Imor Imor komentáře u knih

Nezmar Nezmar Jean-Michel Guenassia

Jak člověk stárne, tak se i mění. Stejně jako hlavní hrdina v této knize. Příběh o něm se četl tak lehce, ale najednou přišel zlom a já se nemohla srovnat s tím jak jinak přemýšlí a jedná. Myslím si, že toto je pravé umění spisovatele, když se mu podaří, aby se čtenář propojil. Vzhledem k mé slabosti jak k Anglii tak k Indii jsem si knihu užila, i když to nebyla procházka růžovým sadem.
Přečetla jsem všechny níže uvedené komentáře a myslím si, že konec byl velmi dobře vymyšlený a přesně sedl na povahu hlavního hrdiny, obálka knihy je vskutku úplně věrohodná a úžasná, když je každá kniha od jednoho autora jiná tak to je plus-proč srovnávat s ostatní tvorbou autora...

16.07.2020 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Styron zřetelně navazuje na faulknerovskou bohatě členěnou větu, která si činí neobyčejné nároky na čtenářovu spolupráci a průběžné dešifrování skrytých významů a souvislostí - lépe bych nevyjádřila pocity po přečtení tohoto velkého díla, tak jak to napsal Jaroslav Nenadál.

12.07.2020 4 z 5

Paměti Marie Stuartovny Paměti Marie Stuartovny Carolly Erickson

Kdo nezná historii Marie S. tak si přečte jednoduchý román, který se dobře čte. Kdo zná historii Marie S. a i přesto si koupí tuto knihu, tak i přes počáteční upozornění spisovatelky si přečte román, který ho několikrát nadzvedne ze židle. Takže knihu doporučuji těm, kteří historii neznají a knihu si určitě užijí.

27.06.2020 3 z 5

Samotář Samotář Teddy Wayne

Velmi dobře napsaná kniha. Ty tři hlavní psycho postavy mi neskutečně lezly na nervy. Výborný závěr a ještě lepší doslov.

13.06.2020 4 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Tak já nevím - některé pasáže, byť zdlouhavě popisné mi nevadily, některé naopak nudily a některé pohladily na duši. Jedno je jisté, že tato kniha bude ta, na jejíž příběh nezapomenu.

04.06.2020 4 z 5

Pláž v noci Pláž v noci Elena Ferrante

Mimo jedné knihy jsem přečetla vše a tak mohu říct, že jsem na styl EF zvyklá a mám ho moc ráda. Tuto knihu bych zařadila jako pohádku pro dospělé, jako takové malé pokračování knihy
Temná dcera. Nedovedu si však představit, že bych knihu krásně zabalila a věnovala jí jako dárek malé holčičce a těšila se jak si spolu počteme. Ale doba se mění a budu se muset optat jaké pohádky dnes čtou malí čtenáři :-)

31.05.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha mi byla nesympatická od začátku do konce, stejně jako její všechny psycho postavy.

08.05.2020 1 z 5

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Tuto knihu bych přirovnala k malé, lahodné, růžové makronce. Zaslouženě si jako debutový román vynesl ocenění New Talent Award.

27.04.2020 4 z 5

Páteční klub pletení Páteční klub pletení Kate Jacobs

Jednoduché a přesto milé čtení, obzvlášť pro ty které mají rády pletení.

24.04.2020 4 z 5

To byla nádhera !
"Když vpustíš do nitra strach, když si jej navlékneš jako známou košili, pak můžeš říct: "To je jen strach, ale nemusím mu podlehnout. Beru jej takový , jaký je.""
Tak takových krásných vět v knize je tuna a mě tato kniha velice potěšila a zároveň i pomohla v této nelehké době (Rozsáhlá epidemie nového koronaviru Covid-19).

09.04.2020 5 z 5

Dar přátelství Dar přátelství Patricia Scanlan

Taková lehce čtivá romantika na mnoha stránkách - prostě kdo si v dnešní době chce oddychnout tak si tuto knihu přečtěte.

28.03.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

HANA ? Absolutně perfektně napsaná kniha.
HANA ? K takovému utrpení , kterým si prošla nevím jaký komentář napsat, to prostě slovy nejde popsat a proto všechny prosím - dělejme vše pro to abychom takové utrpení nezažili !

04.03.2020 5 z 5

Báječný čas života Báječný čas života Abby Williams (p)

Kniha kde se pořád něco děje, která nenudí , čte se velmi lehce - nic složitého, prostě kniha na pohodu.

01.03.2020 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Krásné, milé a příjemné čtení - moc pěkný příběh :-)

01.03.2020 5 z 5

Mám ráda autory, kteří dovedou svým příběhům dodat pachy a vůně, ty, jejichž slova se zlehka dotknou mojí kůže, nebo na ni naopak ztěžka dosednou - tento citát z knihy vyjadřuje naprosto mé pocity po dočtení.

27.02.2020 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Kniha mě zaujala obálkou, ale vím jedno, že skutečné příběhy nic moc. Vzhledem ke splnění čtenářské výzvy jsem nakonec knihu koupila, přečetla hodně rychle a od začátku mi nesedla.
V Japonsku jsem byla na pár dní a vím jedno, že i za těch pár dní by se dalo napsat tolik zajímavých věcí, že by to čtenáře potěšilo a ne otrávilo. Kniha se měla jmenovat Deník věčně nespokojené ženy. Ale protože lidi si hodně a rádi stěžují, určitě se najde spousta těch, kterým kniha sedne - viz komentáře níže.

23.02.2020 1 z 5

Agathe Agathe Anne Cathrine Bomann

Kniha plná emocí, kniha k zamyšlení a kniha ke které se budete určitě rádi vracet.

16.02.2020 4 z 5

Mademoiselle Coco a vůně lásky Mademoiselle Coco a vůně lásky Michelle Marly

Na knihu jsem se těšila a kniha mě vůbec nezklamala. Velmi dobře se četla a byla zakončena pěkným doslovem autorky - mé kladné hodnocení knihy je jistě ovlivněno i velkou láskou k vůni CHANEL NO.5 . Kdo si chce knihu užít, čtěte a moc nad uvedenými fakty nepřemýšlejte :-)

09.02.2020 5 z 5

Posečkej, slunce Posečkej, slunce Dora Gabe

Krásná poezie a jako bonus dokonale napsaný zajímavý a podrobný doslov o tvorbě Dory Gabeové.

21.01.2020 5 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius