Imor Imor komentáře u knih

Návraty domů Návraty domů Debbie Macomber

Koukala jsem po knize vydané v roce 2017, abych ji mohla zařadit do čtenářské výzvy a tato kniha mi padla do oka - její krásná obálka a slibovaný příběh. Tentokrát se výběr podařil - příběh krásný, moc pěkně napsáno, odpočinula jsem si a s tou knihou mi bylo prostě dobře :-)

27.03.2017 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Tak zase další dobrá kniha od JF - čtivá, jednoduchá, zajímavé střídání přítomnosti a minulosti.

11.03.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nebudu tuto knihu hodnotit jako knihu, která měla na něco navázat, budu ji hodnotit jako další knihu od Jojo Moyes - čtivá, jednoduchá, pěkný příběh - prostě takové to úplně obyčejné a milé počteníčko - klidně bych si dala i třetí díl :-)

19.02.2017 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Psal to robot ? Neee... já nevím co napsat - na jedné straně dobré na té druhé divné. Ale i tak kniha se četla rychle, příběh klasicky český - smutné. Ta poslední část byla perfektní. Asi si přečtu ještě nějakou knihu ;-) Knihu jsem četla díky čtenářské výzvě bod 2 - Kniha, která je prvotinou autora.

23.01.2017 2 z 5

Tibet: Tajemství červené krabičky Tibet: Tajemství červené krabičky Petr Sís

Nejkrásnější dárek jaký jsem kdy dostala - ty mandaly jsou úžasné, opravdu graficky nádherná kniha, obsahově takové zvláštní.

12.01.2017 3 z 5

Poznámky o smíchu Poznámky o smíchu Marcel Pagnol

Úsměvná kniha o smíchu :-)

12.01.2017 4 z 5

Pouť do Santiaga de Compostela Pouť do Santiaga de Compostela Ondřej Šebesta

Děkuji za pěknou knihu psanou formou deníku a zároveň návod na cestu do Santiaga de Compostela. Kniha je napsaná na nádherném papíře se spoustou překrásných fotografií. Autor si opravdu dal záležet, aby útlá a stručná kniha měla svou úroveň. Knihu jsem vybrala na základě čtenářské výzvy - Kniha psaná formou deníku.

06.01.2017 4 z 5

Příteli, který mi nezachránil život Příteli, který mi nezachránil život Hervé Guibert

Dlouho jsem přemýšlela, zda knihu koupit ... dobře jsem udělala. Při čtení husí kůži a po přečtení šok, smutek, zloba. Zařazuji do čtenářské výzvy-Kniha, která má méně než 500 hodnocení na DK

05.01.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nápad napsat knihu ze dvou úhlů pohledů se mi jevil jako výborný - ALE - bohužel nebyl. Začala jsem Veronikou a Jáchym už mě nebavil. Ano kniha se četla rychle, neb dle mého názoru její obsah je trapně česky jednoduchý a hlavně už nudný. Měl - li by se román prezentovat v zahraničí, styděla bych se za popis našeho způsobu života :-(

22.11.2016 2 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Hvězdičku nedám ani jednu. Knihu mi půjčila dcera v knihovně, protože jsem se zařekla, že už si knihu od Viewegha nekoupím. Teď své rozhodnutí ještě změním - už si od něj nechci ani nic přečíst.

24.10.2016 odpad!

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Knihu jsem si vybrala na základě Čtenářské výzvy - Kniha, která byla přeložena do angličtiny.
Vůbec by mě nenapadlo si takovou knihu koupit a nyní jsem ráda, že jsem si mohla přečíst tak silný příběh. Chvílemi mi bylo až těžko a hodně smutno. Jen k originálním mongolským výrazů mi chyběly vysvětlivky.

24.09.2016 3 z 5

Dvanáct povídek o poutnících Dvanáct povídek o poutnících Gabriel García Márquez

Také jsem knihu zvolila na základě čtenářské výzvy jako knihu nositele Nobelovy ceny. Byla jsem velmi mile překvapená a určitě si ráda přečtu i nějaký román.

12.09.2016 3 z 5

Listy z Provence Listy z Provence Miroslav Horníček

Zajímavé ? Divné ? O Provence ? Krásné ? To vše mi běhá hlavou po přečtení úplně jinak napsané knihy než je běžné. Rozhodně knize udělám místo v knihovně :-)

31.08.2016 2 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Dlouho jsem po knize pokukovala a nakonec koupila, ale mělo zůstat jen u toho pokukování :-)

14.08.2016 3 z 5

Osudová setkání Osudová setkání * antologie

Krátké povídky, ke kterým jsem se rozhodla na základě Čtenářské výzvy. Povídky byly milé a vždy s překvapením na konci .

07.08.2016 2 z 5

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Nádherné, voňavé letní pohlazení od Pagnola. Není třeba větších komentářů, neb zde všichni už vše krásné o knize napsali. Jen možná ještě poděkování za výborný překlad.

02.08.2016 5 z 5

Madame Picasso Madame Picasso Anne Girard

Opravdu nádherně napsaný příběh. Kubismus mě nikdy neoslovil, ale po přečtení této knihy se těším na návštěvu nějaké galerie, kde vystavují obrazy od Picassa . Ráda bych si přečetla i jeho životopis, který napsal Patrick O´Brian, ale asi bude těžké knihu sehnat.

11.07.2016 5 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Krásný příběh mladé dívky, ze které se stala sebevědomá žena. Knihu jsem zakoupila na základě doporučení v knihkupectví a dobře jsem udělal :-)

06.06.2016 4 z 5

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Zajímavý příběh, konec velmi nečekaný, ale perfektně vymyšlený. Nemůžu říct, že by mě kniha chvílemi nenudila, ale ten konec celkový dojem zachránil a už se těším na film :-)

09.05.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Milá kniha, pěkně graficky zpracovaná. PSky na konci byly vždy nejlepší. Je dobře, že AG knihu napsala. Mám radost, že ji mám v knihovně - i takové kousky je dobré vlastnit :-)

09.05.2016 4 z 5