I_love_books I_love_books komentáře u knih

Příběhy neohrabaný krasobruslařky Příběhy neohrabaný krasobruslařky Rachel Renée Russell

Dávám knize pět hvězdiček, opět mě příběh pobavil a zaujal.
Navíc jsem na tom s bruslením prakticky stejně jako Nikki :-).

16.08.2016 5 z 5

Příběhy netalentovaný pop hvězdy Příběhy netalentovaný pop hvězdy Rachel Renée Russell

Jako vždy, zábavné a zajímavé.
Dávám knize pět hvězdiček, pobavila jsem se u ní.

Bůh mezi hrnci Bůh mezi hrnci Marie Svatošová

Zajímavá kniha s dobrým poselstvím, přiměřeně dlouhá.
Přiměje k zamyšlení, někomu může pomoci při tápaní ve víře a životě.
Knize dávám čtyři hvězdičky.

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Zajímavá kniha, která je sice v mnoha ohledech nereálná, ale přesto dobrá. Erotické scény jsou dobře napsané.
Ta závěrečná zápletka, kdy se hlavní hrdina přizná k "jisté události" (nebudu spoilerovat), je přehnaná, ale alespoň reakce hlavní hrdinky je poměrně reálná.
Další díl si ráda přečtu, tato knižní série sice není žádný literární skvost, ale pro odpočinek se hodí.
Knize dávám čtyři hvězdičky.

To světlo To světlo Michal Čagánek

Většinou dobré básně s moc pěknými fotografiemi.
Knížka byla akorát dlouhá, dávám jí čtyři hvězdičky, nebýt dobrých fotek, asi by to byly hvězdičky tři.

Lehké škrábnutí Lehké škrábnutí Vladimír Stibor

Kniha s poměrně dobrými básněmi, přiměřeně dlouhá.
Některé básně, nebo spíše části básní, mě zaujali velmi, jiné vůbec.
Ráda si přečtu i další takovéto básnické sbírky.
Knize dávám čtyři hvězdičky, líbila se mi.

Tarkin Tarkin James Luceno

Ráda jsem se dozvěděla o Wilhuffově dospívání a vzrůstu v kariéře. Kniha byla psaná tak, že jsem i chápala, proč je z něj tak zarytý a krutý imperiál. I když osobně fandím spíše rebelům, v této knize jsem byla více na jeho straně. I proto, že byla kniha psaná hlavně z jeho pohledu, také proto, že jsem věděla, kam to všechno směřuje: k Epizodě IV. - Nová naděje.
Hodně se mi líbilo i budování jakéhosi přátelství s Vaderem.
Dávám knize čtyři hvězdičky, byla velmi dobrá, ale chvílemi mě přece jen trochu nudila.

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Zajímavá a emočně silná kniha. Líbily se mi Tessiny postřehy týkající se krajin, věcí a lidí.
"Seznam" byl dobrým námětem příběhu, který mnohé může poučit o důležitosti užívání si života a vážení si zdraví a blízkých.
Dávám knize pět hvězdiček, byla skvělá.

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Velmi dobrý erotický román, který ale není pouze o sexu, což je dobře.
Děj byl zajímavý, v některých ohledech trochu nereálný, ale ne přehnaně.
Autorka je pravděpodobně nějak vysazená na blondýny, protože většina ženských postav v knize byla blond - to je ale menší detail, který mi vadil jen trochu.
Příběh má v některých ohledech a pasážích i hloubku, je v něm zobrazena složitost života.
Dávám knize pět hvězdiček, zaujala mě.

04.08.2016 5 z 5

Star Wars: Návrat Jediho Star Wars: Návrat Jediho James Kahn

Tento díl se mi z knižního zpracování původní trilogie líbil nejvíce. V některých ohledech byl více propracovaný než film samotný.
Jediné, co mi více vadilo, byly informace z Obi-Wanova rozhovoru s Lukem, které vůbec nesouhlasili s dějem v Epizodě III. - Pomsta Sithů. Kdo viděl třetí epizodu a četl tuhle knihu, ten si toho pravděpodobně také všiml. Tento neshod informací je ale pochopitelný, jelikož originál knihy vyšel v roce 1983, tudíž dlouho před třetí epizodou.
Kniha se mi velmi líbila, dávám jí pět hvězdiček a mohu ji doporučit fanouškům Star Wars.

04.08.2016 5 z 5

Star Wars - Před probuzením Star Wars - Před probuzením Greg Rucka

Dobrá a zajímavá kniha, vhodná především pro ty, kterým si líbila sedmá epizoda Star Wars - Síla se probouzí, také pro ty, kteří chtějí vědět, co se odehrávalo těsně před sedmou epizodou.
Příběh se dělí na tři části - Finn, Rey a Poe -, těžko říct, která se mi líbila nejvíce, všechny byly dobré. Možná by neuškodilo přidat tam třeba i Kylo Rena, ale chápu, že to by bylo spíše na samostatnou knihu.
Dávám knize čtyři hvězdičky, líbila se mi.

16.07.2016 4 z 5

Star Wars: Síla se probouzí Star Wars: Síla se probouzí Alan Dean Foster

Velmi dobrá a propracovaná kniha. Odchylky od filmu jsou minimální, pouze jsou tu přidané, případně více rozpracované scény (které třeba byly z filmu vyřazeny), což je pro mě rozhodně bonus. Na to, že je kniha psaná podle filmu, je v různých ohledech překvapivě lepší než film, který je také velmi dobrý.
Já dávám knize pět hvězdiček a mohu ji doporučit fanouškům Star Wars.

16.07.2016 5 z 5

Příběhy neoblíbený pařičky Příběhy neoblíbený pařičky Rachel Renée Russell

Další vtipný díl Deníku mimoňky. Místy mi přišel lepší než první díl. Každopádně, oba díly byly skvělé.
Příběh, spolu s pocity Nikki, je reálný, zábavný a přiměřeně dlouhý.
Zápletka, kde se hlavní hrdinka snaží vyhovět všem, včetně sebe, ale samozřejmě se to zkomplikuje, je dobrá a poučná.
Překlep jsem tam našla snad jen jeden.
Dávám knize pět hvězdiček, Deníky mimoňky mám ráda.

17.05.2016 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Jeff Kinney (p)

Možná to bylo mnou, možná tou knihou, ale tento díl mi oproti předchozím přišel trochu slabší. Stále byl dobrý a vtipný, jen to nebylo stejné jako předtím.
Jsem zvědavá, kolik ještě bude dílů. Bojím se totiž, aby to Jeff Kinney s počtem dílů nepřehnal a nezkazil tím tuto dobrou sérii.
Taky se mi stalo, že zrovna ve chvíli, kdy jsem si pochvalovala, že v knize nejsou překlepy, objevila jsem "íkal" místo "říkal".
Knize dávám čtyři hvězdičky, možná jí dám i pět, až si jí přečtu podruhé.
Deníky malého poseroutky mám ráda, je to lehké a zábavné čtení.

15.05.2016 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Zajímavý příběh, který je vtipný, napínavý a obsahuje mnoho mouder.
Děj je sice místy nereálný, ale ne přehnaně.
Párkrát jsem se trochu zasmála, některé momenty jsou opravdu vtipné.
Příběh se mi líbil, zachycuje zamilovanost, přátelství, očekávání, rozhodování, hledání, čekání... vše důležité.
Jen bylo v první polovině knihy trochu moc překlepů.
John Green je můj oblíbený autor, který opět nezklamal.
Dávám knize pět hvězdiček, ta pátá je za vtipnost.

13.05.2016 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Dobře napsaný horor, který zaujme.
Líbilo se mi, jak Stephen King sděloval příběh mnoha pohledy a způsoby, i když to někdy ztrácelo přehlednost.
U myšlenek v závorkách mi vadilo, že chyběla interpunkce, jinak se mi ale líbilo, jak autor sděloval myšlenky svých postav.
Kniha má dobré poselství, které je navíc vetknuté do zajímavého příběhu.
Chyby v překladu byly minimální, za to jsem ráda.
Dávám Carrie čtyři hvězdičky, kniha to byla velmi dobrá.

07.05.2016 4 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Na začátku jsem měla rozporuplné pocity, ze kterých se vyvinulo pobavené nadšení nad touto skvělou komedií. Jak je důležité míti Filipa je první dramatická komedie, kterou jsem četla, a, díky této dobré zkušenosti, nebude poslední.
Příběh je velmi dobře propletený a zábavný, ráda se k němu někdy vrátím.
Jediné, co mi kazilo zážitek, byly časté překlepy a chyby, kterých bylo až moc, ale to není chyba autora.
Knize dávám pět hvězdiček, je opravdu dobrá a pobaví.

24.04.2016 5 z 5

Příběhy z neslavnýho života Příběhy z neslavnýho života Rachel Renée Russell

Velice dobrá kniha, pocity Nikki byly opravdu reálné a párkrát jsem se u nich zasmála. Velmi ráda si přečtu další díly, které budou zřejmě také tak zábavné.
Kniha se čte lehce, navíc jsem se od ní "nemohla odtrhnout".
Taková dívčí verze Deníku malého poseroutky.
Asi nejčastější větou v knize bylo: "Ale to jsem si řekla jen v duchu, takže mě nikdo jiný neslyšel.", což docela sedí, protože lidé si mnohdy myslí něco úplně jiného, než říkají.
Knize dávám pět hvězdiček, jako zábavné deníčkové knize určené především pro náctileté dívky, jí není co vytknout.

22.04.2016 5 z 5

Star Wars: Impérium vrací úder Star Wars: Impérium vrací úder Donald F. Glut

Kniha je dobře napsaná, vyjasnila mi některé věci z filmu, i přes to, že je v ní pár nesrovnalostí s filmem, podle nějž vznikla.
Vadily mi tam pojmy jako masívní a intenzívní, na což jsem byla zvyklá bez čárky nad i uprostřed slova. Také mi vadilo označení Artoo Detoo zdrobnělinou robotek. A Yoda nebyl ve filmech modrý, jak je psáno v knize, ale zelený, což je úplně zbytečné odchýlení od filmu.
Jinak ale byla kniha napsaná dobře, hlavně druhá polovina mě zaujala, ta první byla podle mě trochu zdlouhavá.
Překlep jsem našla snad jen jeden, párkrát jsem si všimla problému s kurzívou.
Přese všechny drobné výhrady, mohu knihu doporučit, především fanouškům Star Wars. Dávám čtyři hvězdičky, druhá polovina se četla velice dobře.

22.04.2016 4 z 5

Pro lásku královu Pro lásku královu Oscar Wilde

Zajímavé, jednoduché a originálně napsané drama, kde jsou spíše stručné a pěkné popisy než dialogy a monology.
Kniha se čte lehce a její příběh je hezký, stojí za přečtení, dávám čtyři hvězdičky.

17.04.2016 4 z 5