stejném duchu, jako první díl, nazvaný „Zabiják démonů“. Jednoduchá komiksová okna, bez špetky představivosti kazí tuto sérii. Opět je však nádherná kresba samotného příběhu. Obličeje jsou rozpoznatelné, holky jsou pěkné a krev krásně stříká. Dokonce je tu i pár celostránkových kreseb, které za tu podívanou rozhodně stojí. Obsahově je to však příliš jednoduché až přímočaré. Žádná překvapení se nekonají. Sláine prostě vezme meč nebo sekyru a jede, mele, seká a tříští lebky.

Malá ochutnávka:
Těch dvacet tisíc obyvatel, které toho dne zmasakrovala, to nebyla jen pomsta za potupu, kterou utrpěla, nebo za zničení svatých hájů Mony, ale magický obřad královny Čarodějek. Daň Temné bohyni.

Nechápu, proč ty první tři strany tohoto příběhu nebyly vloženy do předešlého sešitu. Teprve tady je ukončeno dobrodružství „Zabiják démonů“. Nějak mi to hlava nebere a Modrému démonovi asi taky ne.
Jedné zajímavosti jsem si však všiml. Sláine je snad jediný bojovník z té škály, jako je Rahan nebo Conan, který dokáže celkem slušně používat při boji i své nohy. Dělá skoro až karatistický výkopy a vždy se trefí.

Citát: Zapalte oheň!

špulo
09.01.2020 5 z 5

Dokončenie fantasy masakru, ktorý ma kedysi vrátil späť do komiksovej sféry. A moja - dnes už 15 rokov - manželka vtedy pochopila, že jej - dnes už 15 rokov - muž nikdy nezostárne :)))

Disease
02.05.2019 4 z 5

Kresba je super a příběh solidní, ale na Poklady Británie to nemá.

Kapis
13.01.2014 5 z 5

Se Sláinem člověk nemůže udělat chybu, výborné!!

OldaB
07.10.2012 5 z 5

Masakrózní finále je tady, peklo.