Hugomil Hugomil komentáře u knih

Rozsudek ráže 9 Rozsudek ráže 9 Michael Connelly

Věděl jsem, že M.Connelly neodolá a některé z jeho hlavních postav se sejdou v jednom příběhu. A je to právě zde. Advokát Michael Haller se setkává s Harry Boschem a krátce i novinářem Jackem McEvoyem - jaké potěšení. Jen ten Terry McCaleb se tam ještě mohl mihnout a bylo to dokonalé...Kniha jako vždy propracovaná a perfektně napsaná. Těším se na další....

29.03.2020 5 z 5

Advokát Advokát Michael Connelly

Trochu vleklejší první polovina, přesto výborně napsané.

19.03.2020 5 z 5

Obranná reakce Obranná reakce Michael Connelly

Ať už je to Bosch nebo McCaleb, jedno je jisté a to, že půjde o kvalitní vyšetřování zločinu z pera geniálního M.Connellyho. Za mě opět naprostá spokojenost a mohu jen doporučit.

07.03.2020 5 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Tak mě Renée Ballardová naprosto sedla. M. Connellyho mám rád ať napíše cokoli. Vše je záruka kvalitního čtení. Možná trochu otevřený konec, tak doufám že brzy bude další. Těším se.

02.03.2020 5 z 5

Pegasův pád Pegasův pád James Lee Burke

Anotace: James Lee Burke a s ním hrdina románu, detektiv Dave Robicheaux, se ponořili na dno psychiky zločinců. Detektiv stejně pečlivě jako důkazy zkoumá a váží i pohnutky a povahy podezřelých. Kdo vězí za náhlou smrtí několika lidí v New Iberii, malém městě v jižní Louisianě? Jaký motiv mají vraždy a jedna sebevražda?

28.02.2020

Strašák Strašák Michael Connelly

Jack McEvoy podruhé a k mému zklamání zatím naposled. Pouze dvě knihy s tímto novinářem doposud napsal M. Connelly a je to velká škoda. I v této knize čtenáře potěší znovu setkání s agentkou Rachel Wallingovou a společná účast na hledání pachatele. V ději knihy potěšila i zmínka o právníku Mickey Hallerovi i Harry Boschovi - i když nejmenovitě. Je znát, že si zde M. Connelly pouze "odskočil" od svých hlavních postav z jiných sérií, ale nic není ošizeno a kniha je perfektně po "Connellovsku" napsaná a je nutností ji fanouškům M.C. doporučit. Já se na oplátku těším na další dvě "odskočení" tentokrát s Terry McCalebem. Profesionalita psaní M.Connellyho je v současnosti nejlepší v tomto žánru a vím, že jeho knihy určitě nečtu naposledy...

28.02.2020 5 z 5

Básník Básník Michael Connelly

Michael Connelly prostě umí. A je jedno jestli je to Harry Bosch, nebo Jack McEvoy. Knihy se prostě čtou sami. V klasickém detektivním žánru nemá v současnosti M.Connelly konkurenci.

21.02.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Podle mého názoru tato kniha vyšla hlavně jako marketingový tah. Už když knihu otevřete a uvidíte mezery mezi řádky, je evidentní knihu co nejvíce "nafouknout", přitom by mohla být poloviční. Příběh je uspěchaný, laciný a nevýrazný. Celkově na mě kniha neudělala valný dojem a mám tušení, že šlo hlavně o to, vydělat za každou cenu další peníze. Kvantita na úkor kvality.

12.02.2020 1 z 5

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Nejlepší jsou monology Michaela Hrubeka. Ostatní mi přijde trochu kostrbaté, nečetlo se to jednoduše a plynule.

04.02.2020 3 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Tak trochu jiný příběh než jsme od J. Deavera zvyklí, přesto dle mého výborný. Jedno místo, několik postav, trocha psychologie a napětí, vytváří téměř komorní scénu s nečekaným koncem...

25.01.2020 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Na knihu jsem se těšil a nezklamala.

17.01.2020 5 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Tak zatím poslední příběh, opět perfektní a já se těším na další.

08.01.2020 5 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Opět perfektní...

03.01.2020 5 z 5

Namlouvání Namlouvání Jan Krůta

Kniha mého mládí, nespočetně krát přečtená.

27.12.2019 5 z 5

Skalničky a skalky Skalničky a skalky Čestmír Böhm

Perfektní.

27.12.2019 3 z 5

Moře zelených Moře zelených Thomas Adcock

Návrat doktora Fu-Manchu Návrat doktora Fu-Manchu Sax Rohmer

Klasika. Tajemné a temné, jako vše s doktorem Fu-Manchu.

27.12.2019 4 z 5

Zločin na zámku (a jiné povídky) Zločin na zámku (a jiné povídky) Jiří Procházka

Smrt v akci Smrt v akci Martine Bruce

Podprůměrná detektivka.